نصب آنتی ویروس تحت شبکه

آنتي ويروس ( Antivirus )

با گسترده شدن شبكه‎های كامپيوتری و استفاده روزمره كاربران از هاردها، فلش مموری ها، كارت های حافظه و هر دستگاهی كه به نوعی بتوان اطلاعات را با آن از كامپيوتری به كامپيوتر و دستگاه ديگری منتقل كرد ( حافظه های قابل حمل ) روز به روز در حال افزايش است. از طرفی ديگر تقريباً تمامی دستگاههای هوشمند به اينترنت متصل هستند و همين امر آسيب پذيری اين دستگاه‎ها را توسط برنامه های مخرب و ويروس‎ها (Virus)، تروجان ها ( Trojan ) ، كرم هاي كامپيوتری ( Worm ) و… زياد می كند.

ویروس ها

طبق آمارهای سازمان‌های بین‌المللی، نیمی از کامپیوترهای جهان آلوده به ویروس های مختلف می‌باشند.

حتی بسیاری از سیستم‌هایی که آنتی ویروس روی آنها نصب شده است از این قاعده مستثنی نیستند چون بسیاری اوقات کاربران از آنتی ویروس های معتبر استفاده نمی کنند.

صدمات زیادی ممکن است ویروس ها به سیستم های رایانه ای برسانند، مانند: ایجاد اختلال در امور عادی یک سازمان، تضعیف قدرت رقابت و تهدید کلی یک سازمان، ایجاد اختلال در مکاتبات درون سازمانی و برون سازمانی، نیاز به صرف وقت و انرژی بیشتری در جهت رفع مشکلات ناشی از وجود ویروس‌ها تحمیل هزینه و صدمات مالی و روحی از صدمات ناشی از ویروس در سیستم‌های رایانه ای است.

ضرورت نصب آنتی ویروس

تمامی كاربران كامپيوتر در هر سطح نيازمند نصب آنتی ويروس بر روی دستگاه خود هستند تا بتوانند از آلوده شدن دستگاه خود و به دنبال آن اطلاعات خود جلوگيری كنند.

لذا شركت‎های سازنده آنتی ويروس نيز روز به روز در حال پيشرفت در زمينه ساخت و بروز رسانی آنتی ويروس های خود هستند تا بتوانند نياز كاربران را به راحتی و حتی در مواردی بدون دخالت كاربر و به صورت هوشمند انجام دهند.

امروزه حتی نصب آنتی ويروس بر روی گوشی های تلفن همراه نيز امری ضروری است.

در سطوح گسترده تر برای شركت های بزرگ امكانات مديريتی نيز بر روی كنسولهای آنتی ويروس فراهم شده تا مدیران شبكه بتوانند مواردی كه به بالاتر رفتن سطح امنیت شبكه مربوط ميشود را مديريت كنند و آلوده شدن شبكه به هر گونه تهديد را به حداقل ممكن برسانند.

شما می توانيد با توجه به نياز خود و با كمك كارشناسان شركت هنر توسعه و ارتباطات شایگان بهترين آنتی ویروس از بین گزینه های موجود را برای شركت، دفتر و يا حتی كامپيوتر شخصی خود انتخاب كنيد و به امنيت هر چه بالاتر شبكه کامپیوتری و یا كامپيوترهای خود كمك كنيد.

آنتی ویروس های معروف به شرح زیر می باشند:

کسپرسکای، نود ۳۲، مکافی، ای وی جی، اوست، نورتون، بیت دیفندر

اینکه بدانیم از چه آنتی ویروسی باید استفاده کنیم یک امر ضروری است.

بنابراین بهتر است اول بدانیم که ویژگی های یک آنتی ویروس خوب چیست؟

یک آنتی ویروس خوب باید قابلیتهای زیر را دارا باشد:

۱- شناسایی و پاک سازی انواع بدافزار ها از قبیل باج افزارها ( Anti Spam , Anti Trojan)

۲- قابلیت مدیریت نرم افزار های غیر مرتبط ( Application Privillage )

۳- دیواره آتش قوی ( Firewall )

۴- پاک سازی ویروس و سند باکس مجازی ( File Antivirus )

۵- حفاظت از حریم خصوصی و هویت

۶- بک آپ ( Backup File )

۷- محافظت از ایمیل ها ( Email protection )

۸- حفاظت مطمئن برای استفاده والدین ( Web Control و … )

۹- امنیت در شبکه های اجتماعی و چت روم ها ( Antivirus Messenger )

۱۰- فن آوری وب گردی امن ( Safe Browsing )

یکی از نکاتی که برای کسب نتیجه خوب از یک آنتی ویروس باید مدنظر داشت این است که یک آنتی ویروس اصل (original) تهیه کنید.

//]]>