کف کاذب

کف کاذب طرح لگراند

کف کاذب و نکاتی برای انتخاب کف کاذب :

1- کف کاذب خوب کف کاذبی است که انتظارات مصرف کننده خود را برآورده کرده و حداقل استاندارد مربوطه را ارائه نماید. ( از این استانداردها می توان به 7 و UNI- 10466 و NASA- 10275 اشاره نمود . )

2- در کف کاذب که برای اطاقهای فرمان بکار می روند بهتر است دقت شود که حتماً خواص لازم جهت شرایط آتش سوزی بدرستی در آن رعایت شده باشند و هریک از اجزائی که در زیر تایل قرار دارند در صورت بروز آتش سوزی بمدت حداقل یک ساعت خواص مکانیکی خود را حفظ نمایند . و  همچنین کفپوش ، چسب و زههای پلاستیکی بکار رفته باعث ایجاد گازهای سمی و دود غلیظ نگردند.

اصولاً در سالنهایی که دارای یک درب ورود و خروج می باشند این امر حساسیت ویژه ای دارد زیرا پایه های کف کاذب که در زیر آن کابل های برق نصب شده است نمی بایست هنگام حریق ذوب شده و یا ریزش نماید .

3- هنگام بکارگیری کف کاذب در اماکنی که دائماً نیاز به جابجایی تایلهای کف کاذب می باشد بهت ر است دقت شود از انواعی استفاده شود که دارای ابعاد کالیبره ( ماشین کاری شده در کلیه جهتها ) و مجهز به زه پلاستیکی شیبدار باشند تا کلیه تایلها به راحتی قابل جابجایی و جایگزینی باشد .

4- در سالنهائی که تجهیزات سرور کامپیوتر نصب می شود و روش تهویه آن از زیر کف کاذب است  بهتر است دقت شود از انواعی استفاده گردد که بخوبی هوابند و آب بند باشند تا از خروج باد سرد از درزها و آزار پرسنل سایت جلوگیری گردد و همچنین تأسیسات زیرین از پاشش مایعات شوینده در امان بمانند.

5- در صورتی که محیط نصب کف کاذب ازشهرهای جنوبی یا شمالی کشور است که در آنها رطوبت بسیار زیاد می باشد لازم است دقت شود که پایه ها در حد امکان از جنس آلومینیوم و یا فولاد گالوانیزه باشند
ولی در هر صورت احتیاط نمایید برای بکارگیری فضای زیر کف کاذب جهت تهویه تجهیزات کامپیوتری یا الکترونیکی حساس از پایه های آلومینیومی ، فولاد زنگ نزن و یا پایه های گالوانیزه با پوشش رنگ اپوکسی استفاده نمائید
6- جهت حفاظت از محیط زیست استفاده از کفپوشهای قابل بازیافت لینولیوم به انواع PVC ترجیح ارد ولی در صورت بکارگیری PVC مهم است که دقت شود انواعی بکار رود که سخت و ضخیم باشند زیراگونه های نازک در مقابل بارهای غلطشی مانند چرخهای دستگاههای سرور زودتر از بین می روند . وجهت حفظ سلامت حتما فاقد آزبست باشد .همچنین از ثبات اندازه کفپوشها در دماهای پائین مطمئن شوید ، برای این کار کافی است تغییر اندازه کفپوش را پس از آنکه نیم ساعت در فریزر معمولی قرارداده شد ، اندازه بگیرید ، کفپوشهایی که پس از تولید به درستی عملیات حرارتی می شوند در چنین شرایطی تغییر اندازه کمی دارند ولی سایر کفپوشها دچار انقباض دائم می شوند و بکارگیری آنها باعث باز شدن درزهای کف کاذب طی دو سال پس از نصب آن خواهد شد .

7- اگر در پروژه ای مسئله اقتصادی مهمتر از سایر شرایط فنی است ، در این صورت کف کاذب  چوبی با تایلهائی از جنس نئوپان ، بسیار ارزانتر از سایر انواع آن میباشد ولی در صورتی که طول مرکز کوتاه این تایلها نظر شمارا تأمین نمی کند انواع دیگر کف با تایلهائی از جنسMDF که همانند تخته های نئوپان ولی با فشردگی متوسط می باشد ( برای مصارف اداری سبک ) بصورت ساندویچ  با ورق آهن یا آلومینیوم ساخته می شوند و همچنین نوع گرانیت مصنوعی مسلح برای اماکن اداری پرتردد تولید می شوند و بعلاوه می توانید ازنوع فولادی برای اماکن صنعتی کم تردد ولی پر تأسیسات که دائماً دستخوش تغییرات هستند استفاده نمائید .

توجه داشته باشید که بکارگیری انواع فوق در اطاقهای قرنطینه ، سرور کامپیوتر و کنترلی که تجهیزات الکترونیک خاص و گرانقیمت نصب می شوند از نظر استاندارد این گونه اماکن ، مناسب نمی باشند ولی برای بسیاری از مصارف عادی کفایت می کنند .

8- در صورتی که کف کاذب مورد پسند شما دارای قطعات لاستیکی و پلاستیکی است حتماً با استفاده از رزومه کاری فروشنده آن ، نمونه کارهایی که حداقل 8 سال یا بیشتر از عمرشان گذشته است را بازدید نمائید و در صورتی که قطعات پلاستیکی قدیمی تغییر شکل داده ، شکسته یا جنس آنها خشک شده است حتماً درخواست کنید که برای شما از معادل فلزی آن استفاده گردد .

9- اگر مدیر یک شرکت دولتی هستید و می خواهید برای سازمان خود کف کاذب تهیه نمائید توجه داشته باشید در تهیه و اجراء کف کاذب بیش از 75 % قیمت مربوط به هزینه مواد است بنابراین اجباری برای خرید از طریقه مناقصه ندارید ولی در صورتی که این روش خرید را می پسندید دقت داشته  باشید که به علت تنوع زیاد این محصول بهترین محصول مناسبترین آن است و به هر حال در اینجا هم کیفیت آن با قیمت آن در ارتباط است..

10- هرنوع تایلی که خریداری می نمائید در صورتی که برای نصب دائم نباشد دقت کنید لبه های  تایلها دارای زاویه در راستای ضخامت یا اصطلاحاً شیبدار باشد . تایلهای که این شیب به درستی در آنها پیش بینی نشده باشد ، پس از نصب در هنگام بهره برداری به علت نداشتن لبه راهنما هنگام جابجائی به راحتی به جای خود برنمیگردند بنابراین باعث پریدن لبه های تایلهای اطراف می شوند .

کف کاذب لگراند

از قابلیتهای کف کاذب لگراند در سيستم هاي مبني بر توزيع رسانه از كف مي باشد به نحوي كه اين نوآوري پديده اي بي نظير در بازار جهاني شناخته شده است و تمامي مكانيزم ها و رسانه هاي مختلف(انواع كابل ) بطور كاملا پنهان از ديد كاربران در زير پوشش کف کاذب قرار ميگيرد، اين راه حل بهترين گزينه براي ساختمان هايي است كه در هنگام ساخت هيچگونه زمينه اي براي ايجاد بستر شبكه براي آنها در نظر گرفته نشده است.
يكي از قابليت هاي اساسي و مهم اين سيستم داشتن آزادي عمل بسيار بالا در طراحي و تعيين مسير هاي عبوري انواع رسانه و مكانيزم ها مي باشد و امكان تغيير اين مسير ها پس از نصب كامل نيز وجود دارد و به دليل فضاي كافي بين رساناها بر طبق EMI,EMC))حتمال هيچ گونه بر هم كنشي وجود نخواهد داشت .
سرعت نصب در کف کاذب لگراند نزديك به 2 برابر نسبت به دیگر کف کاذب ها به دلیل عدم نیاز به ابزار و برش کاری افزايش يافته و پيكر بندي آن كاملا ساده و آسان است و نيازي به تخصص حرفه اي براي نصب نخواهد داشت. به علاوه امكان انتقال تمام تجهيزات پس از نصب به محل جديد مقدور ميباشد
اين سيستم در تمامي مكان ها از جمله منازل ، هتل ها، بيمارستان ها ، فروشگاهها ، ادارات ، ديتا سنتر ها و… قابل پياده سازي و نصب مي باشد.از ديگر مزيت هاي اين راه حل اين است كه پس از اتمام فرايند نصب و راه اندازي ميتوان با استفاده ازانواع پوشش هاي كف مانند موكت ،فرش، پاركت،سنگ و …متناسب با دكوراسيون محيط ، هارموني لازم را ايجاد نماييم و سطحي كاملا زيبا و صاف خواهيم داشت .

ویژگیهای کف کاذب لگراند

1.    مقاومت زیاد در برابر فشار و ضربه (تحمل بار در هر متر مربع 1/2 تن می باشد).
2.    قابلیت جذب الکتریسیته ساکن (آنتی استاتیک) .
3. امکان استفاده از باکس کفی جهت تجهیز پریز های مورد نیاز در کف.
4. دارای قطعات جانبی کاربردی کامل.
5. وزن سبک (20 کیلو گرم در هر متر مربع) .
6. قابلیت دسترسی سریع و راحت به سیستم کابل کشی کف.
7. مناسب ترین راهکار جهت مدیریت کابل کشی از کف..
8. مقاومت در برابر حریق و اشتعال آتش ..
9. نگهداری آسان و قابلیت جا به جایی راحت جهت استفاده در مکانی دیگر..
10. مقاوم در برابر رطوبت و تغییرات محیطی.
11. پیوستگی الکتریکی و خصوصیات اتصال الکتریکی به زمین بسیار عالی .
12. مقاومت در برابر بارهای استاتیک و غلتشی سنگین .
13. نصب آسان و سریع بدون نیاز به نیروی متخصص.
14. کمترین نیاز به برش کاری به دلیل داشتن متعلقات مورد نیاز.
15. عدم خرابی کف ساختمان (سرامیک) به دلیل عدم نیاز به استفاده از پیچ و مهره جهت نصب.
16. مواد تشکیل دهنده کف کاذب آكوستيك (عايق صدا) می باشد.
17. دارای مقاومت بالا در برابر نیروهای دینامیکی.
18. قابلیت پوشش با موکت , پارکت و …