تست فلوک
آبان 23, 1396
نحوه راه اندازی و تنظیم ویندوز مولتی پوینت سرور
آبان 23, 1396

نرم افزار مجازی سازی سرور کدامند؟

 

دو نوع نرم افزار مجازی سازی سرور وجود دارد :

نوع1: این پلت فرم به طور مستقیم بر روی سخت افزار سرور فیزیکی قرار میگیرد.همان طور که یک سیستم عامل بر روی سرور قرار میگیرد. معمولاَ در این مواقع از آن تحت عنوان سیستم عامل مجازی سازی یاد میشود.( VMware VSphere ) این نوع از نرم افزار مجازی سازی بیشترین سود با بالاترین کارایی را به سازمان شما ارائه میدهد.
از این رو بیشتر تمرکز بر روی این نوع از نرم افزار مجازی سازی خواهد بود.نرم افزاری که بر اساس همین مدل در بازار موجود هستند VMware ESX و Microsoft Hyperv میباشند.

نوع 2: این نوع از نرم افزار مجازی سازی همچون سایر نرم افزارها بر روی سیستم عامل سرور میزبان نصب میشوند. مزیت آن، این است که شما میتوانید سیستم عامل خود را به همراه نرم افزار های جانبی دیگر حفط کنید و ماشین های خود را درون نرم افزار مجازی سازی اجرا نمائید.
از معایب این نوع از نرم افزار مجازی سازی پایین بودن بهره وری میباشد. نرم افزار های VMware workstationوMicrsoft Virtual PC از این دسته اند.

مزایای مجازی سازی

چرا استفاده از مجازی سازی تا این حد همگانی شده است؟ جواب این سؤال را میتوان در دو چیز یافت:
نرم افزار مجازی سازی از راه های گوناگون هم به مدیری که دائماَ با سرورهایش به طور روزانه درگیر است کمک میکند و هم به سازمان متبوعش. و اما چگونه؟

مجازی سازی و صرفه جویی در وقت مدیران شبکه

برپا سازی و نگهداری و مدیریت سرورهای فیزیکی مشکلات فراوانی دارد. اگر شما مدیر سرور بوده باشید میدانید که سرورها شبیه سگ میباشند-نگهداری از یک سگ دست آموز میتواند شیرسن باشد اما نگهداری از 50 سرور حقیقتاَ زجرآور خواهد بود.
در طول سالها ، مدیران سرور بیشتر و بیشتر از طرف شرکت ها و سازمانها تحت فشار بوده اند. این مدیران برای برپاسازی سرورهای جدید و راه اندازی برنامه های کاربردی تحت فشار قرار دارند. آنها برای مدیریت سرورها در مدت زمانی کم تحت فشار هستند. مدیران سرور و شبکه به کمک نیاز دارند و مجازی سازی زمان آنها را حفظ کرده و در نگهداری سرورها به آنها کمک میکند. اما چگونه؟

برپا کردن سرورهای جدید در چند ثانیه

– انتقال سرویس های مجازی سازی از یک سرور به سرورهای دیگر در چند ثانیه، تسهیل در مبادله سرور یا نگهداری سخت افزار، بدون هیچ گونه وقفه زمانی برای کاربران نهایی
– ایجاد توارن استفاده از منابع سخت افزاری به طور خودکار
– فراهم آوردن “High Availability ” برای کلیه نرم افزارها در هنگام وقوع حادثه
– ایجاد “Disaster Recovery ” آسانتر از سرورهایی که سخت افزار مستقل دارند و اجرای آن بر روی هر سرور سخت افزاری دیگر
– و بسیاری موارد دیگر

مجازی سازی واحد فناوری اطلاعات و کمپانی شما را نجات میدهد

صرفه جویی شدید مالی به واسطه کاهش سرورهای سخت افزاری مورد نیاز در زیر ساخت های یک دیتاسنتر و همچنین کاهش هزینه مواردی چون (برق، خنک سازی و فضای مورد نیاز برای دیتاسنتر)
صرفه جویی شدید مالی به واسطه عدم افزایش مدیران سرور
راه اندازی سرویس ها یا نرم افزارهای جدید یا افزایش فضا در چند ثانیه یا دقیقه

 

//]]>