مقالات, ویپ voip

سوالاتی که قبل از خرید VoIP باید از خود بپرسید!

سوالاتی که قبل از خرید VoIP باید از خود بپرسید!

 شما در مورد خرید VoIP هیجان زده هستید، این هیجان شما قابل درک است. چه کسی نمی خواهد از مزایای بسیاری زیادی که سیستم های تلفنی ویپ وعده می دهند استفاده نکند؟ اما قبل از شروع به تهیه بودجه و خرید VoIP چند سوال وجود دارد که باید به آنها پاسخ دهید.

خرید VoIP

چه نوع سیستم تلفنی VoIP برای کسب و کار شما مناسب است؟

پیشرفت در ارتباطات IP این امکان را فراهم کرده است که عملیات کامل سیستم تلفنی مبتنی بر یک سیستم تلفنی کاملا کاربردی که توسط ارائه دهنده خدمات شما (که به عنوان Hosted VoIP شناخته می شود) می شود را داشته باشید. به طور کلی اگر قرار است بیش از 25 کاربر از سیستم تلفن شما استفاده کنند؛ راه حل های premise بهترین انتخاب خواهند بود. اگر سیستم تلفنی کسب و کار شما کمتر از 25 کاربر دارد باید به راه حل های هاست نگاهی بیندازید.

چرا به دنبال سیستم تلفن ویپ هستید؟

علاوه بر این که شما نیاز به ارسال و دریافت تماس تلفنی دارید؛ مهمترین مواردی که از سیستم تلفن خود انتظار دارید چیست؟ حقیقت این است که اکثر سیستم های تلفن VoIP شبیه به هم هستند. تنها چیزی که یک مورد را از دیگری جدا می کند نحوه بازاریابی آنها است.

به همین دلیل دانسنت مواردی که برای شما مهم است (مانند اینکه آیا به دنبال قابلیت سرویس دهنده خودکار؛ پست صوتی؛ پست صوتی به ایمیل هستید؟) از اهمیت خاصی برخوردار است. لیست تمام مواردی که می خواهید استفاده کنید و سیستم فعلی آنها را ندارد را لیست کنید.

آیا سیستم VoIP شما با سایر سیستم های تجاری ادغام می شود؟

یکی از مزایایی که در مورد آن می شنوید؛ قابلیت ادغام سیستم تلفنی VoIP با سایر سیستم های تجاری مانند پلت فرم های CRM یا ERP شما است. برخی از سیستم های API را برای ادغام ببا برخی از نرم افزارها ارائه می دهند؛ با این حال، سیستم های تلفنی دیگر این قابلیت را ارائه نمی دهند.

هنگام خرید VoIP از فروشنده در مورد ادغام سیستم تلفنی خود سوال کنید باید بدانید که کدام سیستم های تجاری به ادغام با سیستم  از فروشنده در مورد ادغام سیستم تلفنی خود سوال کنید باید بدانید که کدام سیستم های تجاری به ادغام با سیستم VoIP جدید شما نیاز دارند.

آیا خودتان سیستم تلفنی VoIP را مستقر؛ نگهداری و پشتیبانی خواهید کرد؟

اگر توانایی کافی در فناوری اطلاعات داشته باشید، شانس این را دارید که خودتان سیستم را نصب و نگهداری کنید. اگر کارمند IT ندارید ممکن است بخواهید به دنبال یک راه حل VoIP هاست شده باشید یا یک نمایندگی فروش توانمند را انتخاب کنید که بتواند این خدمات را برای شما فراهم آورد.

چه کسی خدمات صوتی مورد نیاز شما را ارائه می دهد؟

قبل از اینکه متوجه شوید چه کسی خدمات تلفنی را ارائه می دهد در خرید VoIP اشتباه نکنید. اگر می خواهید از ویپ استفاده کنید اطمینان حاصل کنید که ارائه دهنده VoIP شما با سیستم تلفن شما سازگاری دارد. اگر می خواهید از هر دو سرویس VoIP و PSTN استفاده کنید، فروشنده سیستم تلفن شما باید این را بداند تا یتواند راه حل مناسب را به شما ارائه دهد.

هزینه خرید VoIP چقدر است؟

شما عاشق این واقعیت هستید که VoIP می تواند در هزینه های شما صرفه جویی کند، اینطور نیست؟ شما باید هزینه های کل مالکیت سیستم تلفنی VoIP را بررسی کنید.

سیستم های قابل اطمینان و قابل ارتقاء هزینه بیشتری را برای هر کاربری به همراه دارند. پس اندازه هایی که در طولانی مدت خواهید داشت ارزش خرید VoIP با قیمت بالا را دارد. با رشد شرکت؛ شما می خواهید کاربران را به سیستم خود اضافه کنید؛ بنابراین درک کنید که شما می توانید به راحتی سیستم را ارتقاء دهید یا خیر.

قبل از خرید VoIP از خود سوال کنید که کاربران شما چه می خواهند؟

گرچه این مورد را در آخر لیست قرار داده ایم اما در نظر گرفتن این مورد برای شما بسیار حائز اهمیت است. هر کارمند نیازهای متفاوتی دارد که باید آنها را برآورده کنید. قبل از خرید سیستم باید از هر کدام از آنها سوال کنید که دوست دارند با خرید VoIP چه چیزی را بدست آورند. با این کار می توانید نیازهای کارمندان خود را با مزایای یک سیستم خاص هماهنگ کنید.

هنوز سردرگم هستید؟

امیدواریم توانسته باشیم با ارائه اطلاعات بالا به شما کمک کنیم که بهترین VoIP متناسب با نیازهای خود را خریداری کنید. اگر این توصیه ها را دنبال کنید و هر یک از این مراحل را طی کنید سوالات دیگری به ذهنتان خطور خواهد کرد که می توانید در بخش نظرات این پست با ما در میان بگذارید تا به آنها پاسخ دهیم. اگر نیاز به مشاوره و راهنمایی قبل از خرید VoIP دارید کافیست که با ما در تماس باشید.

منبع :voipsupply