آیا سیستم VoIP سرعت اتصال اینترنت را کند می کند؟

مشتریان اغلب از ما می پرسند که آیا سیستم VoIP سرعت اتصال اینترنت را کند می کند؟ یا آیا ارتقاء به SIP و VoIP اتصال اینترنت آن ها را کند می کند؟ تصورات غلط زیادی درباره VoIP و نحوه تاثیر آن بر محیط کسب و کار وجود دارد. به عنوان یکی از ارائه دهندگان پیشرو مخابراتی در جنوب غرب، اغلب ما با سوالاتی درباره تاثیر ویپ به خصوص بر کسب و کارها رو به رو می شویم و این که آیا اصلاً ارتقای ویپ ارزش دارد؟

آیا VoIP سرعت اتصال اینترنت را کاهش می دهد؟

خب، هم بله و هم خیر. ویپ از پهنای باند / اینترنت کسب و کارها برای برقراری و دریافت تماس های تلفنی استفاده می کند. کسب و کارهایی که به اینترنت مناسب متصل هستند، نباید تحت تاثیر ارتقای VoIP قرار بگیرند.

اگر کسب و کار شما از اینترنت فیبر نوری (از حدود 32 مگابایت بر ثانیه) استفاده می کند، بنابراین VoIP نباید برای شما مشکلی ایجاد کند. به طور معمول، یک تماس VoIP یک ساعته نسبت به یک ساعت گشت و گذار در اینترنت پهنای باند کمتری مصرف می کند؛ به این معنی که کسب و کارهای دارای اینترنت فیبر نوری می توانند از ارتقای VoIP پشتیبانی کنند.

با این حال، اگر پهنای باند شما ضعیف یا سرعت اینترنت پایین است، ممکن است ویپ انتخاب مناسبی برای شما نباشد. سرعت دانلود کمتر از 28 مگابایت بر ثانیه می تواند به این معنی باشد که تماس های VoIP نامعتبر یا با کیفیت پایین هستند.

اگرچه ممکن است ارتقای VoIP برای کسب و کار شما جالب باشد، با این حال FTTC و FTTP یا ارتقای خط اجاره ای نیز می توانند جایگزین های خوبی برای ویپ باشند. در این مقاله می توانید درباره راه حل های اتصال خط ثابت برای کسب و کار خود بیشتر بدانید.

آیا سیستم VoIP سرعت اتصال اینترنت را کند می کند

در صورت نداشتن اینترنت فیبر نوری چه باید کرد؟

اگر کسب و کار شما به اینترنت فیبر نوری متصل نیست، ویپ انتخاب مناسبی نیست. با این حال، با Commsplus، می توانید هم صدا و هم اتصال اینترنت خود را ارتقا دهید.

اگر کسب و کار شما می خواهد ویپ را ارتقا دهد، ارتقای پهنای باند هم زمان نیز سرمایه گذاری ارزشمندی است. این کار به ارتباطات کسب و کار شما در آینده کمک می کند و از سرمایه گذاری مخابراتی شما محافظت می کند.

اینترنت فیبر نوری سرعت بالا و امکان استفاده از خدمات VoIP با کیفیت بالا و ارتباطات مطمئن را برای کسب و کارها به ارمغان می آورد.

آیا ارتقای VoIP ارزش دارد؟

اکنون بهترین زمان برای ارتقای ویپ است. قرار است ISDN در سال 2025 غیرفعال شود، به این معنی که همه کسب و کارها باید تا آن زمان از سیستم VoIP استفاده کنند. با نزدیک شدن به آن زمان، باید کسب و کار خود را با ویپ سازگار کنید.

همچنین ویپ روشی عالی برای صرفه جویی در هزینه کسب و کارها است. اگر از چندین مکان کار می کنید، می توانید با استفاده از VoIP از تماس های رایگان بین این مکان ها بهره مند شوید.

از آنجا که ویپ از خط باندپهن شما برای تماس های تلفنی استفاده می کند، می تواند با از بین بردن نیاز استفاده از خطوط متعدد هزینه ها را کاهش دهد.

همچنین ویپ کیفیت تماس بالاتری را در مقایسه با مدارهای سنتی ISDN ارائه می دهد؛ به خصوص کسب و کارهای متصل به باندپهن قوی و معتبر، پس از ارتقای VoIP کیفیت تماس بالاتری را تجربه خواهند کرد.

منبع: commsplus