تجهیزات ذخیره سازی

تجهیزات ذخیره سازی  و Backup گیری شامل تجهیزات SAN , NAS , DAS , TAPE و … میباشد که در سازمانها و شرکتهای مختلف با توجه به نوع ساختار شبکه و نوع کاربری این تجهیزات خریداری و مورد استفاده قرار میگیرند که استفاده از این تجهیزات باعث کاهش خطا و افزایش دسترسی خواهد شد.

درباره SAN Storage

با معرفی Storage Area Network – SAN یا همان شبکه ذخیره سازی اطلاعات در نیمه دوم دهه ۱۹۹۰ ، موضوع تجمیع داده ها و فضاهای ذخیره سازی به سوی کاهش هزینه ها ، بهبود پردازش ها و فرایندها و نیز افزایش flexibility و Responsiveness در معماری داده ها سوق پیدا کرد. استفاده از تجهیزات ذخیره سازی در واقع روشی جهت پیاده سازی Storage Consolidation بر روی داده ها می باشد. SAN

یک راهکار قدرتمند به منظور تجمیع منابع ذخیره سازی برای بالا بردن مدیریت فضای ذخیره سازی ، انعطاف پذیری و صرفه جویی در هزینه ها می باشد. SAN ها چندین سیستم ذخیره سازی و سرور را بر روی یک شبکه امن و پرسرعت به هم مرتبط می نمایند. این شبکه به جای سرور محوری در واقع یک شبکه داده محور است. کاهش زمان Downtime ، افزایش کارایی پردازشی سرور ها و کارایی کلی ، کاهش هزینه ها ، استفاده در برنامه DR و … از مزایای بیشمار سیستمهای SAN می باشند.

شرکت هنر توسعه و ارتباطات شایگان در زمینه تامین تجهیزات ذخیره سازی و تجهیزات وابسته میتواند خدمات زیر را به سازمانها و شرکتها ارائه دهد:

1- مشاوره ، تامین ، نصب و راه اندازی تجهیزات ذخیره سازی و Backup و ارائه استراتژی ذخیره سازی و بکاپ گیری

2- مشاوره در زمینه خرید نرم افزارهای backup گیری مانند Acronis , Symantec , Veeam , . . .

3- انجام امور Clustering برای افزایش دسترسی به اطلاعات و کاهش خطا

و سایر اموری که باعث میشود تا اطلاعات سازمان شما محفوظ باشد و دغدغه های مدیران IT را کاهش دهد.

نمونه از برندهای این نوع تجهیزات و  تجهیزات backup گیری به شرح زیر میباشد:

EMC , HP , Overland , ActiData , Promise , . . .

تجهیزات ذخیره سازی EMC تجهیزات ذخیره سازی HP

در صورتی که اطلاعاتی در این زمینه ندارید میتوانید به بخش مقاله های آموزشی  در سایت ما رجوع کنید.