درباره سرور HP

شرکت هنر توسعه و ارتباطات شایگان فروش سرورهای hp را به صورت عمده و جزئی انجام می دهد.

 فروش سرور ، قیمت سرور

دسترسی به فضای اطلاعاتی کارآمدتربا سری سرور های Proliant و ارائه راه کارهای کامل برای پابگاه داده با مصرف انرژی کمتر به شما اجازه می دهد تا با اطمینان بیشتری عمل کنید . پرفروش ترین سرورهای HP Proliant اثباتی است بر تعهدات شرکت HP برای فراهم کردن یک ساختار کامل که هم اهداف تجاری شما و هم رشد تجاری شما را تضمین کند . برای سرورهای Proliant ابزارهای مدیریتی گسترده نرم افزارهای مجازی ، محصولات ذخیره سازی اطلاعات و شبکه به همراه خدمات و پشتیبانی قدرتمند در نظر گرفته شده است . همکاری نزدیک با نرم افزار مستقل کلاس جهانی فروشندگان ISVS و SIS بالاترین میزان اعتماد و اطمینان را برای شما فراهم می کند .

کمپانی HP

کمپاني HP از سال 1939 شروع به کار کرد و در حال حاضر در بیش از 160 کشور جهان نمايندگي دارد. hp ماشین های اداري تا قويترين ابر کامپيوترهاي جهان و زيرساخت شبکه های لازم را فراهم مي‌کند. اين سهم وسيع از بازار به HP کمک مي کند تا محصولات، خدمات و راه کارها را با نياز و خواست مشتريان خود هماهنگ کند.

کمپانيHP معتبرترين و بزرگترين شرکت ارائه دهنده سرورهاي پيشرفته در سراسر دنيا بوده و تا کنون تعداد زیادی  سرور به بازارهاي جهاني ارائه نموده است.

در حال حاضر بيش از چندین برنامه کاربردي براي اين نوع از سرورها در دسترس کاربران قرار دارد. همچنين کمپاني HP با ارائه سرورهاي (Blade(c-Class به مشتريان خود کمک نموده است تا بسیاری از هزينه‌هاي خدمات و نگهداري سرورهاي خود را کاهش دهند . HP در سال 2006 موفق به دريافت جايزه بهترين نوع‌آوري در زمينه سخت‌افزار از Midsize Enterprise Summit گرديده است .

بهم پیوستن HP  و Compaq

HP و Compaq در سال 2002  بهم پیوستند و سرورهاي Proliant در سبد محصولات HP متولد شد. سرور هاي proliant به علت توانایی گسترده و تنوع و کارآمدی در راستای هر راه کار مدت زمان زيادي است که شناخته شده ، و مورد استفاده شبکه های کوچک و بزرگ می باشند.

محصولات hp به مشتريان در مديريت ريسک و پيچيدگي ها کمک مي کند، و همچنین راه حل و خط مشی کاربردی را برای بهینه سازی مراکز داده در دسترس قرار می دهد. برای مثال serverهاي proliant سري 300 و 500 جهت افزایش كارايي طراحي شده اند. در راستای پاسخ به همه نیازهای یک مجموعه بزرگ، Hp محصولات، خدمات و راه کارهایی چون: data storage شامل Disk Storage System ، Storage Software ،Tape Storage & Media ، Storage Archiving و Storage Networking را ارائه مي دهد و به اين ترتيب تمام نیازهای یک مرکز داده توسط محصولات HP مرتفع می گردد.

مقايسه سرورهای HP با ديگر brand ها

بر اساس گزارش IDC در نيمه اول 2008 و گزارش Gartner در پايان سال 2007، HP حدود 29% از کل بازار سرور جهان را در اختیار داشت. رشد در حدود 13 درصدي فروش سرور هاي HP در سال 2007 موجب شده است اين شرکت با 5.5% افزايش درآمد حاصل از فروش سرور به عنوان اولين شرکت در ميان رقبا معرفي شود. در خصوص سرور هاي Blade اين افزايش درآمد بسيار بالاتر و در حدود 85% با سهم بازار 46.9% بوده است.

برتری HP

با بررسی گزارش IDC و Gartner و همچنین بازار ایران برتری HP بر ديگر رقبا به شرح ذیل می باشد:
– قيمت مناسب در مقابل کارايي بالا
– سيستم power و cooling مناسب
– کارآمدی سرور هاي Proliant ، Integrity و Blade و برآورده سازی نیازهای شبکه ها در اندازه های مختلف
– پشتيباني فني مناسب، قابل تعمیر و تعویض بودن اکثر قطعات
– uptodate بودن متخصصین داخلي به علت  user friendly بودن محصولات تازه وارد
– درصد بالاي سازگاري با ساير قطعات و راه کارهاي شبکه
– درصد بالاي سازگاري با سيستم عامل ها و نرم افزار هاي کاربردي روز مثل مجازی سازی
– Remote Management از طريق پورت iLO3 و قابلیت ارتقای آن در سری های جدید
– قابلیت Play &Plug بودن تجهيزات نظير HDD ، ODD ، Fan ، کارتهاي گوناگون
– نوآوري در افزودن feature هاي جديد نظير Jumbo Frame ، Teaming

سرورهای رده Proliant به سه گروه Rackmount و Tower و Blade تقسيم شده اند. سرورهای Tower و Rackmount در مدلهای۱۰۰، ۳۰۰ و ۵۰۰ ارائه شده لست. در ادامه به معرفی هر گروه از سرورهای سری Proliant  می پردازيم:

1. گروه سرور (Rackmount (DL

فروش سرور hp
اين گروه از سرورها ، سرور هايی با سايز كوچك هستند كه به صورت فشرده با چگالی بالايی هستند و قابليت انعطاف و مديريت پذيری بالايی دارند. همچنين برای محيطهای با تعداد زياد سرور مناسب هستند و جهت استفاده بايد داخل رك قرار گيرند. در اين گروه از سرورها می توان به مدلهای سری DL100 ، DL300 ، DL500 ، DL700 و DL900 اشاره نمود.

2.گروه سرور (Tower (ML

خرید سرور hp
اين گروه از سرورها برای پشتيبانی از ميزان حافظه ديسك و I/O  بالا طراحی شده اند.در بخشهای مختلف از جمله سايتها، ديتا سنترها و … مي توان از آنها استفاده نمود.همچنين برای استفاده نيازی به رك ندارند وبه صورت Tower قرار می‌‌‌‌‌گيرند. البته در صورت نياز می‌توان اين سرورها را داخل رک قرارداد.

Integrity Systems

علاوه برموارد گفته شده در مورد خانواده سرورهای Proliant شرکت HP خانواده Integrity Systems را ارائه نموده است . قابل اعتمادترین برند برای فضاهای کاری حساس است که به بالاترین درجه RAS نیاز دارند .

شرکت هنر توسعه و ارتباطات شایگان در زمینه تامین و فروش سرور ، خدمات زیر را ارائه میدهد:

1- فروش سرور های HP , Intel , Supermicro , …

2- انواع کارت شبکه سرور شامل کارت های شبکه  و کارت های HBA و …

3- اواع کنترلرهای سرور

4- انواع هارد سرور با ظرفیتها و ابعاد متفاوت

5- انواع فن و تجهیزات جانبی سرور