اخبار فناوری

تحقیق اپل در مورد محفظه ایرپاد و صفحه نمایش تعاملی داخلی آن

تحقیق اپل در مورد محفظه ایرپاد و صفحه نمایش تعاملی داخلی آن

طبق مطالب جدید منتشر شده اپل برنامه هایی برای ساخت محفظه ایرپاد های (AirPods) بعدی خود دارد که دارای صفحه نمایش لمسی داخلی است که کاربران را قادر می سازد منابع صوتی را کنترل کرده و با برنامه های مرتبط با دستگاه متصل ارتباط برقرار کنند.

با پیکربندی یک محفظه هدفون با یک رابط کاربری تعاملی برای فعال کردن کنترل کاربر بر عملیات مرتبط با هدفون بی سیم، می توان کاربرد محفظه هدفون را افزایش داد و کنترل کاربر بر روی هدفون های بی سیم را می توان بهبود بخشید.

تحقیق اپل در مورد محفظه ایرپاد و صفحه نمایش تعاملی داخلی آن

نیاز به محفظه هدفون جدیدی که بتواند عملیاتی را که به طور سنتی با هدفون همراه است ( مانند کنترل های پخش، تغییر منابع صوتی، تغییر حالت های خروجی صدا و غیره ) کنترل کند. نیاز بیشتری به یک محفظه هدفون وجود دارد که بتواند اطلاعات را از طریق لمس به کاربر منتقل کند. چنین روش ها و رابط هایی به صورت اختیازی مکمل روش های مرسوم برای کنترل هدفون های بی سیم هستند. چنین روش ها و رابط هایی تعداد، برد و یا ماهیت ورودی های کاربر را کاهش می دهند.

در تصاویر منتشر شده اپل کنترل اپل موزیک را از طریق محفظه و با استفاده از صفحه نمایش لمسی خازنی دارای رابط کاربری گرافیکی در نظر گرفته است که بازخورد لمسی را هم ارائه می دهد و به کاربر اجازه می دهد پخش صدا را کنترل کند، صدا را تنظیم کند، آهنگ های مورد علاقه خود را تنظیم کند و با موسیقی خود به روش های دیگری تعامل داشته باشد، بدون اینکه لزوما برای انجام این کار به فایل نگاه کنید.

در تصاویر دیگر؛ این محفظه به حرکات خاصی مانند ضربه زدن، کشیدن انگشت برای پیمایش محتوای روی صفحه و فراخوانی سیری پاسخ می دهد. در یک سناریو؛ اپل توضیح می دهد که چگونه فشار دادن محفظه یا قاب حتی می تواند راهی برای تغییر دادن حالت گوش دادن به AirPods باشد که احتمالا به حذف نویز و شفاف بودن صدا اشاره دارد.

اپل بیان می کند که این محفظه می تواند شامل پردازنده ها و ماژول های حافظه اضافی باشد که به آن اجازه می دهد دستورالعمل های خاصی را که به طور سنتی با گوشی های هوشمند، سیستم ها و سایر دستگاه های متصل مرتبط هستند را انجام دهد. به عنوان مثال، برخی از تجسم سازی ها نشان می دهند که صفحه لمسی دسترسی تعاملی به برنامه های آیفون، از جمله تلفن، ایمیل، پیام ها، دوربین، تقوین، آب و هوا، نقشه ها و موارد دیگر را فراهم می کند.

تحقیق اپل در مورد محفظه ایرپاد و صفحه نمایش تعاملی داخلی آن

با ادغام یک صفحه نمایش لمسی تعاملی به این روش، این حق اختراع استدلال می کند که نقایض مرتبط با کنترل کاربر هدفون های بی سیم کاهش یا حذف می شود.

با این حال به نظر می رسد که فناوری های توصیف شده بعد است که به این زودی ها در یک محصول ظاهر شوند اما دید جالبی به این موضوع ارائه می دهد که چگونه اپل در حال بررسی راه هایی برای تبدیل محفظه ایرپاد خود به عنوان یک واسطه کاربردی بین ایرپاد و منبع صوتی متصل است.

از زمان عرضه اولین AirPods در سال 2016، اپل تلاش کرده است تا عملکرد محفظه AirPods را برای مدل‌های مختلف افزایش دهد. محفظه AirPods Pro به طور خاص از اضافه شدن شارژ بی‌سیم MagSafe، یک تراشه U1 Ultra Wideband که از ردیابی دقیق با Find My پشتیبانی می‌کند، یک بلندگوی داخلی برای مکان‌یابی و به‌روزرسانی وضعیت، و افزایش عمر باتری بهره می‌برد.

منبع: macrumors