اخبار فناوری

در ایالات متحده گوشی آیفون 14 بدون سینی سیم کارت عرضه خواهد شد

در ایالات متحده آیفون 14 سینی سیم کارت نخواهد داشت

در ایالات متحده سری جدید آیفون 14 (iPhone 14) بدون سینی سیم کارت فیزیکی عرضه خواهد شد.  این سری از گوشی ها می توانند همزمان از دو eSIM استفاده کنند. اما آیا فقدان سینی فیزیکی مشکل بزرگی محسوب می شود؟

گوشی آیفون 14 بدون سینی سیم کارت

همانطور که در بالا اشاره کردیم یکی از تغییرات به وجود آمده در سری جدید آیفون حذف سینی سیم کارت و استفاده از سیم کارت های eSIM است که بدان معناست که سیم کارت فیزیکی دریافت نخواهند کرد. این بدان معناست که برای تهیه سیم کارت فیزیکی نیازی به مراجعه به فروشگاه ندارید. این کار تعویض شبکه را ساده می کند. T-Mobile در حال حاضر از سیم کارت های eSIM استفاده می کند تا به افراد اجازه دهد تا حداکثر 3 ماه شبکه خود را تست کنند.

آیفون های جدید می توانند چندین eSIM را استفاده کنند گرچه تنها دو سیم کارت به صورت همزمان فعال خواهد بود.

اکثر اپراتورهای بزرگ ایالات متحده و بسیاری از اپراتورهای سراسر جهان از eSIM پشتیبانی می کنند و آیفون ها از سال 2018 از آن پشتیبانی می کنند (از جمله امکان استفاده همزمان از دو سیم کارت). تا آیفون 13، این به معنای یک سیم کارت eSIM و یک گزینه فیزیکی بود. خانواده آیفون 13 قابلیت استفاده همزمان از دو eSIM را معرفی کردند. برداشتن سیم کارت فیزیکی و پانچ آن در صورت نیاز، مراحل منطقی بعدی است. حداقل برای اپل و حداقل در ایالات متحده، آیفون 14 هنوز دارای سینی سیم کارت فیزیکی نیست.

اگر در یک شبکه بزرگ تلفن همراه ایالات متحده هستید، عدم وجود سینی سیم کارت فیزیکی احتمالا تاثیر زیادی روی شما نخواهد گذاشت. حتی اگر اپراتور را تغییر دهید می توانید بدون مراجعه به فروشگاه یک سیم کارت eSIM را مستقیما از Verizon، AT&T یا T-Mobile دانلود کنید.

در ایالات متحده آیفون 14 سینی سیم کارت نخواهد داشت

اما اگر از شرکت مخابراتی استفاده می‌کنید که پشتیبانی از سیم‌کارت را ندارد یا قصد دارید به یکی از آن‌ها تغییر دهید، خوب، فعلاً نباید آیفون 14 را تهیه کنید. این کار می تواند فشاری برای اپراتورهای کوچکتر باشد تا مجبور به پشتیبانی از eSIM باشند.

در مراسم رونمایی، سخنگویان اپل به The Verge فتند که آیفون 14 و آیفون 14 پرو می توانند حداقل 8 سیم کارت eSIM را داشته باشند که حداکثر دو مورد آنها قابلیت فعال سازی را دارند. فروشنده جهانی سیم کارت Airalo می گوید آیفون های قبلی بسته به مدل، 5 تا 10 عدد را در خود جای می دهند. این می تواند تا حدودی آسیب های ناشی از دست دادن سینی سیم کارت فیزیکی را از بین ببرد، گرچه همه اپراتورهای بین المللی از eSIM پشتیبانی نمی کنند.

توانایی داشتن بیش از یک سیم کارت فعال برای افرادی که در منطقی زندگی می کنند که پوشش شبکه ضعیفی دارند یا افرادی که شماره کاری و شخصی جداگانه دارند، عالی است. به طور مثال اگر در هلند زندگی می کنید و آیفون 11 داشته باشید می توانید هم از یک سیم کارت هلند و هم سیم کارت فیزیکی استفاده کنید. این بدان معناست که کاربر می تواند از سیم کارت محلی استفاده کند، چه در اروپا یا آمریکا باشد بدون اینکه دسترسی به شماره دیگر را ازدست بدهد یا مجبور باشد تنظیمات iMessage یا WhatsApp را تغییر دهد.

سیم کارت های فیزیکی، تغییر شرکت مخابراتی یا تغییر شماره به شماره جدید را ساده می کند. روی همه گوشی ها کار می کنند و استفاده از آنها به اندازه کافی ساده است.

اینکه حذف سینی سیم کارت فیزیکی برای اکثر کاربران دردسرساز باشد اینطور نیست. اکثر آنها هر چند هفته یک بار اپراتور یا گوشی خود را عوض نمی کنند. اما به طور کلی این بستگی به این دارد که ارائه دهندگان چقدر نصب و تغییر eSIM را در پلتفرم ها ساده کنند.

منبع خبر: theverge