اخبار فناوری

اپل قیمت آیفون 15 را فاش کرد

اپل قیمت آیفون 15 را فاش کرد

طبق گزارش های متعدد، آیفون 15 پرو و آیفون 15 پرو مکس اپل گران تر می شوند. اما یک افشای جدید نشان داده است که این بزرگترین شوک قیمتی در مورد این دو گوشی جدید نیست. مینگ چی کو، تحلیلگر و متخصص زنجیره تامین، در گزارشی اختصاصی اظهار داشت که اپل به طور انحصاری آیفون 15 پرو مکس را به لنز پریسکوپی مجهز می کند که برای عکاسی با زوم اپتیکال استفاده می شود. این پرو مکس را با رقبایی مانند گلکسی اس 23 اولترا و هواوی میت 50 پرو که سال ها از لنزهای پریسکوپ استفاده می کنند، هم ردیف می کند.

با این حال، جزئیات تکان دهنده این است که اپل تصمیم گرفته است تا لنز پریسکوپ را از آیفون 15 پرو حذف کند (علیرغم مذاکره بر سر قیمت 4 دلاری (شامل منشورها) برای ماژول با تامین کنندگی لارگان). کو می گوید لارگان نمی تواند با این قیمت از معامله سود ببرد. به همان اندازه عجیب است که کو می‌گوید اپل در سال 2024 لنزهای پریسکوپ را برای آیفون 16 پرو و پرو مکس معرفی خواهد کرد که این تفاوت ویژگی‌های یک نسل را ایجاد می‌کند.

با این حال، به نظر می رسد سال 2023 سالی است که اپل می خواهد با آیفون ریسک کند. علاوه بر دوربین آیفون 15 پرو و پرو مکس و تغییرات قیمت، دکمه های ولوم و سوئیچ قطع صدا را با دکمه های قابل برنامه ریزی Action جایگزین می کند، در نهایت فشار LiDAR خود را تجدید می کند، اولین تراشه 3 نانومتری گوشی هوشمند را معرفی می کند و از حاشیه های رکوردشکنی در طراحی استفاده می کند. کل خط تولید نیز به Dynamic Island و یک نسخه قفل شده با MFi از USB-C منتقل خواهد شد که مطمئناً نظرهای متفاوتی را به همراه خواهد داشت.

یانگ فاش می‌کند که برنامه‌های اپل برای ماژول Face ID زیر نمایشگر در مدل‌های آیفون پرو و نمایشگرهای ProMotion با نرخ تازه‌سازی بالا در آیفون‌های استاندارد تا سال 2025 اتفاق نخواهد افتاد.

در مورد مدل‌های آیفون پرو، این بدان معناست که به لطف ماژول Face ID پنهان در آیفون 17 پرو، می‌توانیم انتظار یک جزیره پویا بزرگ‌تر را داشته باشیم. یانگ قبلاً نقشه راه اپل را فاش کرده بود که نشان می داد قصد دارد این تغییر را در سال 2024 ایجاد کند. یانگ می گوید که اپل با نگاهی بیشتر به آینده، دوربین جلو را زیر نمایشگر قرار می دهد تا یک مدل آیفون پرو تمام صفحه را در سال 2027 ارائه کند.

در مورد مدل‌های استاندارد آیفون، برخی گمانه‌زنی‌های اولیه وجود داشت مبنی بر اینکه ProMotion ممکن است اکنون به آیفون 15 و آیفون 15 پلاس بیاید. اما نقشه راه یانگ همچنین به این نکته اشاره می‌کند که اپل به این شهرت دارد که طرفدارانش را منتظر ویژگی های جدید بگذارد.

منبع: forbes