اخبار فناوری

سیسکو برنامه Cisco SD-WAN خود را با مایکروسافت آزور تقویت می کند

سیسکو برنامه Cisco SD-WAN خود را با مایکروسافت آزور تقویت می کند

سیسکو برنامه Cisco SD-WAN خود را با مایکروسافت آزور تقویت می کند. کاربران Cisco SD-WAN می توانند از شبکه مجازی Azure مایکروسافت برای اتصال جهانی و منطقه ای استفاده کنند.

این هفته Cisco و Microsoft ادغام SD-WAN/Microsoft Azure را توسعه دادند تا امکان ایجاد همپوشانی یک یا چندگانه در بالای بک بون مایکروسافت برای اتصال سایت های سازمانی در سراسر جهان و اتصال سایت ها به Work Load های در حال اجرا در داخل Azure را فراهم آورند.

ادغام برنامه Cisco SD-WAN با مایکروسافت آزور

سیسکو بیان کرده است که محصول SD_WAN به زودی به کاربران Azure اجازه می دهد تا با استفاده از Cisco SD-WAN Cloud Hub و Azure Virtual WAN ، اتصال خودکار سایت به سایت را از طریق شبکه جهانی مایکروسافت ایجاد کنند. این ویژگی ها بخشی از نسخه جدید نرم افزار SD-WAN هستند که قرار است در ماه دسامبر عرضه شود.

محصول مایکروسافت می تواند یک سایت را بر اساس موقعیت جغرافیایی اش شناسایی کند و سایت ها را بر اساس مرزهای ججغرافیایی به مناطق متصل کند. Jean-Luc Valente در وبلاگی در مورد این پیشرفت نوشت: این معماری از تقسیم شبکه های تحت پوشش SD-WAN به چندین منطقه پشتیبانی می کند.

از آنجایی که تحول دیجیتالی شرکت ها، برنامه های کاربردی ابری و هاست ابری بیشتری را به همراه دارد، نیاز فزاینده ای به ارتباط سریع تر بین سایت های توزیع شده در سطح جهانی وجود دارد. سیسکو در تلاش است تا از ظرفیت بک بون جهانی استفاده نشده در ابر عمومی را در دسترس شرکت ها و سازمان ها قرار دهد تا از آن برای اتصال بین سایتی استفاده کنند. با Cisco SD-WAN Cloud Hub شرکت هایی که از Cisco SD-WAN برای زیر ساخت WAN خود استفاده کرده اند، حالا می توانند به طور ایمن منطقه خود را به روشی ساده و خودکار به ابر عمومی گسترش دهند و استفاده از آن را برای اتصال جهانی در نظر بگیرند.

Valente اظهار داشت: از مزایای این معماری می توان به اتصال بر اساس تقاضا در میان مناطق پوشش SD-WAN، توانایی اعمال سیاست های منسجم در سراسر مناطق، و فعال کردن رمزگذاری End to End داده ها بین سایت ها با استفاده از Cisco SD-WAN اشاره کرد.

ادغام Cisco SD-WAN Cloud Hub با Google Cloud، ترکیبی از قابلیت‌های سیاست SD-WAN، تله متری و تنظیمات امنیتی سیسکو با بک بون تعریف‌شده توسط نرم‌افزار Google است تا اطمینان حاصل شود که توافق‌نامه سطح سرویس برنامه، سیاست‌های امنیتی و سازگاری گسترش می‌یابد.

همانند ادغام Microsoft Azure، Cisco SD-WAN Cloud Hub با Google Cloud تعدادی از قابلیت ها را فعال می کند. به عنوان مثال، برنامه ها می توانند منابع شبکه مورد نیاز خود را با انتشار داده های برنامه در فهرست خدمات ابری Google درخواست کنند. طبق گفته سیسکو، شبکه می‌تواند از این داده‌ها برای ارائه سیاست‌های مناسب SD-WAN استفاده کند.

سیسکو و مایکروسافت در اوایل سال جاری پشتیبانی از فناوری مسیریابی شبکه آگاهانه مایکروسافت را اضافه کردند که به مشتریانش امکان می دهد تله متری مایکروسافت 365 را با فروشندگان شبکه به اشتراک بگذارند و تله متری اتصال شبکه را از آنها دریافت کنند. این بدان معناست که شرکت‌های دارای نرم‌افزار Cisco SD-WAN چندین گزینه برای هدایت ترافیک از سایت‌های شعبه به برنامه‌های Microsoft SaaS مانند Office 365، Team و SharePoint خواهند داشت.

اتصال بهتر مایکروسافت 365

این هفته سیسکو اعلام کرد که با ارائه معیارهای کیفیت تجربه شبکه و بازخورد برنامه به اشتراک گذاشته شده توسط مایکروسافت، Informed Network Routing خود را با مایکروسافت 365 ادغام کرده است.

Piyush Raj مدیر محصول ارشد Cisco SD-WAN بیان کرد: تجزیه و تحلیل مسیر همچنین امکان مشاهده ترافیک مایکروسافت 365 را در یک دوره زمانی فراهم می کند، بنابراین اپراتورهای شبکه می توانند به راحتی متوجه شوید و تجسم کنند که کدام مسیر بهتر است و کدام مسیر برای مایکروسافت 365 استفاده می شود.

وی همچنین بیان کرد که: اپراتورهای شبکه می توانند به بازخورد برنامه به اشتراک گذاشته شده توسط مایکروسافت نگاه کنند و ببینند که چگونه تجربه برنامه در طول زمان برای کاربران یک شعبه تغییر کرده است. آنها می توانند از این اطلاعات برای ارتباط بیشتر تغییرات در مسیرهای شبکه با تغییرات در معیارهای شبکه و برنامه استفاده کنند.

با تجزیه و تحلیل مسیر مایکروسافت 365، شرکت ها حالا ممکن است مطمئن باشند که با استفاده از ترکیبی از کاوش مسیر شبکه نجام شده توسط Cisco SD-WAN و تله متری به اشتراک گذاشته شده توسط مایکروسافت، با دقت بیشتری شرایط اساسی شبکه را شناسایی کرد. با این اطلاعات، Cisco SD_WAN می تواند تجربه بهتری را با تغییر ترافیک به بهترین مسیر موجود بر اساس شرایط شبکه تغییر دهد.

منبع خبر: networkworld