اخبار فناوری

اپسون به فروش تمام پرینترهای لیزری تا سال 2026 خاتمه خواهد داد

اپسون به فروش تمام پرینترهای لیزری تا سال 2026 خاتمه خواهد داد

اپسون که یک شرکت سخت افزاری ژاپنی است که بیشتر به خاطر پرینترهایی که تولید می کند شناخته شده است به دلیل نگرانی های مربوط به پایداری، بخش تولید چاپگرهای لیزری را متوقف می کند. این شرکت تصمیم گرفته است تا فروش سخت افزار پرینترهای لیزری را تا سال 2026 متوقف کند.

طبق بیانه ای که توسط The Register به دست آمده است، این شرکت به جای پرینترهای لیزری روی پرینترهای جوهرافشان سازگار با محیط زیست تمرکز خواهد کرد. گرچه این شرکت مدتی پیش فروش پرینترهای لیزری را در ایالات متحده متوقف کرد، اما خط تولید را در بازارهای دیگر از جمله اروپا و آسیا را حفظ کرده بود. از سال 2026، مصرف کنندگان دیگر قادر به خرید پرینترهای لیزری جدید اپسون نخواهند بود؛ اما اپسون قول داده است که به حمایت از مشتریان فعلی از طریق لوازم و قطعات یدکی ادامه دهد.

خود اپسون ادعا می کند که پرینترهای جوهر افشان تا 85 درصد انرژی کمتری نسبت به واحدهای لیزری استفاده می کنند و 85 درصد دی اکسید کمتری تولید می کنند. این آمارها ممکن است برای افرادی که گاهگاه در خانه خود پرینت می کنند مهم نباشد اما برای کسب و کارها و سازمان های غیر انتقاعی راهی برای کاهش قبوض برق و ردپای کربن را ارائه می دهد.

پرینترهای جوهر افشان معمولا به منابع یکبار مصرف کمتری نیاز دارند. در حالی که پرینترهای لیزری به تونر، فیوزها، توسعه دهنده ها و سایر قطعات یکبار مصرف متکی هستند، پرینترهای جوهر افشان به سادگی از نه تنها تقریبا 60 درصد کمتر از همتایان لیزری خود زباله الکترونیکی تولید می کنند، بلکه تولید آنها با محیط زیست سازگاری بیشتری دارد.

تصمیم برای پایان دادن تمام فروش پرینترهای لیزری احتمالاً بخشی از “چشم انداز زیست محیطی 2050” اپسون است، یک مدل اقتصادی که این شرکت برای اولین بار در سال 2018 به آن متعهد شد و سال گذشته بازنگری شد. بزرگترین تمرکز آن، وعده اپسون برای تبدیل شدن به کربن منفی و «بدون منابع زیرزمینی» تا سال 2050 است.

همانطور که گفته شد، چاپگرهای جوهرافشان راه حل قطعی برای چاپ پایدار نیستند. کارتریج‌های جوهر افشان نسبتاً سریع خشک می‌شوند و در نتیجه برخی از کاربران چاپگر بیشتر از آنچه واقعاً استفاده می‌کنند جوهر خریداری می‌کنند. هزینه چاپ جوهرافشان در هر صفحه نیز بیشتر است، به این معنی که صرفه جویی انرژی حاصل از حذف چاپگر لیزری ممکن است در حین استفاده جبران شود که اپسون باید برای آن چاره ای بیاندیشد.

منبع خبر: extremetech