اخبار فناوری, شبکه و فناوری

مورد جالبی که باید درباره اترنت در مک بدانید

اترنت در مک - iMac power adapter with Ethernet

استفاده از وای فای یا اترنت در مک؟ تفاوت سرعت وای فای یا اترنت در مک چقدر است؟ کدام یک بهتر است؟ حدود یک دهه از زمانی که برای اولین بار در مک‌بوک‌های اپل از پورت‌های اترنت استفاده شد، می‌گذرد و حتی آی‌مک پایه نیز اتصال سیمی دستگاه را به‌منظور ارتقای آن به مدل‌های سطح بالاتر قطع کرده است. اما، درحال حاضر یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که وقتی از وای فای به جای اترنت استفاده می‌کنید، سرعت اتصال اینترنت کاهش می‌یابد. این نتایج، براساس بررسی‌هایی که در دوازده کشوری که از اترنت در مک استفاده می‌کنند، به دست آمده است.

وب‌سایت Ookla، که خدمات اندازه‌گیری سرعت اینترنت را ارائه می‌دهد، امروز مطالعه جالبی را به اشتراک گذاشت که به درصد سرعت اینترنت در هنگام استفاده از وای فای می‌پردازد. به عبارتی دیگر، به چه میزانی عملکرد اینترنت در هنگام استفاده از وای فای در مک از دست می‌رود؟ با اینکه این داده‌ها، اطلاعات جدیدی درباره کاهش عملکرد اینترنت به‌وسیله وای فای نیست؛ اما اگر از مک‌بوک‌های اپل استفاده می‌کند، مشاهده اعداد و تفاوت آن در کشورها، برای شما بسیار جذاب خواهد بود.

سرعت وای فای در مقابل اترنت در مک : چقدر سرعت از دست می‌رود؟

خبرهای خوب برای کسانی‌که در ایالات متحده هستند، کمترین میزان کاهش سرعت وای فای در بین کشورهای مورد مطالعه است. با این حال، میانگین سرعت وای فای تنها 42 درصد از عملکرد واقعی اترنت است. این بدان معناست که مصرف‌کنندگان آمریکایی به طور متوسط 58 درصد از سرعتی را که برای آن پرداخت می‌کنند از دست می‌دهند. در بین کشورهای مورد مطالعه، بریتانیا و فرانسه با بیش از 70 درصد، بدترین کشورها در زمینه از سرعت اینترنت خود هنگام استفاده از وای فای بودند.

آداپتور برق iMac با اترنت - اترنت در مک

بررسی اترنت در مک

با اینکه عملکرد وای فای بستگی به انتخاب و خرید روتر مورد استفاده، نحوه تنظیم آن، نوع بنای خانه و… دارد، اما، در صورتی‌که سرعت اینترنت بالایی داشته باشید، شاید از دست دادن 50 تا 70 درصد سرعت وای فای مشکل آنچنان بزرگی برای شما نباشد. یک راه حل ارزان و سریع برای رفع این مشکل، به‌ویژه برای مک و آیپد، استفاده از یک آداپتور اترنت است. البته، برخی از انواع هاب USB-C نیز قابلیت تبدیل شدن به اترنت را نیز دارند.

آیا اپل می‌ت واند اترنت را به همه مک ‌ها بازگرداند؟

در حالی‌که احتمال ورود پورت اترنت به مک‌ بوک‌ایر تقریباً وجود ندارد، مک‌بوک پرو کاندیدای محکمی خواهد بود. اپل در سال 2021 تعداد زیادی از پورت‌های ورودی و خورجی را برای مدل‌های مک‌بوک پرو 14 و 16 اینچی که مشتریان زیادی از جمله جامعه حرفه‌ای درخواست کرده بودند، بازگرداند. پس از افزودن مجدد اترنت، این پورت بسیار مفید واقع شد. اما به احتمال زیاد، اپل می‌تواند اترنت را در آداپتورهای برق USB-C لپ‌تاپ خود را همانند آی‌مک‌های متوسط و رده بالا تولید شده ارائه دهد. به همین دلیل، نیازی به نصب اترنت در شاسی لپ‌تاپ نیست و همه مک‌بوک‌ها و احتمالاً کاربران آی‌پد و حتی آیفون نیز می‌توانند بدون نیاز به خرید دانگل جداگانه، در صورت نیاز از این ویژگی استفاده کنند. مک‌های فعلی اپل که شامل اترنت در خود دستگاه هستند، مک‌مینی، مک‌استودیو و مک پرو هستند.

منبع: 9to5mac

.