اخبار فناوری

کاهش تولید 30 درصدی گوشی های آیفون در ماه آینده

کاهش تولید 30 درصدی گوشی های آیفون در ماه آینده

تولید گوشی های آیفون در کارخانه بزرگ چین ممکن است به خاطر محدودیت های کووید، 30 درصد کاهش پیدا کند. Foxconn درحال تلاش برای تقویت تولید در کارخانه دیگری در شهز شنژن است تا این کمبود را جبران کند.

کارخانه اصلی ژنگژو در مرکز چین؛ حدود 200000 کارمند دارد که با نارضایتی از اقدامات سختگیرانه برای مهار شیوع Covid-19 مواجه شده است به طوری که چندین کارگر در آخر هفته از سایت فرار کرده اند.

Foxconn روز یکشنبه اعلام کرد که این وضعیت را تحت کنترل می گیرد و تولید پشتیبان را با سایر کارخانه ها هماهنگ می کند تا هر گونه تاثیر احتمالی را کاهش دهد.

تحلیلگران Fubon Research مستقر در تایپه در این ماه گفتند که Foxconn بزرگترین سازنده آیفون اپل است که 70 درصد از محموله های آیفون را در سراسر جهان تولید می کند که به نوبه خود 45 درصد از درآمد شرکت تایوانی را تشکیل می دهد. اما کارخانه ژنگژو اکثر تولیدات جهانی را مونتاژ می‌کند.

Foxconn در 19 اکتبر صرف غذا در غذاخوری های کارخانه ژنگژو را ممنوع کرد و کارگران را ملزم به خوردن وعده های غذایی در خوابگاه ها کرد. این اقدامات باعث شد افرادی که در سایت کار می‌کنند، از طریق رسانه‌های اجتماعی نامیدی و نارضایتی خود را اعلام کنند.

عکس‌ها و ویدئوهایی در رسانه‌های اجتماعی پخش شد که نشان می داد کارکنان فاکسکان در حال پیاده‌روی در زمین‌ها (در روز) و در امتداد جاده‌ها (در شب) هستند. رویترز نتوانست فوراً صحت این پست ها را تأیید کند.

فاکسکان فاش نکرده است که آیا از کارگران سایت ژنگژو به COVID-19 مبتلا شده اند یا خیر. مقامات از 19 اکتبر 264 مورد انتقال محلی کووید-19 را در ژنگژو، مرکز استان مرکزی هنان گزارش کرده اند.

فاکسکان اقدامات حلقه بسته را در ماه مارس و ژوئیه امسال در کارخانه کوچکتر خود در شنژن اجرا کرد، زیرا موارد در شهر جنوبی افزایش یافت.

در ماه مه، کارخانه یکی دیگر از تامین کنندگان اپل، مونتاژ کننده مک بوک Quanta Computer Inc (2382.TW) در شانگهای نیز پس از کشف موارد کووید-19، با وجود راه اندازی یک سیستم حلقه بسته، تحت تاثیر هرج و مرج کارگران قرار گرفت.

منبع خبر: reuters