اخبار فناوری

گوگل ماشین های مجازی مجهز به جدیدترین پرازنده زئون اینتل را راه اندازی کرد

گوگل ماشین های مجازی مجهز به جدیدترین پرازنده زئون اینتل را راه اندازی کرد

گوگل ماشین های مجازی مجهز به جدیدترین پرازنده زئون اینتل را راه اندازی کرد. Google Cloud می‌گوید نمونه‌های جدید ماشین مجازی C3 نسبت به نمونه‌های C2 نسل قبلی خود تا 20 درصد افزایش عملکرد را ارائه می‌کنند.

گوگل ماشین های مجازی مجهز به جدیدترین پرازنده زئون اینتل

Google Cloudماشین های مجازی جدیدی را به عنوان بخشی از پلتفرم ابری خود بر اساس جدیدترین پردازنده های Xeon Scalable اینتل راه اندازی کرد.

علاوه بر سری جدید ماشین مجازی C3، گوگل همچنین اعلام کرد که در حال استقرار واحدهای پردازش زیرساخت (IPU) است که برای هدایت هوشمند ترافیک شبکه و برداشتن بار پردازش داده‌های شبکه از CPU طراحی شده‌اند. این شرکت در کنفرانس Google Cloud Next ’22 خود که به صورت مجازی برگزار شد، این خبر را اعلام کرد.

تراشه IPU که به طور رسمی با نام E2000 شناخته می شود، توسط گوگل و اینتل با هم طراحی شده است و دارای 16 هسته Arm Neoverse و شبکه 200GbE است.

نمونه‌های ماشین C3 نسبت به نسل قبلی نمونه‌های C2 تا 20% افزایش عملکرد دارند. این دو شرکت همچنین از راه‌اندازی محصول جدید خود به نام Hyperdisk سود می‌برند، یک سیستم ذخیره‌سازی بلوکی که در مقایسه با سایر hyperscalerها، IOPS بالاتری را در هر vCPU برای تجزیه و تحلیل داده‌ها و بارهای کاری DBMS ارائه می‌دهد.

در مجموع، گوگل می‌گوید ماشین‌های مجازی C3 با Hyperdisk در مقایسه با نسل قبلی C2، چهار برابر توان عملیاتی بالاتر و 10 برابر IOPS بیشتری دارند. این باعث می‌شود نمونه‌های C3 قادر به ارائه سطوح عملکرد محاسباتی با کارایی بالا (HPC) باشند، چیزی که ماشین‌های مجازی مبتنی بر ابر از عهده آن بر نمی آیند.

اینتل سال گذشته IPU را راه اندازی کرد. این مفهوم اساساً برای کاهش بار روی CPU. IPU ها برای تخلیه عملکردهایی مانند مسیریابی ترافیک شبکه، مدیریت تجزیه و تحلیل ترافیک و ذخیره سازی و مجازی سازی شبکه طراحی شده اند.

پردازنده‌های جدید Xeon با نام رمز Sapphire Rapids به دلیل مشکلات تولید با تاخیر قابل توجهی مواجه شده‌اند. آنها در ابتدا قرار بود در سال 2021 عرضه شوند، اما اینتل هنوز در تلاش برای عرضه آنها به بازار است.

خانواده ماشین های مجازی C3 گوگل کلود اکنون به صورت پیش نمایش در دسترس هستند. اما زمان دسترسی عمومی آن مشخص نیست.

منبع خبر: networkworld