شبکه و فناوری, مقالات

در آپدیت Google One و بررسی آدرس IP و شبکه

google one - هنر و توسعه ارتباطات شایگان

در آپدیت جدید برنامه اندرویدی Google One، کاربران می‌توانند آدرس IP و شبکه خود را بررسی کنند. گوگل وان، در جهت تلاش‌های خود برای افزایش امنیت و حریم خصوصی کاربران، ابزار ساده‌ای را به برنامه اندروید اضافه کرده است. با استفاده از این قابلیت کاربران می‌توانند آدرس IP  خود را بررسی کنند.

برای مشاهده این قابلیت باید در برنامه  اندرویدی گوگل وان، در صفحه اصلی بر روی VPN کلیک کنید. سپس، بخش جدیدی تحت عنوان “اطلاعات شبکه” (Your network info) را مشاهده خواهید کرد.

در این بخش، لیستی از وضعیت VPN، آدرس IP و شبکه (ISP or carrier) وجود دارد.

هنگامی که در Google One، VPN را فعال می‌کنید، هر دو آدرس به حالت “مخفی” تغییر می‌کند. لازم به ذکر است که احتمال تاخیر در بروزرسانی آدرس IP وجود دارد؛ در این صورت صفحه را رفرش کنید.

اگرچه شما می‌توانید از روش‌های دیگری از جمله “تنظیمات سیستم” به آدرس IP خود دسترسی پیدا کنید، اما  Google One اینکار را برای شما آسان‌تر کرده است. از طرفی، درصورتی که به وای فای عمومی متصل می‌شوید، اطلاعات شبکه به منظور بررسی امنیت بیشتر برای شما سودمند خواهد بود.

هم اکنون نسخه 1.179  گوگل وان برای سیستم عامل اندروید در دسترس است. همچنین شما می‌توانید به Google One در Mac وWindows VPN client نیز دسترسی داشته باشید. متاسفانه در  iOS این قابلیت فعال نیست.

منبع: 9to5google