راهنمای خرید تجهیزات شبکه, مقالات

راهنمای خرید کابل شبکه

How to Choose the Best Ethernet Cable

 خرید کابل شبکه مانند قبل ساده نیست. کابل های شبکه یکسان به نظر می رسند اما تفاوت های عمده ای از یک نسل به نسل دیگر، از کابلی به کابل دیگر و از فروشنده ای به فروشنده دیگر وجود دارد. حالا گزینه های زیادی از کابل های Cat5e، Cat6، Cat6a، Cat7 و Cat8 وجود دارد. به همین دلیل ما در اینجا میخواهیم نکات مهمی که باید هنگام خرید کابل شبکه مد نظر داشته باشید را به شما یاد بدهیم.

چگونه برای خرید کابل شبکه اقدام کنیم؟ به دنبال چه چیزی باشیم؟

کابل های اترنت مناسب به برقراری ارتباط بهتر کمک می کند. جنبه هایی مانند انواع کابل شبکه، کیفیت، عملکرد، قیمت کابل اترنت و موارد دیگر همگی بر انتخاب تاثیر می گذارند. موارد زیر جنبه های اصلی هستند که باید قبل از خرید کابل شبکه در نظر گرفته شوند.

سرعت کابل شبکه و سازگاری را در نظر بگیرید

برای پیدا کردن بهترین کابل LAN باید مشخصات کابل را بدانید. انواع کابل شبکه مورد نیاز شما عمدتا با سرعت اینترنت مورد استفاده شما تعیین می شود. اگر نمی خواهید از سرعت اینترنت 10 گیگابیت بر ثانیه استفاده کنید خرید کابل شبکه Cat6a با سرعت 10 گیگابیت در ثانیه بیهوده خواهد بود. برای اطلاعات بیشتر جدول زیر را بررسی کنید.

Category شیلد سرعت داده پشتیبانی شده پهنای باند استاندارد
Cat5 بدون شیلد 100Base-T 100MHz
Cat5e بدون شیلد 10/100/1000Base-T 100MHz
Cat6 شیلد شده یا بدون شیلد 1000Base-T and Maximum to 10GBase-T 250MHz
Cat6a شیلد 10GBase-T 500MHz
Cat7 شیلد 10GBase-T 600MHz
Cat8 شیلد 25/40GBase-T 2000MHz

عبارت CAT در کابل‌های شبکه به چه معناست؟

زمانیکه قصد خرید و انتخاب کابل شبکه برای کامل کردن تجهیزات پسیو شبکه داشته باشید، متوجه خواهید شد که کابل‌ها در یک طبقه‌بندی “Cat” قرار دارند. اما معنی این عبارت چیست؟

عبارت CAT مخفف Category به معنای رده است. این عدد نشان‌دهنده نسخه مشخصات پشتیبانی‌شده توسط کابل است. اعداد بالاتر نشان‌دهنده سرعت‌های بیشتر و فرکانس‌های بالاتر است که با مگاهرتز (MHz) اندازه‌گیری می‌شوند. کابل‌های جدیدتر معمولاً از پهنای باند بالاتری پشتیبانی می‌کنند، بنابراین سرعت دانلود بالاتری دارند. هر چه عدد cat بالاتر باشد ممکن است نشاندهنده عملکرد بهتر کابل در مسافت‌های طولانی‌تر باشد.

پس از درک عملکرد انواع مختلف کابل های شبکه، ممکن است متوجه شوید که کابل های اترنت قابل تعویض و سازگار با نسل قبلی هستند. می توانید یک کابل Cat5 را به روتری که دارای رابط اترنت 10G است وصل کنید؛ اما استفاده از این نوع کابل انتقال داده را کاهش می دهد (تا حدودی بسته به نوع فایل منتقل شده). به طور مشابه می توانید کابل Cat7 را به یک روتر قدیمی که از آخرین سرعت پشتیبانی نمی کند وصل کنید. قبل از خرید کابل شبکه در مورد سرعت و عملکرد و نوع تجهیزات شبکه ای که استفاده می کنید تصمیم گیری کنید.

خرید کابل شبکه Cat 5e

E در Cat 5e مخفف Enhanced است. هیچ تفاوت فیزیکی بین کابل های Cat5 و Cat5e وجود ندارد. با این حال، سازندگان کابل های Cat5e را تحت استانداردهای تست دقیق تر می سازند تا انتقال سیگنال ناخواسته بین کانال های ارتباطی (کراس تالک / crosstalk) را حذف کنند. Cat5e در حال حاضر متداول ترین کابلی است که عمدتا به دلیل هزینه تولید پایین و پشتیبانی از سرعت های بالاتر از کابل های Cat5 بهتر است.

خرید کابل شبکه Cat6

کابل شبکه Cat6 از پهنای باند بالاتری نسبت به کابل های Cat5 و Cat5e پشتیبانی می کند و معمولا با محافظ بافته شده همراه هستند. محافظ گفته شده از زوج های به هم تابیده شده داخل کابل اترنت محافظت میکند که به جلوگیری از تداخل و نویز منجر میشود. کابل های Cat6 از نظر فنی تا 10 گیگابیت در ثانیه تا 55 متر پشتیبانی می کنند. با این حال، این سرعت با قیمت بیشتر از کابل های Cat5 و  Cat5e همراه است.

خرید کابل شبکه Cat6a

A در Cat6a مخفف augmented است. کابل های مبتنی بر این استاندارد با پشتیبانی از دو برابر حداکثر پهنای باند، یک سر و گردن بالاتر از نسخه های Cat6 هستند. آنها همچنین قادر به حفظ سرعت انتقال بالاتر با طول کابل بیشتر هستند. کابل های Cat6a دارای محافظ و روکش هستند که به اندازه ای ضخیم است که تداخل را از بین ببرد. کابل بسیار متراکم تر و انعطاف پذیری کمتری نسبت به Cat6 دارد.

خرید کابل شبکه Cat7 و Cat7a

کابل های Cat7 و Cat7a عملکرد بالایی دارند اما برای اکثر افراد بی فایده هستند. بیایید به دلیل آن بپردازیم:

کابل های Cat7 از پهنای باند بالاتر  و سرعت انتقال به طور قابل توجهی سریع تر از کابل های Cat6 برخوردار هستند و از جدیدترین فناوری اترنت به طور گسترده پشتیبانی می کنند. کابل های Cat 7 در برد 15 متری به سرعت 100 گیگابیت در ثانیه می رسند که آنها را به یکی از تواناترین دسته کابل های اترنت تبدیل می کند. کابل های Cat 7 همیشه شیلد شده هستند و از کانکتور GigaGate45 اصلاح شده استفاده می کنند که با پورت های اترنت RJ45 سازگار است.

این کانکتور اصلاح شده GG45 یک جزء اختصاصی است، و با وجود اینکه با استانداردهای قبلی سازگاری دارد هنوز مشکلاتی در پیروی از استانداردهای قبلی اترنت وجود دارد. این باعث شد که اکثر تولیدکنندگان از استاندارد Cat 7 اجتناب کنند، به همین دلیل است که امروزه بسیار کم استفاده می شود. این مشکل منجر به توسعه Cat 6a شد و سردرگمی بازاریابی زیادی ( از زمانی که برخی از فروشندگان شروع به فروش Cat 6a به عنوان Cat 7 جدید کردند) شد. همیشه مشخصات را قبل از خرید بررسی کنید – و در صورت شک و شبه، پیشنهاد می کنیم فقط به سراغ Cat 8 بروید.

Cat 7a یکی از کابل‌های اترنت با بالاترین مشخصات است که می‌توانید خریداری کنید، اما به طور گسترده در دسترس نیست و تنها چند گزینه سخت‌افزار شبکه پشتیبانی را ارائه می‌دهد. استاندارد Cat7a  برای پشتیبانی از اتصالات اترنت 40 گیگابیتی تا 50 متر و – درست مانند Cat 7، اما با بهبود پهنای باند کلی – بیش از 50٪ طراحی شده است. این بهبود ممکن است در برخی موارد مفید باشد، اما کابل‌های Cat 7a بسیار گران‌تر از هر گزینه دیگری هستند. استفاده از Cat 7a را فقط در موارد بسیار خاص در نظر بگیرید.

خرید کابل شبکه Cat8

اگرچه این کابل ها در حال حاضر برای خرید در دسترس هستند، اما ممکن است متوجه شوید که برای استفاده معمولی در خانه زیاد هستند. این استاندارد حداکثر فرکانس 2000 مگاهرتز و سرعت 40 گیگابیت بر ثانیه در 30 متر را نوید می دهد. این فرکانس بالا همچنین به محافظ نیاز دارد، به این معنی که هرگز کابل های بدون محافظ Cat 8 را پیدا نخواهید کرد. حتی  Cat 8 از دو کانکتور پشتیبانی می کند. بنابراین تنها امکان اتصال سه کابل با طول ترکیبی 30 متر را فراهم می کند. کابل های Cat 8 نسبت به سایر گزینه ها هزینه بیشتری دارند، اما این روزها مقرون به صرفه تر شده اند.

Cat 8 همچنین تنها کابلی است که آخرین استانداردهای IEEE (فرکانس 40 گیگابیت در ثانیه و 2000 مگاهرتز فوق الذکر) را برآورده می کند، که یکی از دلایلی است که علیرغم هزینه های بسیار بالاتر، یک انتخاب عالی برای محافظت در آینده است.

رسانای مسی

مواد کابل اترنت به ویژه رسانای مس، نه تنها مستقیما بر قیمت کابل اترنت تاثیر می گذارد بلکه اساسا بر عملکرد کابل تاثیر می گذارد. سیم های آلومینیومی با روکش مس و مفتول های مسی (شامل سیم مس خالص، سیم مس بدون اکسیژن و سیم مس لخت) در بازار موجود است.

بزرگترین تفاوت آنها در خلوص مس است که کیفیت کابل شبکه را تعیین می کند. هر چه مس خالص تر باشد از دست دادن سیگنال کمتر خواهد بود. برای از دست دادن سیگنال کمتر، بهتر است سیم مس بدون اکسیژن با خلوص مس 99.95% را انتخاب کنید. با این حال، اگر می خواهید سیم های کم هزینه ای داشته باشید از سیم های آلومینومی با روکش مس استفاده کنید.

راهنمای خرید کابل شبکه

ترتیب خلوص مس و همچنین ترتیب قیمت کابل شبکه به صورت نزولی عبارتند از:

 • سیم مس بدون اکسیژن
 • سیم مس خالص
 • سیم مس لخت
 • سیم آلومینیوم با روکش مس

سیم آلومینیومی با روکش مس در مقابل سیم مسی بدون اکسیژن

روکش یا ژاکت کابل

ژاکت های کابل شبکه از دو نوع ماده ساخته می شوند:

 • ژاکت های مقاوم در برابر آتش
 • ژاکت های غیر مقاوم در برابر آتش

به عنوان مثال کابل های مقائم در برابر آتش معمولا برای مقاومت در برابر گسترش آتش به یک منطقه جدید طراحی شده اند. اگر نگرانی های ایمنی دارید، بهتر است این نوع از کابل های شبکه را خریداری کنید.

انواع و کلاس های مقاومت در برابر آتش مانند CM, CMR, CMP, LSZH و غیره قابل توجه هستند. معمولا کابل های اترنت با روکش های PVC CM و LSZH در محیط های کابل کشی شبکه استفاده می شوند.

راهنمای خرید کابل شبکه

کانکتورهای کابل شبکه

مواد کانکتورها یا کنتاکت ها در پلاگین کابل برای حفظ ثبات سیگنال حیاتی است. ترتیب رسانایی شامل:

 • نقره
 • طلا و مس
 • آلومینیوم
 • نیکل و آهن

می شود. نقره و آلومینیوم مستعد اکسیده شدن هستند در حالیکه طلا در محیط طبیعی به سختی اکسیده می شود، بنابراین طلا ماده ایده الی برای دستیابی به یک اتصال اینترنتی قوی و پایدار است. احتمال کمی برای از دست دادن سیگنال وجود دارد و مجبور نخواهید بود پول بیشتری را برای تعویض مداوم کابل ها خرج کنید.

علاوه بر این، ضخامت روکش طلا (میکرون) نیز بسیار مهم است. آبکاری با میکرون پایین در مدت زمان کوتاهی فرسوده می شود در حالی که ابکاری ضخیم تر معمولا بسیار طولانی تر است. در اکثر مواقع، ضخیم ترین روکش طلای موجود 50 میکرون است که ضخامت مطلوب برای حفظ اتصال سریع و پایدار اینترنت است.

راهنمای خرید کابل شبکه

کانکتورهای اترنت از یک طراحی تخصصی 8 پین استفاده می کنند که معمولا کانکتور 8P8C نامیده می شود. کابل های اترنت چند نوع کانکتور 8P8C دارند و درک تفاوت آنها به شما کمک می کند تا درک بهتری داشته باشید:

RJ45: این کانکتور استاندارد Registered Jack 45 است که کابل های اترنت از آن استفاده می کنند. بر اساس نحوه رنگ بندی و چیدمان سیم ها دو استاندارد T568B و T568A (کمتر رایج) وجود دارد. کانکتور RJ45 در هر دسته از کابل های اترنت از Cat1 تا Cat6 و همچنین Cat8 استفاده می شود.

GG45: برای کابل های اترنت Cat7، استانداردها برای مدت کوتاهی به کانکتور جدیدی به نام GigaGate45 یا GG45 تغییر یافتند. GG45 با چندین هادی اضافی برای تطبیق پذیری فرکانس عرضه شد. این کانکتور با کانکتورهای RJ45 سازگار است، اما کانکتور جدید تا حد زیادی غیر ضروری تلقی می شود، به همین دلیل است که Cat8 به RJ45 تغییر داده شد.

EtherCON RJ45: استفاده از کانکتورهای RJ45 ساده است اما همیشه با دوام نیستند، گیره های پلاستیکی داخلی آنها از جمله مواردی است که می توانند بشکنند. EtherCON یک نسخه مقاوم از کانکتور RJ45 است که توسط Neutrik ساخته شده و در شرایطی که کانکتور سنتی RJ45 بسیار شکننده است استفاده می شود.

کابل شبکه STP در مقابل کابل شبکه UTP

در کابل های STP (مخفف Shielded Twisted Pair به معنای زوج به هم تابیده شیلد دار) ، شیلد روی تداخل تاثیر زیادی دارد. هر چه یک کابل لایه شیلد یا محافظ بیشتری داشته باشد تداخل کمتری خواهد داشت. این دسته از کابل ها به دو نوع متداول FTP (مخفف Foil Twisted Pair Cable به معنای کابل زوج به هم تابیده فویل دار) و SFTP ( مخفف Shielded and Foiled Twisted Pair Cable به معنای کابل زوج به هم تابیده فویل دار و شیلد شده) تقسیم می شوند.

در کابل های UTP (مخفف Unshielded Twisted Pair به معنای زوج به هم تابیده بدون شیلد) محافظی برای کاهش تداخل وجود ندارد و برای محدود کردن تداخل الکترومغناطیسی کابل ها به صورت زوج به هم تابانده می شوند. به طور معمول، هر چه کابل ها محکم تر به هم تابیده شوند تداخل کمتری وجود خواهد داشت.

زوج به هم تابیده محکم در مقابل زوج به هم تابیده شل

کابل های STP به طور خاص برای محیط هایی که احتمال تداخل الکترونیکی بالایی وجود دارد، مانند ایستگاه های رادیویی و فرودگاه ها و البته سیستم های امنیتی مناسب هستند، چون از تداخل فرکانس برق و فرکانس رادیویی محافظت می کند.

کابل های UTP برای شبکه های LAN و سیستم های کابل کشی شبکه مشابه مناسب هستند. در حالی که محافظت کمتری در برابر تداخل ارائه می دهند، کابل های بدون شیلد محبوب هستند چون سبک؛ ارزان، قابل انعطاف و نصب ساده ای دارند.

راهنمای خرید کابل شبکه

کابل شبکه دارای تست فلوک (Fluke)

تست Fluke صادر شده توسط Fluke Networks به عنوان معتبرترین معیار برای قضاوت در مورد کیفیت کابل اترنت در نظر گرفته می شود. این کابل کیفیت را بر اساس استانداردهای مختلف کابل مانند ANSI/TIA، ISO/IEC 11801 و غیره تست می کند و تست پچ کورد را پوشش می دهد.

کابل هایی که از تست پچ کورد عبور می کنند به دلیل سخت تر بودن تست، عملکرد بالاتری را نشان می دهند. برای برخی از شبکه های کوچک، گذراندن آزمون های کانال حائز اهمیت است.

راهنمای خرید کابل شبکه

نکاتی برای خرید کابل شبکه: به چه چیز دیگری باید توجه کرد؟

طول و رنگ دو عامل دیگری هستند که باید هنگام خرید بهترین کابل اترنت برای شبکه های خود در نظر بگیرید.

طول کابل شبکه

نکته کلیدی دیگری که هنگام خرید کابل شبکه باید در نظر بگیرید طول اتصال سیمی شما است. به خاطر داشته باشید که هر کتگوری اترنت، ظرفیت انتقال ثابتی دارد که تا یک طول مشخص در دسترس است. به عبارت دیگر، شما فقط تا یک طول معین می‌توانید به سرعت حداکثری دسترسی داشته باشید.

به عنوان مثال، کابل Cat 6a دارای حداکثر سرعت انتقال داده 10 گیگابیت بر ثانیه تا 54.8 متر است. به طور خلاصه، هر چه طول کابل بیشتر باشد، حداکثر سرعت انتقال کمتر است. با در نظر گرفتن این موضوع، اگر نیاز به انتقال داده از طریق اترنت در مسافت طولانی‌تری دارید، باید برای جبران فاصله انتقال، به سراغ کابلی بروید که حداکثر سرعت  انتقال داده بالاتری داشته باشد

می‌توانید از کابل Cat 7a به عنوان جایگرین استفاده کنید. حداکثر سرعت انتقال این کابل100 گیگابیت بر ثانیه تا 14.9 متر است، اما در 50 متر، حداکثر سرعت به 40 گیگابیت بر ثانیه کاهش می‌یابد.

همچنین کابل مسی اترنت زمانی که برای 10/100/1000BASE-T استفاده می شود، حداکثر طول مجاز کابل Cat5e یا Cat6  صد متر (328 فوت) است. نزدیکی دستگاه هایی که می خواهید وصل کنید تا کابلی با طول کافی بدست آورید، را در نظر بگیرید.

رنگ کابل شبکه

نه تنها برای زیبایی شناسی بلکه برای مدیریت کابل رنگ دارای اهمیت زیادی است. هنگامی که کابل های زیادی به سوئیچ ها یا روترهای اترنت متصل می شوند، رنگ به ردیابی کابل ها و اطمینان از اتصال کابل درست به موقعیت مناسب کمک می کند.

رنگ هر کابل به چه معناست؟

🔸کابل‌های رنگی صرفا برای زیباشناسی و تنوع نیستند و رنگ هر کابل یک استاندارد و معنای مشخصی در صنعت دارد.

🔸انجمن Bicsi و سازمانهای استاندارد توافق ضمنی در این مورد دارند که برخی از آنها بدین شکل می باشد:

✔️کابل های رنگ قرمز: برای سیستم های تلفن مرکزی

✔️کابل های رنگ بنفش: برای LAN و اتصال به کامپیوترها، سیستم های PVBX و تجهیزات متداول مثل پرینترهای تحت شبکه و …

✔️کابل های رنگ آبی: در کابل کشی افقی ( HC ) در اتصال به کابینت های انتهائی

✔️کابل های رنگ قهوه ای: در اتصال Backbone بین دو ساختمان و ارتباطات بین Building ها و …

✔️کابل های رنگ نارنجی : نقاط ورودی ( نقاط مرزی ) در دفتر مرکزی

نکته نقاط مرزی در کابل کشی به Demarcation point معروف می باشند.بعنوان مثال ورودی سیم تلفن در ساختمانها که اصولا داخل یک پریز قرار می گیرد بعنوان DP شناخته می شود.

✔️ کابل های رنگ سفید: مربوط به سطح اول Backbone که اتصال بین اتاق مخابرات ( TR ) و Main Cross Connect یا ( MC ) می باشد.

✔️کابل رنگ سبز: نقاط ورودی سمت مشتری یا خدمات گیرنده

✔️کابل رنگ خاکستری: در سطح دوم Backbone بین TR ها و ICC ها استفاده می شود.

✔️کابل های رنگ زرد: برای سیستم های امنیتی، هشدار و سیستم های حفاظتی

سبک های مختلف کابل شبکه

کابل‌های شبکه علاوه بر مشخصات عملکردی متفاوت، در طرح ها و شکل‌های مختلفی نیز به بازار عرضه می‌شوند. هنگام خرید کابل شبکه باید در نظر داشت که سبک‌های طراحی کابل، با در نظر گرفتن نیازمندی‌های مشاغل یا محیط‌های خاص ساخته می‌شوند. بنابراین هنگام خرید و فروش تجهیزات پسیو شبکه، باید با در نظر گرفتن محل استفاده، کابل شبکه خود را انتخاب کنید. در ادامه چند نمونه رایج از سبک‌های طراحی کابل شبکه آورده شده است:

 • کابل شبکه باریک

در این مدل کابل‌ها از یک پوشش بسیار فشرده استفاده می‌شود تا نمای کلی کابل باریک‌تر شود. از این کابل می‌توان در مراکز داده خاص و اتاق‌های سرور که فضا بسیار محدود است و نیاز به فضای کافی برای جریان و تهویه هوا وجود دارد، استفاده کرد.

 • کابل شبکه تخت

کابل‌های شبکه تخت راحت‌تر زیر فرش‌ها، قرنیزها و درها جا می‌گیرند. این کابل‌ها خطر زمین خوردن را به حداقل می‌رسانند.

 • کابل شبکه solid core یا استخوانی

این کابل‌ها از یک سیم مسی با ضخامت AWG22 تا AWG24 ساخته می‌شوند و مناسب مسیرهای طولانی هستند. از این سبک طراحی کابل شبکه در تاسیسات شبکه‌های بزرگ استفاده می‌شود. کابل‌های شبکه solid core معمولا سیگنال‌ها را برای مدت طولانی‌تری حفظ می‌کنند و به کاهش از دست دادن سیگنال کمک می‌کنند.

 • کابل شبکه زره‌دار یا Armored

این کابل‌ها لایه‌های بیرونی ضخیمی دارند که برای محافظت بیشتر به این سبک طراحی شده‌اند. این طراحی کابل شبکه برای نصب در فضای باز و سایر محیط‌هایی که ممکن است در آن‌ها خوردگی یا آسیب ایجاد شود، مناسب‌تر هستند.

 • کابل شبکه مدل Braided

این کابل‌ها دارای یک نوار نایلونی در قسمت بیرونی برای محافظت بهتر از بدنه و جلوگیری از آسیب ناشی از خم شدن مکرر هستند.

نحوه انتخاب کابل اترنت مناسب

ساده ترین راه برای انتخاب کابل شبکه، انتخاب کابلی با برد و کارایی مورد نیاز است. اما به چه چیزی نیاز دارید؟

مرحله 1: سرعت مورد نیاز خود را انتخاب کنید. اگر اینترنت گیگابیتی (1 گیگابیت در ثانیه) دارید، یک کابل اترنت قدیمی نیاز شما را برآورده می کند. اگر اتصال آهسته‌تری دارید – شاید 10 یا 20 مگابیت در ثانیه – کابل Cat5 یا جدیدتر برای شما مناسب است.

مرحله 2: اگر از سرعت واقعی اشتراک اینترنت خود اطلاعی ندارید، سیستم شخصی خود را مستقیماً به مودم متصل کرده و این تست سرعت را اجرا کنید. انجام این کار به شما یک ایده اولیه از آنچه از نظر اتصال سیمی نیاز دارید می دهد. اگر اشتراک شما فقط از دانلود با سرعت 50 مگابیت در ثانیه پشتیبانی می کند، خرید یک کابل اترنت 1 گیگابیت در ثانیه بیش از حد مناسب است.

مرحله 3: در مرحله بعد، سرعت مورد نیاز برای شبکه خود را در نظر بگیرید. این دانش برای اکثر کاربران خانگی مورد نیاز نیست. با این حال، اگر اغلب فایل‌های بزرگ را بین سیستم ها جابه‌جا می‌کنید یا ویدیوهای با پهنای باند بسیار بالا را پخش می‌کنید، یک کابل اترنت بهتر می‌تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. اگر اینطور نیست و فقط در اینترنت گشت و گذار می کنید، نیازی به یک شبکه سریع خانگی ندارید.

مرحله 4: از آنجایی که روترهای امروزی سریعتر و توانمندتر شده اند و سرعت شبکه را تسهیل می کنند، برای استفاده کامل به کابل های توانمندتری نیاز دارید. اگر به دنبال یک کابل جایگزین هستید، ایده خوب این است که یکی از نسخه های جدیدتر را انتخاب کنید تا از نیازهای آینده خود پشتیبانی کنید. این معمولاً به معنای انتخاب کابل Cat 6a یا حتی Cat 8 است. یک کابل اترنت سریع به خودی خود تفاوت زیادی ایجاد نمی کند، اما یک کابل خوب می تواند با سایر دستگاه های شبکه پیشرفته همکاری کند تا اطمینان حاصل شود که اتصال شما تا حد امکان قوی است.

خرید کابل شبکه از فروشگاه شایگان

بعد از مطالعه موارد گفته شده در بالا آماده خرید کابل شبکه هستید. شما می توانید از محصولات متنوع فروشگاه شایگان دیدن کنید و مناسب ترین گزینه را برای خود انتخاب کنید. توجه داشته باشید که این فروشگاه دارای نماد اعتماد و سابقه طولانی است. چنانچه در هنگام خرید کابل شبکه با سوالی مواجه شدید و احساس کردید که به مشاوره نیاز دارید می توانید با کارشناسان فروش شایگان تماس حاصل فرمائید.

منابع: community؛ digitaltrends و electronics-notes

هنگام خرید کابل شبکه چه فاکتورهایی را باید در نظر گرفت؟

هنگام انتخاب کابل‌کشی شبکه، باید عوامل مختلفی مانند بودجه، قابلیت گسترش کابل در آیندهیندهآاایمی، تضعیف سیگنال، تداخل الکترومغناطیسی (EMI) و پهنای باند را در نظر داشت. هر سیستم شبکه نیازهای متفاوت خود را دارد و برای برآوردن آن، باید کابل مناسب را انتخاب کرد.

3 کابل رایج مورد استفاده در شبکه‌های کامپیوتری کدامند؟

کابل‌هایTwisted pair ، کواکسیال و کابل فیبر نوری سه نوع کابل شبکه اصلی در سیستم‌های ارتباطی هستند و ساختار کابل، سرعت، پهنای باند و کاربردهای متفاوتی دارند.