مقالات

نحوه بررسی رمز عبور وای فای Wi-Fi ذخیره شده در iOS 16 و iPadOS 16

نحوه بررسی رمز عبور وای فای Wi-Fi ذخیره شده در iOS 16 و iPadOS 16

 iOS و iPadOS به کاربران اجازه می دهند به رمز عبور Wi-Fi ذخیره شده دسترسی پیدا کنند و آن را بین دستگاه های اپل به اشتراک بگذارند. با این حال، گاهی اوقات کاربران برای به اشتراک گذاشتن پسورد با دستگاه های غیر اپل، نیاز دارند رمز عبور یک شبکه وای فای شناخته شده را مشاهده کنند. حالا در iOS 16 و iPadOS 16، اپل گزینه ای را اضافه کرده است که به کاربران اجازه می دهد رمزهای عبور ذخیره شده وای فای را در آیفون و آیپد مشاهده کنند.

نحوه مشاهده رمز عبور وای فای Wi-Fi ذخیره شده در آیفون و آیپد

در حالی که کاربران مک همیشه قادر به مشاهده رمزهای عبور وای فای ذخیره شده بودند، کاربران آیفون و آیپد تا به حال چنین گزینه ای را در اختیار نداشتند. خوشبختانه، iOS 16 و iPadOS 16 به کاربران اجازه می دهند رمز عبور شبکه Wi-Fi شناخته شده را تنها با چند مرحله سریع بررسی کنند.

در ادامه نحوه انجام این کار آورده شده است.

وارد تنظیمات یا Settings دستگاه خود شوید.

منوی Wi-Fi را انتخاب کنید.

روی دکمه More Info در کنار شبکه وای فای ضربه بزنید.

روی فیلد  Password ضربه بزنید و با Face ID یا Touch ID احراز هویت کنید.

پس از انجام این مراحل می توانید رمز عبور شبکه وای فای خود را مشاهده کنید و آن را برای دستگاه دیگری استفاده کنید. یا حتی می توانید آن را در کلیپ بورد کپی کنید. اما اگر بخواهید رمز عبور یک شبکه وای فای شناخته شده اما خارج از محدوده را بررسی کنید باید چکار کنید؟

خوشبختانه برای این مورد هم راه حلی وجود دارد. بعد از ورود به منوی Wi-Fi در تنظیمات گوشی خود روی دکمه Edit تپ کنید. بعد از احراز هویت با Face ID یا Touch ID لیست از تمام شبکه های وای فای شناخته شده در اختیار شما قرار می گیرد. روی دکمه More Info ضربه بزنید و بعد روی قسمت Passwords تپ کنید.

از اینجا می توانید هر شبکه وای فای شناخته شده را از لیست را هم حذف کنید. البته این باعث می شود ه دستگاه رمز عبور را از بین ببرد. بنابراین اگر می خواهید دوباره به این شبکه وای فای متصل شوید باید دوباره آن را وارد کنید.

منبع: 9to5mac