اخبار فناوری

مشکلات زنجیره تامین و افزایش قیمت سرور HPE

مشکلات زنجیره تامین و افزایش قیمت سرور HPE

مشکلات زنجیره تامین و افزایش قیمت سرور HPE  : شرکت اچ پی برای جبران سفارشات عقب افتاده مشتریان را تشویق به خرید سرورهای نسل بعدی خود می کند. این گفته بر اساس آخرین نتایج سه ماهه HPE اقتباس شده است.

شرکت اچ پی (HPE) برای سه ماهه سوم سال 2022 درآمد 7 میلارد دلاری را گزارش داده است که نسبت به سه ماهه سوم سال گذشته 1 درصد افزایش داشته است. این در حالی است که کسب و کار  Intelligent Edge این درآمد را 941 میلیون دلار گزارش کرده است که نسبت به سال قبل 8 درصد افزایش داشته است. درآمد Aruba Services نسبت به سال قبل دو رقمی بود و Intelligent Edge as-a-Service ARR3 نسبت به سال قبل بیش از 60 درصد رشد داشته است.

بیزنس های هوش مصنوعی (AI) و محاسبات با عملکرد بالا (HPC) با 12 درصد رشد به 830 میلیون دلار رسید، در حالی که درآمد در بخش محاسباتی آن با 3 درصد کاهش به 3 میلیارد دلار و درآمد بخش ذخیره سازی آن با 2 درصد کاهش به 1.2 میلیارد دلار رسید.

افزایش قیمت سرور HPE به علت مشکلات زنجیره تامین

Antonio Neri رئیس و مدیر عامل HPE بیان کرد: مشتریان همچنان سرمایه گذاری روی بخش فناوری اطلاعات را در اولویت قرار می دهند  و در حال یافتن پورتفولیوی پیشرو در صنعت HPE به خصوص در محیط پیچیده اقتصادی کلان امروزی هستند، جایی که نوآوری فناوری برای تسریع تحول کسب و کار و ارائه نتایج مهم کسب و کار ضروری است.

در طی کنفرانس تلفنی با تحلیلگران مالی که نتایج را پوشش می دادند، Neri در مورد رشد ارائه خدمات زیر ساخت Greenlake که نسبت به سال قبل دو برابر شده است بحث کرد. وی ادعا کرد که بیش از دو میلیون دستگاه در حال حاضر به Greenlake متصل می شوند و یک اگزابایت از داده های مشتری توسط سرویس HPE مدیریت می شود.

این تغییر روی درآمد سالانه 28 درصد و کل سغارشات خدمات 39 درصد نسبت به سال گذشته منعکس شده است که رشد سفارشات سالانه را به 86 درصد می رساند. این شاخص ها نشان دهنده تقاضای پایدار برای خدمات این شرکت است، و این در حالی است که محدودیت های عرضه برخی از خدمات را محدود می کند.

در ادامه این بحث، مدیران شرکت در مورد مشکلات زنجیره تامین بحث خود را ادامه دادند و بیان کردن که این مشکلات منجر به عقب افتادن سفارش های سخت افزار HPE شده است.

Tarek Robbiati مدیر مالی HPE اظهار کرد که: در محاسبات، تقاضا همچنان قوی باقی مانده است، و با افزایش درخواست ها و مشکلات زنجیره تامین درآمد یک درصد کاهش یافته است. با بهبودی که در سه ماه آینده با گزینه های جدید حاصل می شود هدایت تقاضا به سمت راه حل های جدید سوق داده می شود.

Robbiati گفت که برای مقابله با عقب ماندگی ناشی از بحران زنجیره تامین، این شرکت در حال مهندسی محصولات جدیدی است که کمتر کمبود قطعات را تجربه می کنند و تقاضا را به سمت این محصولات هدایت می کنند. وی همچنین اضافه کرد که: ما همچنین درصدد تامین قطعات از منابع دیگری هستیم و این کار برای رفع این مشکلات کمک کننده خواهد بود.

یکی از تاثیرات این استراتژی افزایش میانگین قیمت فروش و میانگین سفارش سخت افزار HPE بوده است که به گفته یکی از تحلیلگران، افزایشی بین 10 تا 20 درصد را تجربه کرده است.

Neri پیشنهاد کرد که تعدادی از مدل های موجود در این نسل جدید از سرورها از ویژگی هایی مانند حافظه غیر فرار NVMe، NVMe-oF و کارت شبکه هوشمند smartNICs برخوردار شوند تا تقاضای یک سوم مشتریان HPE را برآورده کند.