مقالات, ویپ voip

آشنایی با IP Phone های سری GRP2600

آشنایی با IP Phone های سری GRP2600

 جدیدترین تلفن های تحت شبکه سری GRP2600 یعنی خط تولید essential IP phone، دستگاه های مقرون به صرفه و قدرتمندی را برای دفتر کار هر کسب و کاری فراهم می آورند. این دسته از محصولات به تجهیزات بدون لمس برای استقرار گسترده و مدیریت ساده مجهز شده اند. سری essential IP phone که با توجه به نیازهای اساسی کارکنان پشت میزی ساخته شده و برای استقرار آسان توسط شرکت ها، ارائه دهندگان خدمات، نصب کنندگان و سایر بازارهای حجیم طراحی شده است، انتخابی عالی برای استفاده آسان و استقرار پایانی VoIP است. در این مقاله، به ویژگی ها، قابلیت ها و استقرار IP Phoneهای جدید نگاهی کوتاه خواهیم انداخت.

ویژگی ها و قابلیت های پیشرفته IP Phone های سری GRP2600

برای آشنایی با IP Phone های سری GRP2600، بهتر است از ویژگی ها و قابلیت های پیشرفته آن شروع کنیم. سری GRP2600 نه تنها برای ویژگی های برتر، بلکه جهت سهولت در استقرار و مدیریت دستگاه ها توسط نصاب ها یا مدیران شبکه طراحی شده است. هر دستگاهی که در این خط تولید قرار دارد، دارای یک مدل PoE اختیاری است و GRP2602 دارای گزینه Voice over Wi-Fi می باشد. همه دستگاه های موجود در این سری از زمان بوت سریع تر، 4 کلید نرم افزاری حساس به متن، ایمیج دوگانه فریم ویر، کدک OPUS، ادغام GDMS، فناوری محافظت از نویز و امنیت بالا پشتیبانی می کنند.

چهار IP Phone موجود در این خط تولید نیز بر اساس اکانت های SIP، پورت های شبکه و کلیدهای شماره گیری BLF متفاوت هستند.

IP Phone سری GRP2600

GRP2601/P: پایین ترین مدل سری – GRP2601 با پشتیبانی از یک اکانت با 2 SIP و امکان تعریف 2 لاین خط برای تماس های با حجم کم تا متوسط طراحی شده است. همچنین این دستگاه برای مکان های عمومی مانند اتاق های استراحت، ناهارخوری و اتاق های کنفرانس یک انتخاب عالی است.

GRP2602/P/W: برای تماس های با حجم متوسط تا زیاد – GRP2602 با پشتیبانی از 4 اکانت SIP و امکان تعریف 2 لاین خط، صفحه نمایش با نور پس زمینه، کلید نگهدارنده اختصاصی و کنفرانس 5 طرفه را نیز ارائه می دهد. این IP Phone رومیزی توانایی کاربر را در مدیریت چندین تماس ورودی و بهره وری در طی روز کاری افزایش می دهد. مدل GRP2602W از قابلیت Wi-Fi برخوردار است.

GRP2603/P: این مدل با پشتیبانی از 6 اکانت SIP و امکان تعریف 3 لاین خط، پورت های شبکه برای اتصال سریع به کامپیوتر برای کاربرانی که بیشتر وقت خود را پشت میز کار می گذرانند و به دستگاهی نیاز دارند که بتواند تماس های مکرر را پشتیبانی کند، یک انتخاب ایده آل است.

GRP2604/P: این دستگاه با داشتن کلیدهای شماره گیری BLF برای کاربر امکان ارتباط بهتر در داخل و خارج از شرکت را فراهم می کند. کاربران می توانند مقصدی از پیش تعیین شده برای تماس سریع، انتقال و نظارت بر برنامه های افزودنی ایجاد کنند.

استقرار

سری GRP2600 به دلیل هزینه کم و طراحی غنی از ویژگی های مختلف و استقرار زیادی است.

IP Phone سری GRP2600

دفاتر

دفاتر کوچک و متوسط می توانند از خط IP Phone جدید به عنوان یک گزینه ارتباطی مقرون به صرفه و موثر به خصوص برای کاربرانی که نیازی به ارتباطات بالایی ندارند، استفاده کنند. همچنین فناوری ضد نویز این سری تداخل صوتی در پس زمینه را که ممکن است به دلیل شلوغی دفترکار باشد، کاهش می دهد. درنهایت، همه دستگاه ها از ویژگی های پیشرفته تلفن مانند کنفرانس 5 طرفه، نگه داشتن، انتقال، ارسال، پارک تماس و دیگر موارد پشتیبانی می کنند که به افزایش بهره وری کارکنان کمک می کند.

آموزش

اکثر استقرارها در شبکه مدرسه یا دانشگاه به طیف وسیعی از تلفن ها با قیمت مناسب و ویژگی های مناسب نیاز دارند، بنابراین IP Phoneها می توانند انتخاب قابل تنظیم و مقرون به صرفه ای باشند. سری GRP2600 برنده این بخش است. این لاین خط طیف گسترده ای از دستگاه ها را برای کلاس های درس، دفاتر اداری و مکان های عمومی ارائه می دهد. همه دستگاه های موجود در خط از صفحه نمایش قابل تنظیم پیشتیبانی می کنند. درنهایت، ادغام با سیستم مدیریت دستگاه گرنداستریم اجازه می دهد تا استقرارهای گسترده در کل ناحیه از طریق ابر (Cloud) مدیریت شود.

ادارات دولتی

شهرک ها و شهرداری ها اغلب به شبکه های سفارشی و مقرون به صرفه احتیاج دارند و IP Phoneهای سری GPR دقیقاً مناسب هستند. دستگاه های GRP2600 به گونه ای طراحی شده اند که می توانند متناسب با ساختار منحصر به فرد شهر سفارشی شوند. مدیریت ابر، سیستم عامل یکپارچه در همه دستگاه ها و قابلیت UCM IP PBX Zero-Config مقیاس بندی و تنظیم استقرارها را ساده می کند. امنیت و رمزگذاری بالا به حفظ امنیت اطلاعات حساس کمک می کند. درنهایت، کنفرانس 5 طرفه در اکثر مدل ها امکان همکاری سریع و آسان را بین بخش های مختلف فراهم می کند.

منبع: cohesiveglobal