اخبار فناوری

عرضه آیفون 15 برای جبران شکست آیفون 14 پلاس

عرضه آیفون 15 برای جبران شکست آیفون 14 پلاس

آیفون اپل زمانی به دلیل سادگی و داشتن یک مدل ظرفیتی مورد تحسین قرار می گرفت اما حالا پیچیده تر از همیشه شده است. با سری آیفون 14 فعلی، آیفون 14، آیفون 14 پلاس؛ آیفون 14 پرو و آیفون 14 پرو مکس را در اختیار دارید. از بین این 4 مدل iPhone 14 Plus به نظر می رسد که شکست خورده است. به همین خاطراپل قصد دارد با کار کردن روی آن آن را در قالب آیفون 15 در سال 2023 به بازار عرضه کند.

چه مشکلی در آیفون 14 پلاس وجود دارد؟

دو دلیل اصلی برای شکست iPhone 14 Plus وجود دارد یکی قیمت و دیگری تکراری بودن است. به طور کلی آیفون 14 پلاس دارای قیمت بالا است و حتی اگر به اندازه صفحه نمایش اهیمت می دهید حتی می توانید آیفون 13 پرو مکس سال گذشته را با قیمت پایین تر تهیه کنید. قیمت آیفون 14 پلاس هیچ منطقی ندارد و واضح است که هیچ کس برای خرید آن دست به کار نمی شود (به خصوص در این شرایط اقتصادی).

iPhone 14 Plus تفاوت چندانی با آیفون 13 پرو مکس قبلی ندارد. هنوز یک ناچ، عدم پشتیبانی از صفحه نمایش Always On، تراشه A15 Bionic، دوربین اصلی 12 مگاپیکسلی (البته در 14 پلاس لنز تله فوتو وجود ندارد) و Dynamic Island وجود دارد.

 اگر تنها چیزی که می‌خواهید صفحه‌نمایش بزرگ‌تر است، می‌توانید با آیفون 13 پرو مکس سال گذشته کنار بیایید و در هزینه های خود صرفه‌جویی کنید. تنها مزیت iPhone 14 Plus این است که کمی سبک‌تر است و از ویژگی‌های امنیتی مانند اتصال ماهواره‌ای اضطراری برخوردار است، فقط همین.

یک آیفون کوچک بهترین حس را خواهد داشت

شاید دوست داشته باشید که یک گوشی کوچک استفاده کنید تا بتوانید آن را راحت تر در دست خود نگه دارید. یک گوشی کوچکتر به شما امکان دسترسی به دکمه های کناری و بالایی ساده تری را می دهد. اگر دارای دستان کوچک هستید یک گوشی بزرگ برای شما راحت نخواهد بود.

شاید بگویید که استفاده از هر دو دست می تواند این مشکل را حل کند، اما زمانی که می خواهید از یک دست خود برای استفاده از گوشی و از دست دیگر برای غذا خوردن استفاده کنید این ایده رد می شود. شاید هم وسایل زیادی در دست دارید و می خواهید با دست دیگرتان پیامک ارسال کنید تا با کسی تماس بگیرید.

اپل باید یک گوشی پرو کوچتر بسازد

به تازگی شایعاتی در مورد احتمال معرفی iPhone 15 Ultra پخش شده است. این آیفون 15 اولترا به جای فولاد ضد زنگ دارای قاب تیتانیومی و سیستم دوربین پریسکوپ برای افزایش دامنه زوم خواهد بود.

در حالی که همه اینها باورنکردنی به نظر می رسد اما شاید دوست داشته باشید اپل یک آیفون کوچکتر تحت مدل پرو را بسازد تا بتوانید با یک دست راحت تر از گوشی استفاده کنید. با شکست آیفون 14 پلاس، اپل باید واقعاً به فکر ساخت یک آیفون کوچک با ویژگی های حرفه ای باشد.

منبع خبر: digitaltrends