اخبار فناوری

ویژگی پنهان آیفون برای عکاسی حرفه ای

تنطیمات گوشی آیفون

ویژگی پنهان آیفون برای گرفتن عکس‌های طبیعی؛ تنظیمات دوربین آیفون برای گرفتن عکس‌های طبیعی چگونه است؟ آیفون شما یک ویژگی عکاسی حرفه‌ای را در خود پنهان دارد تا عکس‌ها طبیعی‌تر به‌نظر برسند. از این رو، یادگیری نحوه فعال کردن و تصحیح لنز در آیفون، کاری است که هر عکاس گوشی هوشمند، باید آن را انجام دهد. گوشی‌های آیفون‌ها، جز بهترین گوشی‌ها از نظر دوربین شناخته می‌شوند. اگر از دوربین‌های آیفون استفاده کرده باشید، ممکن است که هنگام گرفتن عکس با دوربین جلویی در آیفون متوجه دوربین چشم ماهی (fisheye) در آن شده باشید.

تصحیح لنز در آیفون

دوربین‌های چشم ماهی معمولاً ظاهر خوبی ندارد. خوشبختانه، آیفون‌ها با قابلیتی به نام تصحیح لنز، راهی برای حل این مشکل ارائه داده‌اند. به زبان ساده، وقتی تصحیح لنز فعال باشد؛ دوربین شما هوشمندانه هرگونه اعوجاج (optical distortion) را تشخیص می‌دهد. آن‌ها را اصلاح می‌کند تا عکس‌های شما را بهبود ببخشد و به طبیعی‌تر شدن آن کمک کند. این قابلیتی را معمولاً در دوربین‌های بدون آینه مشاهده می‌کنید که برای رفع هرگونه اعوجاج نوری، یک پروفایل تصحیح لنز برای هر لنز اعمال می‌کند. اصلاح لنز معمولاً هنگام عکاسی با لنز Ultra Wide یا دوربین جلو، به‌طور پیش‌فرض روشن است و در مدل‌های آیفون 12، آیفون 13 و آیفون 14 در دسترس است. اما، این ویژگی پنهان آیفون است و باید آن را از قبل فعال کرده باشید.

نحوه فعال کردن تصحیح لنز در آیفون

  1. تنظیمات را باز کنید
  2. روی دوربین ضربه بزنید
  3. تصحیح لنز را روشن کنید

در ادامه، این دستورالعمل‌ها را به‌صورت مرحله به مرحله و مصور توضیح می‍دهیم.

  • برنامه تنظیمات را باز کنید و روی دوربین ضربه بزنید.

تنظیملت مرحله به مرحله دوربین آیفون

  • گزینه تصحیح لنز را روشن کنید.

تنظیملت مرحله به مرحله دوربین آیفون

از این طریق می‌توانید در دو مرحله، عکس‌های بهتری بگیرید. تفاوتی ندارند که یک کاربر باتجربه آیفون یا یک تازه‌کار آیفون باشید. همه چیز به این بستگی دارد که بدانید چگونه از ویژگی‌ها و تنظیمات دوربین آیفون خود نهایت استفاده را ببرید تا بهترین نتیجه را داشته باشید. اگر دوست دارید عکاسی خود بهبود ببخشید، این ترفند در گوشی‌های آیفون را استفاده کنید و حتماً آن را با دیگران به اشتراک بگذارید.

منبع: tomsguide.com