اخبار فناوری

حذف برآمدگی ماژول دوربین گوشی ها با حسگر جدید ال جی

حذف برآمدگی ماژول دوربین گوشی ها با حسگر جدید ال جی

هدف از تولید حسگر زوم اپتیکال جدید ال جی خلاص شدن از شر برآمدگی ماژول دوربین گوشی های هوشمند است. LG ماژول دوربین جدیدی را معرفی کرده است که امکان زوم یا بزرگنمایی 4 تا 9 برابر را فراهم می کند. ال جی ادعا می کند که اندازه سنسور زوم اپتیکال باید به اندازه ای کوچک باشد که برآمدگی ماژول دوربین گوشی های هوشمند را از بین ببرد. برای پیگیری سریع پذیرش این سنسور ال جی با Qualcomm همکاری نموده است.

چرا حذف برآمدگی ماژول دوربین گوشی؟

برآمدگی ماژول دوربین گوشی های هوشمند باعث می شد که کاربر نتواند دستگاه خود را روی میز قرار دهد چون با خطر لیز خوردن و افتادن گوشی همراه بود. بسیاری از کاربران از این برآمدگی دوربین در گوشی خود خسته شده بودند. ال جی این مشکل را به خوبی حس کرد و توانست ماژول دوربین جدیدی را معرفی کند که معتقد است می تواند پایانی برای برآمدگی های دوربین باشد.

گرچه ال جی مدت هاست که از ساخت گوشی دست کشیده است اما LG Innotek همچنان یکی از تامین کنندگان اصلی ماژول های دوربین گوشی است. به نظر می رسد آخرین پروژه آن یک سنسور زوم اپتیکال است که می تواند بین دو نقطه جابجا شود.

ال جی این محصول جدید خود را ماژول دوربین زوم اپتیکال تله فوتو نامیده است و دستگاه خود را به عنوان مولفه ای میکرو که یکپارچه سازی عملکردهای دوربین تلسکوپی که بیشتر برای دوربین های حرفه ای مانند DSLR یا دوربین های بدون آینه به کار می رفت، توصیف می کند.

گرچه داشتن زوم اپتیکال لزوما چیز جدیدی نیست (پیکسل 7 پرو و گلکسی S22 Ultra هر دو دارای لنزهای تله فوتو هستند) اما تفاوت آن در این است که بزرگنمایی 4 تا 9 برابری را ارائه می دهد که معمولا در دوربین های سنتی مشاهده کرده بودید اما در گوشی های هوشمند نه.

چیز دیگری که این سنسور را متمایز می کند اندازه آن است. ال جی می گوید که ضخامت ماژول را به حداقل رسانده تا مشکل برآمدگی دوربین گوشی های هوشمند را حل کند. این کار با ایجاد طراحی جدید لنز و تغییر ساختار ماژول انجام شد.

علاوه بر این ، ال‌جی همچنین فاش کرد که با کوالکام برای بهینه‌سازی نرم‌افزار اسنپدراگون 8 نسل 2 همکاری کرده است. طرحی که به این شرکت کمک می‌کند تا این سنسور را در میان تولیدکنندگان جهانی گوشی‌های هوشمند تبلیغ کند.

ماژول دوربین تله فوتو اپتیکال تنها محصولی نیست که ال‌جی در ماه ژانویه به نمایشگاه CES می‌آورد، این شرکت اخیراً اعلام کرده است که یک مانیتور گیمینگ جدید با رفرش ریت ۲۴۰ هرتز را به نمایش خواهد گذاشت.

منبع خبر: androidauthority