اخبار فناوری

مایکروسافت حفاظت در برابر حملات DDoS IP را برای SMB ها فراهم کرد

مایکروسافت حفاظت در برابر حملات DDoS IP را برای SMB ها فراهم کرد

 DDoS IP Protection برای SMB ها به گونه ای طراحی شده است که حفاظت سازمانی را برای شرکت های کوچک و متوسط ارائه می دهد. مایکروسافت در حال توسعه خانواده Azure DDoS Protection با یک محصول جدید متمرکز بر مشاغل کوچک و متوسط (SMB) است. این محصول DDoS IP Protection برای SMB ها، در کنفرانس Ignite مایکروسافت معرفی شد و اکنون در دسترس عموم است.

مایکروسافت گفته است که DDoS IP Protection برای SMB ها برای حافظت از برابر تهاجمات DDoS درجه سازمانی است که از قیمت جذابی هم برخوردار است. با این محصول جدید، خانواده Azure DDoS Protection مایکروسافت اکنون دارای دو برنامه DDoS IP Protection برای SMB ها و DDoS Network Protection برای شرکت ها هستند.

حفاظت در برابر حملات DDoS IP برای SMB ها

حفاظت IP DDoS برای SMB ها می تواند برای محافظت حتی از یک آدرس IP عمومی استفاده شود. به گفته مایکروسافت، این محصول همان خدماتی را ارائه می دهد که سازمان های بزرگتر از آن استفاده می کنند.

محصول جدید می‌تواند به شرکت‌ها کمک کند تا در برابر حملات L3/L4 DDoS با نظارت همیشه فعال و تنظیمات تطبیفی از خود دفاع کنند و از محافظت اطلاعات خود اطمینان داشته باشد. این شرکت همچنین تضمین می کند که تمام کلاینت هایی که از IP های عمومی در Azure استفاده می کنند، محافظت می شوند.

طبق CISA ، حملات DDoS L3/L4 نوعی از حملات DDoS است که زیر ساخت شبکه را تحت تاثیر قرار می دهد. L3 یک حمله به زیرساخت شبکه و L4 یک حمله به زیر ساخت لایه انتقال است. این حملات به حجم بالای داده متکی هستند که منجر به کاهش عملکرد سرور وب، مصرف پهنای باند و در نهایت کاهش دسترسی کاربران می شود.

محصول جدید نظارت بر ترافیک، کاهش حملات خودکار، ادغام با مدیریت فایروال، گزارش های کاهش و گزارش های جریان داده، رابط داده Azure Sentinel و بسیاری از امکانات دیگر را فراهم می آورد.

SMB ها می توانند IP Protection را از طریق پورتال  Azure یا از طریق PowerShell فعال کنند.

Azure DDoS Protection با سایر سرویس‌های Azure هم ادغام می شود.

این محصول با هزینه ثابت 199 دلار در ماه و بدون هزینه های متغییر اضافی ارائه می شود. صدرو صورتحساب برایاین نرم افزار از اول فوریه 2023 شروع می شود.

Azure Firewall Basic همچنین SMB ها را هدف قرار می دهد

مایکروسافت پیشنهادات امنیتی خود را برای SMB ها گسترش داده است. ماه گذشته در Ignite، مایکروسافت همچنین Azure Firewall Basic را معرفی کرد که برای ارائه فایروال های شبکه درجه یک به SMB ها طراحی شده است. این شرکت گفت که این یک فایروال بومی ابری است که دسترس پذیری داخلی و مقیاس پذیری ابر را برای محافظت از منابع در شبکه مجازی یک شرکت ارائه می دهد.

این محصول قابلیت‌های فایروال شبکه SMBs مانند فیلتر L3-L7  و اطلاعات تهدید داخلی برای مسدود کردن ترافیک مخرب را فراهم می آورد.

Azure Firewall  با سایر سرویس‌های Azure مانند Microsoft Sentinel و Microsoft Defender برای فضای ابری ادغام می‌شود و به نظارت بیشتر محیط و شناسایی و پاسخ سریع به تهدیدها کمک می‌کند.

حملات DDoS افزایش می یابد

حملات DDoS یکی از بزرگ‌ترین نگرانی‌های امنیتی برای برنامه‌های کاربردی در فضای ابری است. شرکت های بزرگ و کوچک اخیرا تحت تاثیر حملات DDoS قرار گرفته اند. به گفته آژانس امنیت سایبری اتحادیه اروپا، DDoD دومین نوع حمله سایبری پر استفاده در سال گذشته بوده است. در همین حال، بزرگترین حمله DDoS تاکنون در اروپا در ژوئیه 2022 علیه Akamai که از پلتفرم Prolexic استفاده می کرد، انجام شد. تحقیقات  کسپرسکی  نشان داد که حملات DDoS در سه ماهه سوم امسال 47.87 درصد نسبت به سه ماهه سوم سال 2021 افزایش یافته است. سیستم اطلاعاتی DDoS این شرکت امنیت سایبری در سه ماهه سوم سال جاری 57116 حمله DDoS را شناسایی کرده است.

منبع خبر: csoonline