اخبار فناوری

مایکروسافت در ماه اکتبر به پشتیبانی از ویندوز سرور 2012 پایان می دهد

مایکروسافت در ماه اکتبر به پشتیبانی از ویندوز سرور 2012 پایان می دهد

 مایکروسافت اعلام کرده است که در 10 اکتبر پشتیبانی از نسخه‌های Windows Server 2012 و Windows Server 2012 R2 را پایان می دهد. اگرچه Windows Server 2012  بیش از چهار سال پیش به تاریخ پایان پشتیبانی اصلی خود رسید، در اکتبر 2018، مایکروسافت تاریخ پایان پشتیبانی طولانی مدت را برای پنج سال به عقب انداخت تا به مشتریان اجازه دهد به نسخه های جدیدتر و تحت پشتیبانی ویندوز سرور انتقال پیدا کنند.

پس از پایان یافتن پشتیبانی از این نسخه ویندوز سرور، پشتیبانی فنی و رفع اشکالات جدید کشف شده که ممکن است بر قابلیت استفاده از سرورها تاثیر بگذارند متوقف خواهد شد. مایکروسافت اعلام کرد پس از این تاریخ؛ این محصولات دیگر بروزرسانی های امنیتی و غیر امنیتی، رفع اشکال ها و باگ ها، پشتیبانی فنی یا بروزرسانی محتوای فنی آنلاین را انجام نخواهد داد.

جایگزین هایی برای ویندوز سرور 2012

مایکروسافت به مدیرانی که می خواهند سرورهای Windows Server 2012 خود را قابل استفاده نگه دارند و رفع باگ ها و بروزرسانی های امنیتی را دریافت کنند توصیه می کند که از Windows Server 2022 استفاده کنند و یا بروزرسانی های امنیتی پیشرفته ESU را خریداری کنند.

ESU ها تا سه سال دیگر بروزرسانی های امنیتی را در اختیار آنها قرار می دهند که هر سال تا 13 اکتبر 2026 قابل تمدید هستند.

گزینه دیگر این است که پایگاه داده و برنامه های خود را به ماشین های مجازی Azure منتقل کنید، که همچنین ESU های رایگان را برای سه سال پس از پایان پشتیبانی در اختیار آنها قرار می دهد.

مایکروسافت گفت: «برای سرورهای داخلی، مشتریان می‌توانند از Azure Arc برای دریافت به‌روزرسانی‌ها و نصب خودکار/برنامه‌ریزی ESU و همچنین قابلیت‌های امنیتی در Azure استفاده  کنند.

منبع خبر: bleepingcomputer