اخبار فناوری

کارت جدید سیکسو 28.8T / 36 x 800G

کارت جدید سیکسو 28.8T / 36 x 800G

کارت جدید سیکسو 28.8T / 36 x 800G که توسط Cisco Silicon One P100 ASIC تغذیه می شود در مقایسه با راه حل های 400G از نظر فضا 6 برابر کارآمدتر هستند و در هر واحد رک تا 15 ترابایت بر ثانیه را پشتیبانی می کنند.

با استفاده از روترهای سیسکو سری 8000 با کارت جدید این شرکت، ارائه دهندگان خدمات و ارائه دهندگان خدمات ابری می توانند تا 83 درصد صرفه جویی در فضا و تا 68 درصد صرفه جویی در مصرف برق را داشته باشند.

نوآوری های نرم افزاری جدید مانند پیشرفت های IOS XR Path Tracing و Crosswork Network Automation، دید شبکه، بینش و اقدام را برای ساده‌سازی عملیات و بهبود تجربیات متصل بهبود می‌بخشد.

سیسکو نوآوری های 800G را معرفی کرد که همچنان اقتصاد و پایداری اینترنت را برای آینده متحول می کند تا به مشتریانش کمک کند تقریباً 40 درصد از جمعیت جهان را که بدون اتصال یا بدون خدمات هستند، متصل کنند.

همانطور که دستگاه‌های اینترنت اشیا از میلیاردها به تریلیون‌ها دستگاه افزایش می‌یابند، تقاضا برای پهنای باند نه تنها از طریق اتصال دستگاه‌های دارای 5G و Wi-Fi، بلکه از طریق بار کاری AI/ML مورد نیاز برای ایجاد بینش از IoT نیز افزایش می‌یابد. کاربردهایی مانند هوش مصنوعی مولد، جستجو، پردازش زبان و موتورهای توصیه، باعث رشد سریع خوشه های AI/ML در محیط های دیتاسنتر می شوند که به پهنای باند بیشتری نسبت به بارهای کاری سنتی نیاز دارند. AI/ML دارای مقیاس پذیری هستند که برای پشتیبانی از تعداد زیادی از پردازنده‌ها با تأخیر کم، علاوه بر افزایش ظرفیت در دیتاسنترها، حیاتی هستند.

در حالی که رشد پهنای باند نامحدود به نظر می رسد، فضا و قدرت محدود است. سیسکو ظرفیت های ارائه دهنده خدمات ارتباطی و بک بون کلاینت های Webscale، و شبکه های دیتاسنتر را در مقایسه با راه حل های ماژولار 400G/100G دو برابر می کند.

کارت جدید سیکسو 28.8T / 36 x 800G برای روترهای سری 8000 سیسکو از Silicon One پشتیبانی می‌کند و هزینه‌های عملیاتی را کاهش می‌دهد و در عین حال از سرمایه‌گذاری‌ها محافظت می‌کند زیرا ارائه‌دهندگان خدمات ارتباطی و اپراتورهای ابری شبکه‌ها را از 100G به 400G و ظرفیت‌های 800G تبدیل می‌کنند. مشتریان می توانند با استفاده از سخت افزار کمتر و استفاده مجدد از تجهیزات از صرفه جویی در مصرف کربن بهره مند شوند.

کوین وولن وبر، معاون ارشد و مدیر کل، شبکه سیسکو بیان کرد که ما به توسعه G800 به موارد استفاده بیشتر ادامه می دهیم تا به مشتریان خود کمک کنیم تا اهداف عملکردی و پایداری خود را برآورده کنند.

مزایای کلیدی سیستم‌های روتر ماژولار سری 8000 سیسکو که توسط Cisco Silicon One P100 پشتیبانی می‌شوند عبارتند از:

مقرون به صرفه: با حداکثر 83 درصد صرفه جویی در فضا، مشتریان می توانند شبکه های متراکم تری را با استفاده از بسیاری از زیرساخت های مشابه برای پشتیبانی از مواردی مانند 5G، IoT، پهنای باند و AI/ML بسازند.

مزایای دیگر عبارتند از:

با دوبرابر کردن ظرفیت در همان شاسی، پلتفرم روتر سری 8000 سیسکو تا دو برابر راندمان فضا نسبت به سیستم های تک شاسی 400G دارد.

این سیستم‌های تک شاسی 800G اکنون می‌توانند بارهای ترافیکی معادل را پشتیبانی کنند (در مقایسه با با راه‌حل‌های شاسی توزیع‌شده فعلی 400G) و از ارائه حداکثر 15 ترابایت در ثانیه در هر واحد رک پشتیبانی کنند.

سیستم‌های ماژولار 800G جدید همچنین می‌توانند ظرفیت پهنای باند معادل را با 68 درصد صرفه‌جویی در مصرف برق در مقایسه با راه‌حل‌های 400G فراهم کنند تا به کاهش هزینه‌های عملیاتی کمک کنند.

پایداری: با حداکثر 68 درصد صرفه جویی در مصرف برق، سیستم های 800G می توانند به مشتریان در رسیدن به اهداف پایداری خود کمک کنند.

با فرض اینکه یک سیستم G800 بیست و چهار ساعت در روز و 365 روز در سال استفاده می شود، صرفه جویی در انرژی بالقوه بیش از سیستم های 400G می تواند انتشار گازهای گلخانه ای را تا 215838 در سال کاهش دهد.

تخمین زده می شود که این میزان صرفه جویی در کربن معادل کاهش انتشار کربن ناشی از شارژ 40 میلیون گوشی هوشمند یا سوزاندن 366923 پوند زغال سنگ در سال باشد

مشتریان همچنین می‌توانند هنگام ارتقا به سیستم‌های 800G برای کمک به کاهش زباله‌های الکترونیکی، از تجهیزات رایج استفاده مجدد کنند.

نوآوری های معماری: با استفاده از سیسکو Silicon One P100 ASIC سیسکو، کارت جدید توان عملیاتی عظیمی را برای سیستم های ماژولار سری 8800 سیسکو ارائه می دهد.

فناوری پیشرفته 100G SerDes به مشتریان این امکان را می دهد که تراکم پورت های فعلی 400G را دوبرابر کرده و تراکم پورت های 100G فعلی را 8 برابر کنند و از پورت های 72x 400G و 288x 100G در هر اسلات پشتیبانی کنند.

نوآوری های معماری: با استفاده از Silicon One P100 ASIC  کارت جدید توان عملیاتی عظیمی را برای سیستم های ماژولار سری 8800 سیسکو ارائه می دهد.

توانایی مقیاس پذیری تا 800G برای حمایت از افزایش تقاضای ترافیک با شاسی چهار، هشت، دوازده و 18 اسلاته. مشتریان می توانند با یک سیستم 800G ماژولار 18 اسلاتی تا 518 ترابیت بر ثانیه ظرفیت داشته باشند.

نسل جدید اپتیک های قابل اتصال سیسکو از طریق سازگاری با فرستنده های قابل اتصال QSFP از سرمایه گذاری محافظت می کند.

سادگی عملیاتی: با داشبوردهای تجسم پیشرفته، نظارت بر خدمات با بینش عملی، و مشتریان بهینه‌سازی شبکه حلقه بسته می‌توانند از کیفیت خدمات ثابت تجارب اطمینان حاصل کنند.

با جدیدترین پیشرفت‌ها در اتوماسیون شبکه متقاطع، سرعت افزودن عناصر و خدمات شبکه به طور قابل توجهی بهبود یافته است.

IOS XR Path Tracing جدید قابلیت مشاهده گام به گام مسیر بسته را از طریق شبکه فراهم می کند.

منبع: newsroom.cisco