شبکه و فناوری, مقالات

اجرا مهاجرت ابری با VMware Aria Migration

مهاجرت ابری با VMware Aria Migration

اجرا مهاجرت ابری با VMware Aria Migration؛ مهاجرت ابری با VMware Aria Migration، هم اکنون قابل انجام است و به کمک این سرویس می‌توانید دارایی دیجیتال خود را به راحتی و بدون دغدغه از یک سرویس ابری به سایر سرویس‌های ابری منتقل کنید. سرویس VMware Aria که در سال قبلی میلادی معرفی شد، یک سرویس جامع است که به کمپانی‌ها برای استفاده بهتر از راه حل‌های ابری کمک می‌کند. کسب‌وکارهای امروزی به سمت استفاده از تکنولوژی‌های ابری حرکت می‌کنند و در این راه با چالش‌های فنی زیادی مواجه می‌شوند. این چالش‌ها، برای شرکت‌هایی که از چندین و چند ارائه‌دهنده خدمات ابری استفاده می‌کنند، پررنگ‌تر می‌شود. سرویس VMware Aria به کمپانی‌ها برای غلبه بر این چالش‌ها کمک زیادی می‌کند. در ادامه به معرفی این سرویس و نحوه انتقال دارایی‌های دیجیتال با استفاده از آن خواهیم پرداخت.

مهاجرت ابری چیست؟

قبل از پرداختن به مهاجرت ابری به کمک VMware Aria Migration، بهتر است ابتدا با مهاجرت ابری آشنا شوید. منظور از مهاجرت ابری، انتقال دارایی‌های دیجیتال به یک سرویس ابری است. دارایی‌های دیجیتال نیز شامل برنامه‌های کاربردی، منابع IT و داده‌ها و اطلاعات سازمان است. در مهاجرت ابری یا همان Cloud Migration، داده‌ها و جریان‌های کاری، از پایگاه داده و سرورهای درون سازمانی به به پایگاه داده و سرورهای ابری منتقل می‌شوند. از اصطلاح مهاجرت ابری، برای انتقال اطلاعات و برنامه‌ها از یک سرویس ابری به یک سرویس دیگر نیز استفاده می‌شود. بسیاری از سازمان‌ها، هنوز که هنوز است از سیستم‌های درون سازمانی استفاده می‌کنند و این کار معایبی دارد، از جمله:

 • کند شدن سیستم‌های درون سازمانی به مرور زمان
 • تأخیر در بروزرسانی سیستم عامل و نرم‌افزارهای درون سازمانی
 • کند شدن ارائه خدمات به دلیل وجود فایروال‌ها و سیستم‌های امنیتی سنگین
 • به حال خود رها شدن وضعیت امنیتی در بسیاری از سازمان و بالا رفتن ریسک امنیتی
 • هزینه‌بر بودن بهبود عملکرد کلی سیستم

با مهاجرت به سرویس‌های ابری، انجام کارهایی نظیر بروزرسانی‌های برنامه‌ها و سیستم امنیتی را برون‌سپاری خواهید کرد. مهاجرت ابری کمک می‌کند تا همواره از یک سیستم امن، بروز، سریع و مطمئن استفاده کنید.

مزایای مهاجرت ابری

علت مهاجرت ابری با VMware Aria Migration یا سایر سرویس‌های مشابه، به مزایای این کار برمی‌گردد. مهم‌ترین مزایای مهاجرت ابری را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

 • مقیاس پذیری: اگر حجم کار، تعداد فرآیندهای کاری یا تعداد کاربران سیستم افزایش پیدا کند، می‌توان به راحتی منابع اختصاص داده شده به سرویس ابری را افزایش داد تا عملکرد سیستم دچار اختلال نشود، در حالی که انجام این کار در یک سیستم درون سازمانی بسیار مشکل و هزینه‌بر است.
 • کاهش هزینه‌ها: با مهاجرت ابری، دیگر نیازی نیست تا خود سازمان کارهای مربوط به نگهداری از سیستم را انجام دهد و نگهداری و ارتقای سرویس نیز بر عهده ارائه دهنده خدمات ابری خواهد بود. برون سپاری این کار، منجر به کاهش هزینه‌ها خواهد شد.
 • بهبود عملکرد و بالا رفتن سرعت: سرویس‌های ابری در بستر اینترنت و به صورت امن خدمات خود را ارائه می‌دهند و دیگر نیازی نیست تا کاربران با سیستم‌های کند درون سازمانی دست‌وپنجه نرم کنند.

استفاده از سرویس های مالتی کلود هنگام مهاجرت ابری

بسیاری از سازمان‌ها، برای استفاده از زیرساخت‌های ابری به مدل مالتی کلود روی می‌آورند. عدم تمرکز روی یک ارائه‌دهنده خدمات ابری باعث می‌شود تا انعطاف‌پذیری، افزایش پیدا کند. مدیر سیستم می‌تواند داده‌ها و برنامه‌های سازمان را مطابق نیاز، بین منابع ابری مختلف تقسیم کند. اما مهاجرت ابری از یک منبع ابری به یک منبع ابری دیگر، با چالش‌هایی مواجه می‌شود که مهاجرت ابری با VMware Aria Migration می‌تواند در این راستا راهگشا باشد. در ادامه به چالش‌های سرویس مالتی کلود اشاره خواهیم کرد.

سرویس VMware Aria چیست و به حل چه مشکلاتی کمک می کند؟

اول از همه به مشکلاتی که این سرویس قادر به حل آن‌هاست اشاره خواهیم کرد. شرکت‌هایی که از مدل رایانش ابری مالتی کلود (Multi Cloud) استفاده می‌کنند (به معنای سرویس گرفتن از چند ارائه‌دهنده خدمات ابری)، با نیازهای فراگیر مدیریتی مواجه هستند و باید تصمیمات چالش برانگیزی را در این راستا بگیرند. این تصمیمات، در موارد زیر خلاصه می‌شود:

 • کدام برنامه‌ها روی کدام سرویس ابری اجرا شود؟
 • آیا سیاست‌های اتخاذ شده باید به صورت مداوم روی سرویس‌های ابری اعمال شوند؟
 • در راستای بهبود عملکرد و کاهش هزینه چه کارهایی باید انجام شود؟
 • چگونه به یک دید کلی از امنیت، هزینه و عملکرد سرویس‌های ابری دست پیدا کنیم؟

تصمیم‌گیری برای این موارد مهم، بزرگ‌ترین چالش شرکت‌هایی است که از مدل مالتی کلود استفاده می‌کنند. پلتفرم‌های ابری از نظر ابزارهای مورد استفاده، جریان‌های کاری، فرآیندها و سایر مشخصه‌های فنی با یکدیگر تفاوت دارند. وحود این تفاوت‌ها، تصمیم‌گیری و پاسخ به سؤالاتی که پیشتر مطرح شد را با دشواری بیشتری همراه می‌کند. شرکت وی ام ور، مهاجرت ابری با VMware Aria Migration را معرفی کرده تا در این راستا به مدیران سیستم کمک کند و مهاجرت ابری به کمک VMware Aria Migration می‌تواند نقشی اساسی در رفع مشکلات مشتریان مالتی کلود داشته باشد.

 • اگر برای نصب و راه اندازی سرور Backup به راهنما نیاز دارید، روی لینک آبی کلیک کرده و این صفحه از سایت هنر توسعه و ارتباطات شایگان را بخوانید.

سرویس VMware Aria: راه حلی برای رفع مشکلات مالتی کلود

شرکت وی ام ور، این سرویس را به عنوان یک راه حل برای مدیریت مالتی کلود ارائه کرده است. از این سرویس می‌توان در محیط سرویس‌های ابری عمومی و بومی  (Cloud-Native) استفاده کرد. ابزارهای صفر تا صد مدیریت هزینه، عملکرد و پیکربندی در این سرویس گنجانده شده است. به کمک این سرویس می‌توان به راحتی زیرساخت‌های ابری و برنامه‌های مورد نیاز آن را پیاده‌سازی کرد. همانطور که گفتیم، سرویس VMware Aria، ابزاری را برای مهاجرت ابری تدارک دیده که این کار را در سه مرحله انجام می‌‌دهد.

مراحل مهاجرت ابری با VMware Aria Migration

مهاجرت ابری با چالش‌های مهمی روبروست که مهاجرت ابری به کمک VMware Aria Migration به غلبه بر این چالش‌ها کمک خواهد کرد. مهاجرت ابری، یکی از سخت‌ترین وظایفی است که یک سازمان باید آن را انجام دهد و این سرویس کمک می‌کند تا دارایی‌های ابری و جریان‌های کاری را به راحتی به منبع ابری بهینه منتقل کنید.

VMware Aria Migration قرار است سه مرحله مهاجرت، یعنی ارزیابی، برنامه‌ریزی و اجرا را انجام دهد و هم‌اکنون مرحله اول یعنی ارزیابی به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته است. ارزیابی رایگان، نقش مهمی در کاهش هزینه‌ها و زمان لازم برای مهاجرت ابری خواهد داشت و به فهم بهتر نیازها نیز کمک خواهد کرد. این ارزیابی به صورت دقیق و با استفاده از جمع‌آوری داده‌ها در لحظه انجام می‌شود. همچنین خودتان نیز می‌توانید داده‌های لازم را برای ارزیابی در اختیار سیستم قرار دهید. در ارزیابی، از تکنیک‌های یادگیری ماشین برای تحلیل مواردی مانند اختصاص منابع و غیره استفاده خواهد شد. برای استفاده از ویژگی ارزیابی به صورت رایگان، لازم نیست حق اشتراک استفاده از هیچ‌کدام از سرویس‌های VMware را تهیه کنید. ازریابی رایگان، در کنار برنامه‌ریزی و در نهایت اجرا، یک تجربه صفر تا صدی دلپذیر را از مهاجرت ابری در اختیار شما خواهد گذاشت.

برنامه ریزی برای مهاجرت ابری به کمک VMware Aria Migration، ریسک‌های زمان اجرا را کاهش می‌دهد و به مشخص شدن پیکربندی مورد نیاز برای منبع ابری هدف نیز کمک خواهد کرد. در نهایت در مرحله اجرا، انتقال جریان‌های کاری و دارایی‌های دیجیتال به صورت اتوماتیک انجام خواهد شد و می‌توانید با استفاده از ابزارهایی که برایتان فراهم شده، روند مهاجرت را تحلیل کرده و در صورت لزوم تغییرات لازم را اعمال کنید.

اگر مدیر IT یک کسب‌وکار یا سازمان هستید و می‌خواهید به شکل بهینه از سرویس‌های مالتی کلود استفاده کنید، حتمآً مهاجرت ابری با VMware Aria Migration را مدنظر قرار دهید.

منبع: vmware.com

 • لیست بروزرسانی شده قیمت‌ دکل مهاری را در این صفحه از shayeganco.ir بخوانید. “قیمت دکل مهاری