اخبار فناوری

T-Mobile از ماهواره های SpaceX برای توسعه شبکه 5G در آمریکا استفاده می کند

T-Mobile از ماهواره های SpaceX برای توسعه شبکه 5G در آمریکا استفاده می کند

T-Mobile از ماهواره های SpaceX برای توسعه شبکه 5G در آمریکا استفاده می کند، با این حال این  شرکت می گوید که نیم میلیون مایل مربع از ایالات متحده و بخش های وسیعی از اقیانوس وجود دارد که تحت پوشش سلولی ارائه دهنده ها قرار نمی گیرد.

اپراتور تلفن همراه آمریکا T-Mobile با ایلان ماسک برای سرمایه گذاری روی ماهواره های SpaceX به منظور انتقال شبکه تلفن همراه خود به دور افتاده ترین نقاط کشور  همکاری می کند.

T-Mobile ادعا می کند که شبکه 5G در حال حاضر 315 میلیون نفر در ایالات متحره را تحت پوشش قرار می دهد که 225 میلیون نفر از آنها می توانند به سریع ترین سرویس Ultra Capacity 5G دسترسی داشته باشند، انتظار می رود در اواخر امسال این عدد به 260 میلیون و در سال 2023 به 300 میلیون برسد.

T-Mobile SpaceX

در برخی مناطق مانند بیابان ها و رشته کوه ها، چالش های لجستیکی و اقتصادی وجود دارد در حالی که در پارک های ملی محدودیت های کاربری زمین وجود دارد که از نصب دکل های مهاری جلوگیری می کنند.

تلفن های ماهواره ای یکی از راه های در ارتباط ماندن در چنین مکان هایی بوده اند، اما این تلفن ها گران هستند و از فناوری قدیمی استفاده می کنند. نسل جدیدی از ماهواره‌های LEO که پیشرفت‌های قابل‌توجهی در سرعت، ظرفیت و تأخیر کم دارند، حالا جایگزین مناسبی برای اتصالات ثابت هستند.

از سال آینده، مشتریان T-Mobile می توانند زمانی که از سیگنال زمینی دور هستند به طور خودکار به ماهواره های LEO اسپیس ایکس وصل شوند. در ابتدا، مشتریان فقط می توانند پیامک ارسال کنند و به برنامه های پیام رسان دسترسی داشته باشند، اما پوشش صوتی و داده در آینده اضافه خواهد شد.

مهمتر از همه، این شبکه با استفاده از فناوری رادیویی موجود، به ویژه طیف باند میانی T-Mobile سازگار خواهد بود، به این معنی که با دستگاه های موجود کار می کند.

ایلان ماسک، مهندس ارشد اسپیس ایکس گفت: نکته مهم در مورد این فناوری است که به هیچ وجه هیچ منطقه مرده ای در هیچ کجای دنیا برای تلفن همراه وجود نخواهد داشت و همچنین اضافه کرد که از همکاری با T-Mobile بسیار هیجان زده است. اپراتورهای دیگر نیز به ماهواره به عنوان راهی برای تقویت استراتژی های شبکه همگرای خود نگاه می کنند. برای مثال تلفونیکا با OneWeb همکاری می کند.

منبع خبر: techradar