اخبار فناوری

اپلیکیشن Google Fi Wireless با طراحی جدید عرضه می شود

Google Fi Wireless

گوگل فای با یک نام و اپلیکیشن جدید در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. ماه قبل خبری منتشر شد که طبق آن گوگل در حال طراحی یک اپلیکیشن جدید برای پروژه گوگل فای خود بود. به نظر می‌رسد این نسخه جدید، به تدریج در حال عرضه شدن برای کاربران است. Google Fi Wireless که قبلاً با نام Google Fi شناخته می‌شد، علاوه بر نام جدید، قابلیت‌های مدیریتی جدیدی را نیز در اختیار کاربر قرار می‌دهد. گوگل اعلام کرده است که طراحی جدید این اپلیکیشن، با محوریت خانواده انجام شده و مدیریت و حفظ امنیت دیجیتال خانواده با استفاده از نسخه جدید، بسیار راحت‌تر خواهد بود.

گوگل فای وایرلس چیست؟

Google Fi Wireless

گوگل فای وایرلس یک سرویس اربتاطی است که در آن می‌توان از شبکه‌های وای فای و موبایل به صورت یکپارچه استفاده کرد. هنگام استفاده از این سرویس، دستگاه شما در میان شبکه‌های وای فای و موبایل‌تان به جستجو پرداخته و پرسرعت‌ترین و بهترین اتصال را انتخاب می‌کند. مشترکان این سرویس می‌توانند با پرداخت حق اشتراک، به صورت نامحدود از سرویس‌های تماس، ارسال پیامک و آپلود فایل‌های حجیم استفاده کنند. این سرویس در بیش از ۱۲۰ کشور دنیا ارائه می‌شود و کاربران می‌توانند حتی هنگام سفر به کشورهای مختلف نیز از پرداخت هزینه‌های گزاف به اپراتورهای موبایل، در امان بمانند و در عین حال بتوانند از سرویس‌های تماس و ارسال پیامک استفاده کنند.

قابلیت های جدید Google Fi Wireless

گوگل اعلام کرده که حفظ امنیت دیجیتال خانواده را در این سرویس، در اولویت خود قرار داده است. در نسخه جدید اپلیکیشن گوگل Fi، می‌توان به راحتی تنظیماتی را اعمال کرد تا کودکان بتوانند فقط از طرف افراد مورد اعتماد، تماس یا پیامک دریافت کنند. این کار با تهیه لیستی از افراد مورد اعتماد قابل انجام است و می‌توان افراد را به این لیست اضافه یا از آن حذف کرد.

این اپلیکیشن از نظر طراحی نیز تغییراتی را به خود دیده است. یک شمارشگر به صورت برجسته در گوشه بالا سمت راست صفحه اصلی قرار گرفته است که تعداد روزهای باقی‌مانده از اشتراک کاربر را نشان می‌دهد. در قسمت بالای صفحه اصلی نیز عکس پروفایل کاربران با ابعاد نسبتاً بزرگی قرار گرفته است. اما در گوشه بالا سمت چپ صفحه و قبل از تصاویر آواتار کاربران، زبانه Group را مشاهده خواهید کرد. در این زبانه، تمامی برنامه‌های اشتراک قابل تهیه و پیشنهادات قرار گرفته است. با لمس هر کدام از پیشنهادات یا برنامه‌های اشتراک، با مزایای تهیه و استفاده از آن‌ها بیشتر آشنا خواهید شد. در قسمتManage plan  نیز می‌توانید به مدیریت هزینه‌ها، دستگاه‌ها و کاربران بپردازید. همچنین امکان تعویض اپراتورها یا توقف استفاده از هر کدام از آن‌ها وجود دارد.

تجربه کار با اپلیکیشن جدید گوگل فای

اپلیکیشن جدید گوگل فای

با اسکرول کردن اپلیکیشن جدید گوگل Fi، نوار بالایی که زبان‌های Group و آواتار کاربران در آن قرار گرفته نیز، به پایین جابجا می‌شود. اگر تنها کاربری باشید که از سرویس گوگل Fi استفاده می‌کند، این نوار، فضای خالی زیادی را به خود اختصاص خواهد داد، چرا که خبری از آواتار سایر کاربران نخواهد بود. این مسئله ممکن است کمی توی ذوق کاربر بزند.

اگر به صفحه مدیریت اکانت خود بروید، قسمتی وجود دارد که میزان مصرف دیتا را به صورت کلی یا روزانه نشان می‌دهد (البته اگر عضو طرح‌های نامحدود نباشید). قسمتی تحت عنوان Your safety features وجود دارد که در آن می‌توانید تنظیمات امنیتی تماس و پیامک را برای یک کاربر خاص، تعیین کنید. برای مثال می‌توانید تعیین کنید که یک کاربر، قادر به پاسخگویی به تماس‌های ناشناس نباشد یا این که تنها قادر به پاسخگویی به تماس‌ها و پیامک‌های دریافت شده از افراد درون لیست مخاطبین باشد. همچنین تنظیمات مربوط به اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی و اعلان‌های مربوط به مصرف دیتا نیز در این بخش مشاهده می‌شود. اما قسمت‌هایی هم هستند که هنوز مانند نسخه قبلی اپلیکیشن گوگل فای هستند. قسمتی که لیست دستگاه‌ها و اکانت‌ها را به ما نشان می‌دهد، دست‌نخورده باقی‌مانده است. همچنین زبانه‌های پرداخت، خرید و پشتیبانی نیز تقریباً بدون تغییر مانده‌اند.

بروزرسانی اپلیکیشن Google Fi Wireless چه زمانی منتشر می شود؟

بازطراحی اپلیکیشن گوگل فای وایرلس، به صورت تدریجی برای کاربران در حال اعمال شدن است. این تغییر، یک بروزرسانی سمت سرور است که به صورت تدریجی برای کاربران مناطق مختلف، اعمال خواهد شد و تعداد زیادی از کاربران، در یکی دو روز گذشته با این تغییر بزرگ مواجه شده‌اند.

منبع: https://9to5google.com