اخبار فناوری

چگونه زمان undo send هنگام ارسال ایمیل را زیاد کنیم؟

لغو ارسال پیام در جیمیل - undo send

گونه زمان استفاده از ویژگی لغو ارسال یا undo send را زیاد کنیم؟ به کمک ویژگی undo send یا لغو ارسال ایمیل، می‌توانید مدت کوتاهی پس از ارسال ایمیل، آن را لغو یا آندو کنید. برای همه ما پیش آمده که به اشتباه ایمیلی را برای کسی ارسال کرده باشیم یا پس از ارسال ایمیل متوجه خطاهای نوشتاری شده باشیم. خیلی از اوقات نیز پیش می‌آید که فایل موردنظر را به ایمیل ارسالی ضمیمه نمی‌کنیم یا موضوع ایمیل را خالی می‌گذاریم و تنها پس از زدن دکمه ارسال متوجه خطایمان می‌شویم. به لطف ویژگی undo send می‌توان قبل از رسیدن ایمیل به دست گیرنده ارسال را لغو کنیم. این مدت زمان بین 5 تا حداکثر 30 ثانیه متغیر است، در این نوشته قصد داریم روش افزایش زمان لغو ارسال جیمیل را به شما آموزش دهیم.

آموزش افزایش زمان لغو ایمیل ارسال شده

در کلاینت‌‌های ایمیل مختلف، زمان پیش‌فرض برای لغو ارسال ایمیل متفاوت است. برای مثال این زمان در برنامه ارسال ایمیل دستگاه‌های اپل روی 10 ثانیه تنظیم می‌شود و در جیمیل این زمان حدوداً 5 ثانیه است. بسیاری از کلاینت‌ها این امکان را دارند که زمان لغو ارسال ایمیل را در تنظیمات افزایش دهید. در برخی از کلاینت‌ها نیز حداکثر زمانی که بری لغو ایمیل در اختیار دارید 30 ثانیه است. در این مدت ممکن است متوجه شوید که فایل موردنظر را پیوست نکرده‌اید یا اسم گیرنده ایمیل را اشتباه نوشته‌اید و با فشردن دکمه undo send اقدام به لغو ارسال ایمیل و اصلاح آن نمایید.

متأسفانه، در بیشتر کلاینت‌های ارسال ایمیل شما زمان محدودی برای لغو ارسال ایمیل در اختیار دارید. به عنوان مثال در Microsoft Outlook زمان لغو ارسال ایمیل بین 5 تا 10 ثانیه متغیر است و این واقعاً زمان محدودی است.

افزایش زمان لغو ارسال ایمیل (undo send) در برنامه gmail، Aplle Mail و Outlook

اگر امکان لغو ایمیل ارسال‌شده در کلاینت ارسال ایمیل وجود دارد پس گزینه‌ها و امکانات مختلفی از جمله امکان تنظیم تایمر برای لغو ایمیل ارسال‌شده نیز برای شما فراهم است. در ادامه به شما آموزش می‌دهیم چگونه در پلتفرم‌های محبوب ارسال ایمیل، زمان لغو ارسال ایمیل را تنظیم نمایید.

  • جیمیل: صندوق ورودی خود را باز کنید، سپس به تنظیمات بروید. (اگر تنظیمات سریع را می‌بینید، «See all settings» را انتخاب کنید.) در کنار «Undo send»، منو را روی «30 seconds» قرار دهید.
  • Apple Mail: در مک خود، به قسمت  Settings > Composing بروید، سپس «Undo send delay» را روی «30 seconds» تنظیم کنید. در iOS، Settings > Mail را باز کنید، سپس به پایین بروید تا و Undo Send Delay را انتخاب کنید.
  • Outlook: به تنظیمات Outlook بروید. قسمت Mail > Compose and reply را انتخاب کنید. اکنون، در بخش «Undo Send»، زمان تأخیر در ارسال ایمیل را بین 5 تا 10 ثانیه تنظیم نمایید

اگر از برنامه ایمیل خاصی استفاده می‌کنید و نمی‌توانید گزینه Undo Send را پیدا کنید، از موتور جستجوی گوگل کمک بگیرید و اگر در گوگل نیز اطلاعاتی پیدا نکردید احتمالاً پلتفرم ارسال ایمیل شما از این امکان پشتیبانی نمی‌کند. در این مورد بهتر است کلاینت ارسال ایمیل خود را تغییر دهید.

منبع: lifehacker.com

سؤالات متداول

آیا می‌توانم بعد از 30 دقیقه ارسال ایمیل را لغو کنم؟

خیر. حداکثر زمانی که برای لغو ارسال ایمیل در اختیار دارید 30 ثانیه است.

دکمه لغو ارسال (undo set) در جیمیل کجاست؟

در پایین سمت چپ قسمت « Message sent» و گزینه‌های «Undo» یا « View message» را مشاهده خواهید کرد که  برای لغو  ایمیل ارسال‌شده باید روی Undo کلیک کنید.