اخبار فناوری, شبکه و فناوری

توییتر تایید کرد: حلقه‌های توییتر خصوصی نیستند

حلقه‌های توییتر خصوصی نیستند

حلقه‌های توییتر خصوصی نیستند، این خبر از سمت توییتر تایید شده است. اگر از علاقه‌مندان به شبکه‌های اجتماعی به‌خصوص توییتر هستید، بدون شک با حلقه‌های توییتر آشنا بوده و از آن استفاده کرده‌اید. این ویژگی، عملکردی مشابه کلوز فرند (close friends) اینستاگرام دارد و پست‌ها را فقط برای زیرمجموعه کوچکی از افراد منتشر می‌کند.

اما بدترین خبر ممکن برای کاربرانی که از این قابلیت توییتر استفاده می‌کنند، وجود یک باگ بزرگ در آن است. شرکت توییتر تأیید کرد که یک خطای امنیتی باعث شده است تا توییت‌های مربوط به Circle tweets به‌صورت عمومی و قابل دسترس برای همه افراد منتشر می‌شود. با وجود اطلاع‌رسانی شرکت فناوری TechCrunch در اوایل آوریل، اما توییتر امروز در ایمیلی که برای کاربران حلقه توییتر ارسال شد، این مشکل را تایید کرد.

در ایمیل ارسال این شرکت آمده است: “با بروز یک حادثه امنیتی در آوریل 2023، ممکن است کاربرانی که خارج از حلقه توییتر شما هستند، این اجازه را داشته باشند که بتوانند توییت‌هایی را که در حلقه دوستان خود محدود می‌کرده‌اید، مشاهده کنند.” با این حال، توییتر ادعا می‌کند که هم‌اکنون توانسته است علت بروز این باگ را پیدا کرده و آن را برطرف کند.

معرفی ویژگی Circles توییر در سال گذشته

توییتر سال گذشته ویژگی Circles را معرفی کرد که این ویژگی را به‌عنوان راهی برای آسان‌تر کردن گفتگوهای خصوصی و ایجاد ارتباط نزدیک‌تر با دنبال‌کنندگان منتخب توصیف کرد. با این حال، باگ Circles باعث شده است که برخی از کاربران ایمنی و قابلیت اطمینان ویژگی‌های حریم خصوصی توییتر را زیر سوال ببرند. با توجه به اینکه توییت‌های خصوصی به‌طور ناخواسته با مخاطبان گسترده‌تری به اشتراک گذاشته شده است، برخی از کاربران ممکن است در استفاده از حلقه‌ها برای مکالمات حساس یا محرمانه مردد باشند، زیرا دیگر نمی‌توانند از خصوصی بودن پیام‌های خود مطمئن باشند. این باگ می‌تواند عواقب شدیدی برای کاربرانی مانند روزنامه‌نگاران که برای کار به توییتر متکی هستند، داشته باشد.

حالا که توییتر تایید کرد حلقه‌های توییتر خصوصی نیستند باید گفت که حلقه توییتر ماه‌ها بوده که دارای باگ بوده است. این موضوع تبدیل به یک نگرانی بزرگ برای افرادی‌که نمی‌خواهند توییت‌های خود را با همه دنبال‌کنندگان خود به اشتراک بگذارند، تبدیل شده بود. کاربران توییتر بیشتر اوقات متوجه این مسئله بودند که توییت‌های آن‌ها برای کاربرانی که در حلقه دوستان نیستند نیز منتشر می‌شوند. علاوه‌براین، برخی دیگر از کاربران نیز گزارش دادند که توییت‌های حلقه آن‌ها حتی فراتر از کسانی‌که دنبال می‌کنند، است. با این وجود؛ برخی از توییت‌های Circle هنوز هم بدون بنر سبز نشان داده می‌شوند که بیان‌کننده این مطلب است که فقط برای افراد خاص قابل مشاهده نیست که می‌تواند یک تجربه کاربری ناامید‌کننده باشد.

منبع: techcrunch.com