اخبار فناوری

میکروتیک ROSv6 را به ROSv7 ارتقاء داد

میکروتیک ROSv6 را به ROSv7 ارتقاء داد

میکروتیک ROSv6 را به ROSv7 ارتقاء داد. RouterOS قلب تپنده محصولات میکروتیک است که حالا با ورژن جدید بروزرسانی شده است. مهم نیست که چند پورت اترنت دارید و یا از چه پردزانده ای استفاده می کنید، حتی کوچکترین روترها هم می توانند با نسخه جدید این سیستم عامل به عظمت دست پیدا کنند. با هر دستگاه میکروتیک، شما از ویژگی های کامل برخوردار خواهید شد. حالا RouterOS قدرتمندتر از هر زمان دیگری است و شما می توانید نسخه 7 آن را استفاده کنید.

مهمترین تغییرات و بروزرسانی ها در MIKROTIK ROSv7

اولین چزی که در RouterOS v7 بلاخره امکان پذیر شد برورسانی کرنل لینکوکس 5.6 است. بسیاری از ویژگی های جدید و پشتیبانی سخت افزاری و همچنین درایورهای جدید شبکه وجود دارد. به عنوان مثال، پشتیبانی از WireGuard امکان پذیر شده است. این کرنل جدید درهای زیادی را برای تولید انواع جدید و هیجان انگیز سخت افزار باز می کند. شما می توانید به زودی منتظر محصولات خارق العاده ای که از ROSv7 استفاده می کنند باشید.

RouterOS v7 مسیریابی را دوباره تعریف می کند. با استک IPv6 جدید و موتور مسیریابی جدید می توانید بهترین عملکرد را تا به امروز داشته باشید. ویژگی های جدید عبارتند از:

  • مسیریابی IPv6 Policy
  • فرایندهای جداگانه برای هر پروتکل مسیریابی
  • مسیریابی بازگشتی IPv6 کاملا کاربردی
  • پشتیبانی از ECMP و VRF برای IPv6
  • اضافه شدن پشتیبانی از VRF-lite

و اگر در مورد عملکرد صحبت کنیم، تغییرات دیگری وجود دارد که باید به آن اشاره کنیم. به خاطر دارید که چگونه گاهی اوقات به 10 تا 15 دقیقه زمان نیاز داشتید تا دستور پرینت بزرگترین جدول مسیریابی خود را مدیریت کنید؟ خوب در نسخه 7 میکروتیک این فرایند را بهینه کرده است و به جای چندین دقیقه شما در عرض چند ثانیه می توانید این کار را انجام دهید.

 MikroTik ، شناسه های مسیریابی عمومی را اضافه کرده است. هنگامی که مجموعه ای از پروتکل های مسیریابی را در یک نمونه اجرا می کنید، آنها همان شناسه مسیریابی را خواهند داشت. قبلاً باید آن را جداگانه برای OSPF و BGP تغییر می دادید. اما حالا نه! در حال حاضر شناسه در یک مکان قرار دارد و به راحتی قابل تغییر است.

منابع: varia و iparchitechs