اخبار فناوری

آپدیت 22H2 ویندوز 10 به‌زودی اجباری می‌ شود

آپدیت 22H2 ویندوز 10

آپدیت 22H2 ویندوز 10 شرکت مایکروسافت برای افرادی‌که هنوز آن را دریافت نکرده‌اند، اجباری خواهد کرد. همچنین، پیشنهاد مایکروسافت، مهاجرت این افراد به ویندوز 11 است. آپدیت 22H2 مربوط‌به بروزرسانی ویندوز 10 در سال 2022 بود که مایکروسافت تصمیم گرفت آن را همزمان با ویندوز 11 ارائه دهد. به این دلیل که مایکروسافت پشتیبانی از ورژن 21H2 ویندوز 10 را در 13 ژوئن پایان می‌دهد و پس از آن، هیچ بروزرسانی دیگری از نظر ویژگی‌ها ظاهری یا اصلاحات امنیتی وجود نخواهد داشت، لذا، بهتر است آپدیت جدید این شرکت را دریافت کنید.

بررسی دلایل ارتقاء ویندوز 10

با اینکه مایکروسافت ویندوز 11 را به‌عنوان آخرین ویندوز رسمی منتشر کرده است، اما بسیاری از افراد همچنان از ویندوز 10 استفاده می‌کنند. به همین دلیل، مایکروسافت سعی دارد تا کاربران خود را وادار به استفاده از ویندوز 11 کند. البته، مسائلی مانند عدم پشتیبانی سخت‌افزار سیستم‌ها از ویندوز 11 و عدم تمایل به استفاده از نسخه‌های اولیه ویندوز 11 را می‌توان به‌عنوان دلایلی ذکر کرد که افراد و سازمان‌ها همچنان استفاده از ویندوز 10 را همچنان ترجیح می‌دهند.

آیا آپدیت و پشتیبانی از ویندوز 10 همچنان ادامه خواهد داشت؟

به هر حال، این ارتقا اجباری برای کاربران ویندوز 10، آخرین مورد خواهد بود و نسخه جدیدتری پس از 22H2 ارائه نخواهد شد. زیرا مایکروسافت اخیراً اعلام کرده است که این آخرین بروزرسانی برای سیستم‌عامل قدیمی خواهد بود. از این پس، بروزرسانی‌های امنیتی ماهانه مایکروسافت برای ویندوز 10 تنها تا زمان پشتیبانی از این ویندوز ارائه می‌شوند که در اکتبر 2025 خواهد بود. بنابراین، هنوز راه نسبتاً طولانی باقی مانده است و کاربران می‌توانند از این ویندوز استفاده کنند.

آیا این اقدام مایکروسافت یک گام رو به جلو برای استفاده از ویندوز 11 است؟

اجبار به دریافت آپدیت 22H2 ویندوز 10 و استفاده از ویندوز 11 برای ترغیب کردن مردم به استفاده ویندوز 11 بسیار سخت است، و مایکروسافت نباید در این مرحله به پذیرش آن امیدوار باشد. علاوه‌براین، وضعیت مطلوب ویندوز 10 باعث شده تا کاربران بسیار زیادی را به خود جذب کند.

منبع: techradar.com