شبکه و فناوری, مقالات

بهترین روترهای مش 2023

بهترین روترهای مش 2023 می توانند به شما کمک کنند تا اینترنت بی سیم سریع و قابل اعتماد را به جای جای خانه خود انتقال دهید و نقاط مرده را برای همیشه از بین ببرید. اگر آماده ارتقاء روتر خود هستید محصولات زیر بهترین انتخاب هستند.

بهترین روتر مش به طور کلی بهترین روتر مش مقرون به صرفه بهترین روتر Wi-Fi 6 Mesh بهترین روتر مش Wi-Fi 6E بهترین روتر مش برای بازی بهترین روتر مش برای خانه های بزرگ
Asus
Asus ZenWiFi AX (XT8)
TP-Link

TP-Link Deco X20

Asus
Asus ZenWiFi AX (XT8)
Asus
Asus ZenWiFi Pro ET12
Amazon
Amazon Eero Pro 6
Netgear
Netgear Orbi RBK753
خلاصه اگر می‌خواهید یک روتر مش عالی برای استفاده از اینترنت فوق العاده سریع به هر گوشه خانه را دارید

ZenWiFi AX (XT8) انتخاب خوبی برای شما خواهد بود.

برای خرید روتر تی پی لینک  TP-Link Deco X20 نیازی به صرف هزینه بالا نیست. این روتر مش مقرون به صرفه از اتصال Wi-Fi 6 پشتیبانی می کند و راه اندازی آن بسیار آسان است. تمام مزایای Wi-Fi 6 و عملکرد خوب را از این روتر مش ایسوس که یک گزینه عالی همه جانبه است، دریافت می کنید. ZenWiFi Pro ET12 یک سیستم مش قدرتمند است که می تواند شما را در دستیابی به جدیدترین پیشرفت فناوری شبکه کمک کند. اگرچه Eero Pro 6 مستقیماً برای گیمرها عرضه نشده است، اما دارای چندین ویژگی برای بهبود تجربه بازی شما است. همچنین راه اندازی و نگهداری آن بدون دردسر است. Netgear Orbi RBK753 یک انتخاب عالی برای پوشش خانه های بزرگ با اتصال بی سیم قابل اعتماد است. این روتر مش وای فای 6 ارزش بسیار خوبی را نسبت به قیمتی که دارد ارائه می دهد.
مزایا ✓ پشتیبانی از Wi-Fi 6
✓ باند اختصاصی 5 گیگاهرتز برای backhaul بی سیم
✓ پورت WAN چند گیگ
✓ عملکرد سریع و قابل اعتماد
✓ نصب آسان و کاربرپسند برنامه
✓ ارزش عالی نسبت به قیمت
✓ پشتیبانی از Wi-Fi 6
✓ دسترسی رایگان به کنترل های والدین و محافظت در برابر بدافزار
✓ پشتیبانی از سه باند با باند اختصاصی 5 گیگاهرتز برای backhaul
✓ عملکرد سریع و قابل اعتماد
✓ پشتیبانی Dual-WAN
✓ دو پورت چند گیگ
✓ طراحی شیک
✓ عملکرد فوق العاده
✓ تاخیر کم
✓ می تواند ترافیک بازی را اولویت بندی کند
✓ جمع و جور
✓ باند اختصاصی برای backhaul بی سیم
✓ راه اندازی آسان
✓ پوشش عالی و عملکرد Wi-Fi قابل اعتماد
✓ نسبتاً مقرون به صرفه
✓ پشتیبانی از Wi-Fi 6
معایب ✗ گران قیمت
✗ فاقد پورت LAN چند گیگ
✗ فاقد باند اختصاصی برای backhaul
✗ فقط دو پورت اترنت در هر گره
✗ فاقد پورت USB
✗ گران
است✗ فاقد پورت LAN چند گیگ
✗ فاقد باند بی سیم اختصاصی برای بک هال backhaul
✗ گران قیمت
✗ بدون پورت USB
✗ کنترل های والدین و راه حل های امنیتی نیاز به اشتراک پولی دارند
✗ فقط دو پورت اترنت
✗ گران است
✗ فاقد پورت USB
✗ حفاظت آنلاین و کنترل‌های والدین به اشتراک پولی نیاز دارد

نکاتی که باید هنگام خرید بهترین روتر مش در نظر داشته باشیم

روترهای مش راه حلی عالی برای حل مشکلات اتصال ناهموار یا کند شبکه شما هستند. با افزایش محبوبیت کیت های شبکه مش، تعداد زیادی از محصولات به بازار آمدند. اما اگر هنگام خرید چند نکته ضروری را در نظر داشته باشید، بهترین روتر مش را انتخاب خواهید کرد.

پوشش

یکی از اولین چیزهایی که هنگام خرید روتر مش باید به آن توجه داشته باشید پوشش است، چون روتر شما نمی تواند وای فای را به جای جای خانه شما ارسال کند. هر سازنده محدوده ای از پوشش را ارائه می دهد. اگر در مورد پوشش مطمئن نیستید، همیشه می توانید با یک کیت شبکه دوگانه شروع کنید و در صورت نیاز گره های دیگری را اضافه کنید.

سرعت

همچنین باید در هنگام خرید بهترین روتر مش 2023 سرعت را هم در نظر داشته باشید تا مطمئن شوید که برای اتصال به اینترنت عالی هستند. به علاوه اگر اتصال 300 مگابیت بر ثانیه یا سریعتر را دارید بهتر است که روتر با باند backhaul را انتخاب کنید.

گره های مختلف یک کیت مش از باند backhaul برای برقراری ارتباط با یکدیگر استفاده می کنند. بدون باند اختصاصی، سرعت اینترنت ارائه شده توسط گره های ماهواره ای به طور قابل توجهی کمتر از روتر (گره اولیه) است.

قیمت روتر مش

مسلم قیمت یکی از عوامل مهمی است که باید در نظر بگیرید. در حالی که بسیاری از کیت های مش به ویژه آنهایی که دارای Wi-Fi 6 و Wi-Fi 6E هستند بسیار گران هستند، شما همچنان می توانید گزینه های مقرون به صرفه را در بازار پیدا کنید.

ASUS ZenWiFi AX (XT8) بهترین روتر مش 2023

مزایا:

 • پشتیبانی از وای فای 6
 • دارای باند اختصاصی 5 گیگاهرتر برای backhaul بی سیم
 • پورت WAN چند گیگ
 • عملکرد سریع و قابل اعتماد

معایب

 • گران قیمت است
 • فاقد پورت LAN چند گیگ

ASUS ZenWiFi AX (XT8) یک روتر مش سه بانده عالی است که عملکرد سریع و برد بالایی را ارائه می دهد. اگر اینترنت گیگابیتی دارید یا قصد دارید به زودی از آن استفاده کنید این محصول مناسب شماست. پشتیبانی از وای فای 6 باعث می شود روتر را بتوانید در آینده هم استفاده کنید و پشتیبانی از 3 باند تضمین می کند که یک backhaul اختصاصی بی سیم در یکی از باندهای 5 گیگاهرتزی دریافت می کنید. البته اگر خانه شما دارای کابل اترنت است backhaul کابلی هم امکان پذیر است.

5000 فوت مربع پوشش ارائه شده توسط دو مش برای اکثر مصرف کنندگان کافی خواهد بود؛ اما اگر خانه بزرگتری دارید یا می خواهید پوشش خود را به حیاط توسعه دهید می توانید یک یا چند واحد اضافی را انتخاب کنید و به شبکه خود اضافه کنید.

در مورد اضافه کردن واحدهای بیشتر، یکی از نکات برجسته روتر ZenWiFi سازگاری آن با فناوری AiMesh این شرکت است که به آن اجازه می دهد با سایر روترهای AiMesh متصل شود. بنابراین اگر یک روتر قدیمی ایسوس با AiMesh دارید می توانید آن را به روتر مش متصل کرده و پوشش را توسعه دهید.

بر خلاف بسیاری از روترهای مش دیگر، XT8 دسترسی رایگان به راه حل بد افزار و کنترل های والدین خود را ارائه می دهد. گزینه Quality of Service (QoS) نیز برای اولویت بندی بازی، کنفرانس ویدیویی و سایر ترافیک مهم وجود دارد.

علاوه بر این، اگر اتصال سیمی را برای دستگاه های خاص ترجیح می دهید، باز هم گزینه خوبی است چون 3 پورت اترنت گیگابیتی در هر گره ZenWiFi را دریافت می کنید. به علاه، یک پورت USB 3.2 Gen 1 برای اتصال دستگاه های ذخیره سازی یا چاپگر وجود دارد.

بهترین روترهای مش 2023

TP-Link Deco X20 بهترین روتر مش مقرون به صرفه 2023

مزایا

 • نصب ساده و برنامه کاربر پسند
 • ارزش عالی نسبت به قیمت
 • پشتیبانی از Wi-Fi 6
 • دسترسی رایگان به کنترل های والدین و محافظت در برابر بدافزار

معایب

 • فاقد باند اختصاصی برای backhaul
 • فاقد دو پورت اترنت در هر گره
 • فاقد پورت USB

TP-Link Deco X20 تمام مزایای یک روتر مش را بدون برچسب قیمت بالا ارائه می دهد. بسته دوتایی آن بای خانه های متوسط مناسب است، به لطف منطقه تحت پوشش 4000 فوت مربع و پشتیبانی از وای فای 6 تضمین می کند که روتر نه تنها برای استفاده های بعدی عالی است بلکه می توانید با استفاده از اپلیکیشنی که استفاده ساده ای دارد شبکه را مدیریت کنید، و کل سیستم را در عرض چند دقیقه پیکربنید کنید. به عنوان مثال می توانید از آن برای بررسی وضعیت شبکه، تغییر دادن گزینه QoS، تغییر اولویت دستگاه و غیره استفاده کنید.

گرچه عملکرد Deco X20 قابل مقایسه با ZenWiFi XT8 نیست اما هنوز سرعت قابل توجهی را ارائه می دهد. به علاوه، عملکردهای HomeCare TP-Link که شامل کنترل والدین و محافظت در برابر بدافزار می شود را به طور رایگان ارائه می دهد.

از انجایی که این روتر 2 بانده است، شما فقط یک باند 5 گیگاهرتز را دریافت می کنید. بنابراین، ترافیک backhaul باید با ترافیک معمولی اینترنت رقابت کند بنابرایت از طریق گره های ماهروه ای سرعت بدتری را به همراه دارد. اما خوشبختانه اگر می خواهید خانه خود را کابل کشی کنید گزینه backhaul سیمی در دسترس است.

متاسفانه هیچ پورت LAN یا USB وجود ندارد اما این تاوانی است که برای پرداخت هزینه کم باید بپردازید.

بهترین روترهای مش 2023

ASUS ZenWiFi AX (XT8) بهترین روتر مش Wi-Fi 6

مزایا

 • پشتیبانی از 3 باند با باند اختصاصی 5 گیگاهرتز backhaul
 • عملکرد سریع و قابل اعتماد
 • پشتیبانی از WAN دوگانه

معایب

 • گران است
 • فاقد پورت LAN چند گیگ است

ASUS ZenWiFi AX (XT8) یکی دیگر از بهترین روترهای مش 2023 است که از Wi-Fi 6 استفاده می کند. این بدان خاطر است که در میان تقریبا همه روترهای وای فای 6 موجود در بازار دارای کامل ترین ویژگی است.

XT8 که یک روتر 3 باند است دارای 2 باند 5 گیگاهرتزی است که سیستم از یکی از آنها به عنوان باند backhaul اختصاصی استفاده می کنید. به لطف پشتیبانی از 4×4 Wi-Fi 6 و عرض کانال 160 مگاهرتز در این باند؛ backhaul بی سیم قوی با اتصال فوق العاده سریع را ارائه می دهد (حتی از طریق گره های ماهواره ای).

همچنین با این روتر مش ایسوس پوشش Wi-Fi گسترده ای دریافت خواهید کرد و بسته به نیازهای پوشش خود می توانید از بسته های دوتایی و سه تایی استفاده کنید.

این روتر همچنین دارای پورت های مناسبی است. به عنوان مثال، شما یک پورت WAN چند گیگ، سه پورت LAN گیگابیتی و یک پورت USB 3,2 Gen 1 را دریافت می کنید. به علاوه از آنجایی که از WAN دوگانه پشتیبانی می شود، می توانید یکی از پورت های LAN یا پورت USB را به یک پورت WAN تبدیل کنید (به منظور اتصال ثانویه برای تعادل بار یا دسترس پذیری بالا).

یکی دیگر از مزایای دریافت XT8 دسترسی رایگان به راه حل ضد بدافزار شرکت و کنترل های والدین است. روی هم رفته ASUS ZenWiFi AX (XT8) یک گزینه فوق العاده برای هر کسی است که به دنبال یک روتر مش وای فای 6 است.

بهترین روترهای مش 2023

ASUS ZenWiFi Pro ET12 بهترین روتر مش Wi-Fi 6E

مزایا

 • دو پورت چند گیگ
 • طراحی شیک
 • عملکرد فوق العاده

معایب

 • فاقد باند بی سیم اختصاصی برای backhaul
 • گران است
 • فاقد پورت USB

یکی از بزرگترین تفاوت های بین Wi-Fi 6E و نسخه های Wi-Fi قدیمی تر، باند جدید 6 گیگاهرتز است که بیش از دو برابر پهنای باند ارائه شده توسط باند 5 گیگاهرتز را دارد. با این باند؛ دستگاه های سازگار به طور کلی روشی سریعی برای اتصال به اینترنت پیدا می کنند.

اگر دوست دارید از تکنولوژی روز استفاده کنید ASUS ZenWiFi Pro ET12 یکی از دستگاه هایی است که باید در نظر داشته باشید.

روتر مش ایسوس عملکرد استثنایی دارد و دو بسته آن می تواند حداکثر مساحت 6000 فوت مربع را پوشش دهد. در نتیجه؛ اگر اینترنت گیگابیت یا سریع تری دارید، ET12 اتصال فوق العاده سریعی را در سرتاسر خانه ارائه می کند.

این روتر دارای دو پورت LAN گیگابیتی؛ یک پورت WAN (2.5 گیگابیتی)، یک پورت LAN (2.5 گیگابیتی) است. فرایند نصب ساده است و ایسوس یک رابط مبتنی بر وب قوی را در کنار برنامه خود ارائه می دهد. به علاوه مانند همه روترهای مش ایسوس می توانید به حافظت ضد بدافزار؛ کنترل های والدین، فناوری AiMesh و گزینه QoS دسترسی داشته باشید.

بهترین روترهای مش 2023

Amazon Eero Pro 6 بهترین روتر مش برای بازی

مزایا

 • تاخیر کم
 • می تواند ترافیک بازی را اولویت بندی کند
 • جمع و جور
 • باند اختصاصی برای backhaul بی سیم
 • راه اندازی ساده و نرم افزار روان

معایب

 • کنترل های والدین و راه حل های امنیتی نیاز به رداخت دارند.
 • فقط دو پورت اترنت دارد
 • گران است

اگر شما یک گیمر هستید که بازی های رقابتی انجام می دهد تاخیر بسیار برایتان مهم خواهد بود. به همین دلیل است که Amazon Eero Pro 6 را توصیه می کنیم زیرا یکی از کم تاخیرترین روترهای مش در بازار است.

این روتر آمازون دارای ویژگی Optimize for Conferencing and Gaming به عنوان بخشی  از از Eero Labs است که می‌تواند ترافیک بازی و VoIP را برای عملکرد بهتر در اولویت قرار دهد. این ویژگی شبیه گزینه QoS سایر روترها عمل می کند.

مانند سایر روترهای Eero، روتر مش Eero Pro 6 به راحتی قابل تنظیم است و برای افرادی که دوست ندارند تنظیمات زیادی را انجام دهند عالی است. همچنین دارای پشتیبانی از Wi-Fi 6 و سه باند، از جمله یک باند اضافی 5 گیگاهرتز برای backhaul بی سیم است. همچنین گره های شیک و با ضخامت پایین روتر مش می توانند هر کدام تا 2000 فوت مربع را پوشش دهند و سرعت اینترنت خوبی را در سراسر خانه ارائه دهند.

هر یک از گره های Eero Pro 6 دارای دو پورت اترنت هستند که می توانید از آنها برای اتصال سیمی به کنسول بازی یا سیستم شخصی خود استفاده کنید.  یکی از این پورت ها می تواند برای backhaul  سیمی نیز استفاده شود.

یکی از نقاط ضعف احتمالی روتر آمازون عدم ارائه رایگان کنترل والدین والدین یا محافظت در برابر بدافزار است.

بهترین روترهای مش 2023

Netgear Orbi RBK753 بهترین روتر مش برای خانه های بزرگ

مزایا

 • پوشش عالی و عملکرد وای فای قابل اعتماد
 • نسبتا مقرون به صرفه
 • پشتیبانی از Wi-Fi 6

معایب

 • فاقد پورت USB
 • حفاظت آنلایت و کنترل های والدین به پرداخت نیاز دارند

Netgear Orbi RBK753 یک گزینه عالی برای توسعه سیگنال وای فای در یک خانه بزرگ است زیرا می تواند تا مساحت 7500 فوت مربع را پوشش دهد. اگر حتی به پوشش بیشتری نیاز دارید همیشه می توانید گره دیگری را برای دست یابی به 2500 فوت مربع دیگر اضافه کنید.

ممکن است این روتر سریع ترین مش موجود در بازار نباشد اما با توجه به قیمت نسبتا مقرون به صرفه ای که دارد عملکرد قابل اعتمادی را ارائه می دهد. علاوه بر این؛ یک سیگنال Wi-Fi قوی در سراسر خانه خود دریفت خواهید کرد و هیچ نقطه مرده ای وجود نخواهد داشت.

همچنین وای فای 6 را برای اتال سریع تر شتیبانی می کند و دارای باند اختصاصی 5 گیگاهرتز برای backhaul بی سیم است. همچنین می توانید از یکی از دو پورت LAN گیگابیتی در گروه های RBK753 برای backhaul سیمی استفاده کنید.

این روتر مش تنظیمات وای فای زیادی را ارائه نمی دهد همچنین باید برای ویژگی های محافظت آنلاین و کنترل والدین هزینه پرداخت کنید.

بهترین روترهای مش 2023

منبع: howtogeek