اخبار فناوری

بروز یک اختلال جدید در Microsoft Exchange Online

Microsoft Exchange

مایکروسافت اکسچینج به تازگی با یک اختلال تازه مواجه شده است. این اختلال، مانع ارسال ایمیل می‌شود و کاربران را با خطای Error 503 مواجه می‌کند. بعضی از کاربران Microsoft 365 گفته‌اند که قادر به ارسال ایمیل در این محیط نیستند و با خطای «503 5.5.1 Bad sequence of commands» برخورد کرده‌اند. ظاهراً این مشکل در پی تغییر در زیرساخت ویژگی free/busy مایکروسافت Exchange رخ داده است. با ما برای خواندن جزئیات بیشتر درباره این اختلال، همراه باشید.

مایکروسافت در حال بررسی این اختلال است

اکانت Microsoft 365 Status در توییتر، به تازگی در توییتی به وقوع مشکل ارسال ایمیل در سرویس‌های مایکروسافت اکسچینج آنلاین اشاره کرده است. در این توییت آمده است که مایکروسافت، وجود این مشکل را در تیکت شماره EX649175 در بخش Admin Center مایکروسافت ۳۶۵ تأیید کرده و در حال تلاش برای رفع آن است. ظاهراً این مشکل در پی ایجاد تغییراتی در زیرساخت ویژگی Free/Busy مایکروسافت Exchange رخ داده است.

ویژگی Free/Busy مایکروسافت Exchange، تقویم کاری هم‌کاران شما را بررسی کرده و در دسترس بودن یا مشغله داشتن آن‌ها را مشخص می‌کند. این ویژگی، به تعیین یک زمان مناسب برای قرارهای کاری کمک می‌کند. ظاهراً این اختلال برای کاربرانی به وجود آمده است که در حال استفاده از زیرساخت تغییریافته Free/Busy هستند. مایکروسافت هنوز مشخص نکرده که کاربران مایکروسافت اکسچینج در کدام نواحی، دچار این مشکل شده‌اند. اما بر طبق گزارش‌های مردمی، کاربران آمریکا، اروپا، هند و انگلستان، در حال دست‌وپنجه نرم کردن با این مشکل هستند.

بیشتر بخوانید: امنیت در Exchange Server

بروز اختلال در سرویس‌های Microsoft Exchange تمامی ندارد!

همین دو هفته پیش بود که کاربران سرویس Outlook، با مشکل عدم توانایی در جستجوی ایمیل‌های خود مواجه شده بودند. کاربران هنگام جستجوی ایمیل‌های خود، با خطای «Sorry, something went wrong. Please try again later» در سرویس outlook مواجه می‌شدند.

همچنین در ماه ژوئن هم بعضی از کاربرانی که می‌خواستند از طریق نسخه وب Outlook، به صندوق پیام‌های Exchange Online دسترسی داشته باشند نیز با مشکل مواجه می‌شدند. بروز مشکل‌های متعدد در این سرویس، اهمیت به‌روزرسانی آن را دوچندان می‌کند.

سخن پایانی

خوشبختانه مایکروسافت همواره در حال به‌روزرسانی سامانه‌های خود و رفع مشکلات پیش‌آمده است. همچنین این شرکت اعلام کرده که مشکل عدم ارسال ایمیل را به صورت ریشه‌ای حل کرده، اما هنوز بعضی از کاربران با این مشکل مواجه هستند! در هر صورت بهتر است با دنبال کردن آخرین اخبار فناوری در هنر توسعه و ارتباط شایگان، از جدیدترین مشکلات در سرویس مایکروسافت اکسچینج و نحوه رفع آن مطلع شوید.

منبع: bleepingcomputer.com

سوالات متداول

۱. مایکروسافت اکسچینج چیست؟

سرویسی برای مدیریت ایمیل، تماس‌ها و تقویم‌های کاری است.

۲. اختلال جدید مایکروسافت اکسچیج باعث بروز چه مشکلی می‌شود؟

این اختلال از ارسال ایمیل در سرویس Microsoft Exchange Online جلوگیری می‌کند.