اخبار فناوری

با حساب جیمیل خود خداحافظی کنید! چگونه از حذف اکانت خود توسط گوگل جلوگیری کنیم؟

حذف حساب جیمیل توسط گوگل

حذف حساب جیمیل توسط گوگل بسیاری از کاربران را نگران کرده است! گوگل، غول اینترنت، قصد پاکسازی سرورهای خود را دارد، بنابراین مراقب حساب‌های خود باشید! گوگل حساب‌هایی را که شرایط و پیش‌نیازهای اولیه و اجباری را ندارند، حذف می‌کند.

به تازگی، گوگل، اعلام کرده است که قصد حذف میلیون‌ها اکانت ایمیل را دارد. جمیل به عنوان سیستم پیام رسان این مرورگر محبوب، در سال 2014 ارائه شد و بسیار مورد استقبال کاربران قرار گرفت. امروزه، جمیل یکی از پرکاربردترین سیستم‌های ایمیل در جهان محسوب می‌شود.

محبوبیت بالا و افزوده شدن میلیون‌ها مشترک جدید به طور سالانه، این شرکت را مجبور به حذف حساب‌های کم استفاده کرده است. اکثر این حساب‌ها تنها یک بار مورد استفاده قرارگرفته اند و سپس به فراموشی سپرده شده اند. این امر، کاربران را بسیار نگران حذف اکانت‌های آن‌ها کرده است.

چه نوع اکانت‌هایی حذف می‌شوند؟

هدف گوگل از حذف اکانت‌های کم استفاده، آزادسازی فضا در سرورها و تقویت امنیت کاربران است. به گفته این شرکت، اکانت‌های متروکه، هدف آسانی برای کلاهبرداری و هک محسوب می‌شوند. همچنین، اکانت‌های جیمیل بخش بزرگی از اسپم‌هایی را که ما روزانه با آن‌ها سرکار داریم، تشکیل می‌دهند.

از طرفی گوگل با مشکل فضا رو به رو است؛ از این رو با حذف اکانت‌های غیرفعال، فرصت برای ایجاد اکانت‌های جدید ایجاد می‌شود.

لازم به ذکر است که حساب‌هایی حذف می‌شوند که بیشتر از دوسال استفاده نشده‌اند؛ بنابراین اگر حساب شما نیز این شرایط را دارد، در معرض حذف شدن قرار دارد.

حذف شدن اکانت چه عواقبی برای شما در پی دارد؟

با استفاده از جمیل، شما می‌توانید به بسیاری از ابزارهای مرتبط با گوگل دسترسی پیدا کنید؛ این مسئله یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های این پیام رسان با دیگر سرویس‌ها است. به عبارت دیگر، اکانت جیمیل یک نوع کلید دسترسی چندگانه به ابزارهای از قبیل YouTube، Google Docs، Google Drive، Google Photos و … است. بنابراین، با حذف حساب جیمیل توسط گوگل، دسترسی شما به تمامی محتواهای مرتبط به آن از بین می‌رود.

چگونه از حذف اکانت خود توسط گوگل جلوگیری کنیم؟

اگر نمی خواهید اکانت جیمیل شما توسط گوگل حذف شود، حساب خود را مجددا فعال کنید. برای انجام اینکار، از حساب جیمیل مورد نظر خود، یک ایمیل ارسال کنید. درواقع این ساده‌ترین روش برای تمدید فعالیت است؛ اما شما می‌توانید از یکی از روش‌های زیر نیز استفاده کنید:

  • ورود به یک برنامه (مانند یوتیوب) با استفاده از حساب جیمیل
  • اتصال حساب کاربری جیمیل به مرورگر گوگل و سرچ در آن
  • اتصال به پلی استور از طریق اکانت جیمیل مورد نظر و دانلود یک برنامه
  • ورود به حساب جیمیل و ارسال پیام
  • ورود به inbox حساب جیمیل و دسترسی به Google Drive
  • نصب و راه اندازی میل سرور نیز می‌تواند خیال شما را از حدف اکانت توسط گوگل راحت کند.

منبع: MARCA

سوالات متداول

1.     گوگل چه نوع اکانت جیمیلی را حذف می‌کند؟

گوگل اکانت‌های را حذف خواهد کرد که بیشتر از دوسال غیرفعال بوده باشند.

2.     چگونه از حذف اکانت توسط گوگل جلوگیری کنیم؟

ساده‌ترین راه برای اینکار، فعال کردن مجدد حساب جیمیل از طریق ارسال پیام است. شما همچنین می‌توانید با اکانت جیمیل خود به برنامه‌ها مختلف از قبیل یوتیوب وارد شوید یا به پلی استور متصل شوید و یک برنامه دانلود کنید. همچنین با اتصال حساب کاربری به گوگل و سرچ کردن نیز اکانت شما مجددا فعال می‌شود. ورود به اینباکس و دسترسی به Google Drive نیز یک روش  دیگر است.