اخبار فناوری

افشای اطلاعاتی در مورد آیفون 15 اپل

افشای اطلاعاتی در مورد آیفون 15 اپل

اطلاعاتی که در مورد آیفون 15 اپل فاش شده است نشان می دهد که اپل با چند تغییر در طراحی محدوده گوشی های خود را متحول خواهد کرد. از سال 2017 گوشی های آیفون به طور انحصاری با استفاده از فولاد ضد زنگ ساخته شده بودند اما حالا خبر رسیده است که آیفون 15 اولترا که جایگزین برند پرو مکس (Pro Max) می شود دارای شاسی تیتانیومی خواهد بود.

تیتانیوم بسیار محکم تر و سبک تر از فولاد ضد زنگ است اما قیمت بسیار بالایی دارد. به دلیل مقاومت بالایی که تیتانیوم دارد معمولا از آن در ساخت قطعات هواپیما استفاده می شود. اگر تیتانیوم و فولاد با یک وزن را با هم مقایسه کنیم متوجه می شوید که تیتانیوم 3 تا 4 برابر محکم تر و قوی تر از فولاد ضد زنگ است این باعث می شود که بدون اینکه وزن آیفون 15 اولترا کاهش پیدا کند از استحکام بیشتری برخوردار شود.

قیمت تیتانیوم 35 تا 50 دلار به ازای هر کیلوگرم است در حالی که فولاد ضد زنگ دارای 1 تا 1.50 دلار به ازای هر کیلوگرم است و این یک تفاوت فاحش است و باعث می شود که اپل یک آیفون تیتانیومی با قیمت شوکه کننده را تولید کند.

همچنین گفته می شود که سیستم عامل iOS 16.1 دارای ویژگی های جدید خیره کننده خواهد بود. با این حال چیزی که شنیده می شود این است که قیمت آیفون 15 اولترا بیشتر از iPhone 14 Pro Max خواهد بود.

همانطور که می دانید آیفون 14 پرو مکس در زمان عرضه دارای قیمت پایه 1100 دلار بود و در چهار مدل ذخیره سازی 128 گیگابایت، 256 گیابایت (1200 دلار)، 512 گیگابایت (1400دلار) و 1 ترابایت (1600 دلار) عرضه شد. اپل همچنین می تواند میانگین فروش را با کنار گذاشتن مدل 128 گیگابایتی افزایش دهد که با اولترا فاصله زیادی دارد.

شایعه شده است که آیفون 15 اپل به پورت USB-C مجهز به تاندربولت 4، دوربین های سلفی دو گانه و چیپست 3 نانومتری تجهیز خواهد شد.

منبع خبر: forbes