اخبار فناوری

آیا اپل واچ سری 9 ارزش صبر کردن دارد یا وقت خرید سری 8 است؟

اپل واچ سری 9

احتمالا در رویداد بعدی اپل، در سپتامبر، از اپل واچ سری 9، رونمایی شود. اگر اکنون قصد خرید اپل واچ را دارید، ممکن است این سوال برای شما ایجاد شود که منتظر سری 9 بمانید یا سری 8 ارزش خرید بیشتری دارد؟

در حال حاضر اپل واچ سری 8 که در سپتامبر 2022 رونمایی شد، بهترین ساعت هوشمند بازار محسوب می‌شود. اگر اپل طبق برنامه پیشین خود عمل کند، به زودی سری 9، جایگزین سری 8 خواهد شد.

با این حال با توجه به اینکه سری 8 به پایان دوره خود نزدیک می‌شود، قیمت آن کاهش یافته و تبدیل به یک انتخاب وسوسه انگیز شده است. از طرفی، ممکن است سری 9 برتری‌هایی نسبت به سری 8 داشته باشد. اگرچه تا کنون اخبار زیادی در باره اپل Watch 9 منتشر نشده است، اما معمولا این کمپانی، هر نسل جدید ساعت هوشمند خود را با تعدادی ارتقا ارزشمند ارائه می‌کند.

در این مطلب از هنر توسعه و ارتباطات شایگان، به شما کمک خواهیم کرد تا تصمیم بگیرید که منتظر اپل واچ 9 بمانید یا سری 8 را تهیه کنید.

ویژگی‌ های جدید اپل واچ سری 9

شایعات کمی درمورد ویژگی‌های جدید اپل Watch سری 9 به بیرون درز کرده است. احتمالا این نسل جدید با ارتقا در موارد زیر عرضه خواهد شد:

ارتقا پردازنده

از زمان معرفی سری 6 اپل واچ تا کنون، پردازنده ارتقا قابل توجه‌ای نیافته است؛ اما طبق برخی از شایعات، در اپل واچ 9 پردازنده تغییر خواهد کرد.

Weibo در پست اخیر خود، ادعا کرده است که در سری 9، عملکرد بهبود می‌یابد. همچنین، مارک گورمن، کارشناس اپل، در خبر نامه خود به نام Power On، بیان کرده است که نسل جدید اپل واچ، در عملکرد پیشرفت نسبتا قابل توجه‌ای خواهد داشت.

رنگ جدید

به گفته ShrimpApplePro، اپل Watch سری 9 در یک رنگ جدید ارائه خواهد شد. در سال‌های اخیر اپل واچ با همان رنگ‌های ابتدایی ارائه می‌گشت؛ حال شاید تحت تاثیر فیلم باربی، رنگ صورتی اضافه شود!

اپل واچ اولترا 2

اپل واچ اولترا 2

طبق اخبار منتشر شده، اپل واچ الترا 2، نسبت به نسل قبلی خود، در بسیاری از ویژگی‌ها ارتقا یافته است. به گفته Gurman، احتمالا برای اولین بار، Apple Watch Ultra 2، مجهز به صفحه نمایش MicroLED، خواهد بود.

همچنین، این نسل جدید احتمالا به لطف قطعات پرینت سه بعدی، دارای طراحی سبک‌تری است و علاوه بر آن، یک روکش تیتانیومی تیره خواهد داشت.

خرید اپل واچ سری 8 یا انتظار برای Apple Watch 9؟

خرید اپل واچ سری 8 یا انتظار برای Apple Watch 9؟

اگر هم اکنون قصد خرید ساعت هوشمند را دارید، در انتخاب اپل واچ سری 8 شک نکنید! این ساعت هوشمند فوق العاده، با پشتیبانی از به‌روز‌رسانی‌های نرم افزاری، تا چندین سال آینده دوام می‌آورد؛ بنابراین سری 8 از watchOS 10 یا هر نرم افزاری که در اپا واچ 9 عرضه شود، پشتیبانی خواهد کرد. علاوه بر این، با توجه به پایان دوره سری 8 و تخفیف‌های عالی، شما می‌توانید این ساعت را با هزینه بسیار مناسبی از سایت‌های معتبری مانند تکنولایف، دیجی‌کالا و … تهیه کنید.

طبق گفته گورمن سری 9 نسبت به نسل قبلی خود تغییرات قابل توجه‌ای نخواهد داشت؛ بنابراین احتمالا سال معمولی را برای پرچم دار Apple Watch، پیشرو داشته باشیم. با این حال اگر دوست دارید که همیشه از جدیدترین دستگاه‌ها استفاده کنید، بهتر است که در خرید خود دست نگه دارید و منتظر اپل Watch بمانید!

منبع: tom’s guide

سوالات متداول

اپل Watch سری 9 نسبت به سری 8 چه تغییراتی خواهد داشت؟

اپل واچ سری 9 احتمالا نسبت به نسل قبلی خود در پردازنده ارتقا خواهد یافت؛ درنتیجه عملکرد بهتری نیز ارائه می‌دهد. همچنین ممکن است در یک رنگ جدید عرضه شود.

ارزش خرید اپل واچ سری 8 بیشتر است یا سری 9؟

اگر هم اکنون قصد خرید ساعت هوشمند دارید، اپل واچ سری 8 بسیار ارزش خرید دارد؛ زیرا با توجه به نزدیک شدن به رونمایی از سری 9، با تخفیف‌های بسیار خوبی به فروش می‌رسد. همچنین، احتمالا، اپل Watch سری 9 تغییر چندانی نسبت به سری 8 نداشته باشد.