اخبار فناوری

سیسکو، شرکت Code BGP را خریداری کرد!

چرا سیسکو شرکت Code BGP را خریداری کرد ؟

چرا سیسکو، شرکت Code BGP را خریداری کرد؟ سیسکو، به منظور ارزیابی بهتر سلامت ترافیک اینترنت، شرکت Code BGP را به قیمت نامشخصی خریداری کرد. این شرکت خصوصی، به صورت تخصصی بر پروتکل BGP نظارت می‌کند.

با اضافه شدن Code BGP به سبد محصولات هوشمند شبکه ThousandEyes سیسکو، در کنار سایر ویژگی‌ها، پلتفرمی مبتنی بر فضای ابرای ایجاد می‌شود.

درواقع، پروتکل BGP (Border Gateway Protocol)، مشخص می‌کند که ترافیک اینترنت چه مسیری را باید برود و با استفاده از الگوریتم خود، بهینه‌ترین مسیرهای ارسال ترافیک را تعیین می‌کند.

با استفاده یک API باز، مشتریان در لحظه می‌توانند بهترین مسیرها را مشاهده کنند و امکان تعامل نیز وجود دارد. طبق گفته این شرکت، این قابلیت، امکان شناسایی سرقت BGP، نشت مسیر و سایر مشکلات BGP فراهم می‌کند. برای یاقتن پاسخ سوال‌های خود درباره خرید شرکت Code BGP ادامه این مطلب از هنر توسعه و ارتباطات شایگان را بخوانید.

اهمیت خرید Code BGP توسط سیسکو

“Joe Vaccaro”، معاون محصولات ThousandEyes سیسکو، در وبلاگی در مورد مزایا خرید Code BGP چنین گفته است: « ThousandEyes، با استفاده از این قابلیت می‌تواند بر BGP، نظارت کند و خطرات احتمالی را تجزیه و تحلیل کند تا از سلامت اینترنت و دیگر برنامه‌ها و خدمات مهم بهتر محافظت شود.»

در سال 2020، سیسکو با خریداری  ThousandEyes، بسته نرم افزاری مبتنی بر فضای ابری نظارت برا اینترنت را در مجموعه محصولات خود اجرا کرد.

طبق بیانیه اخیر سیسکو، فناوری ThousandEyes، بخش مهمی از پلتفرم Full Stack Observability خواهد بود. این پلتفرم با جمع آوری و مرتبط کردن داده‌ها، از برنامه‌ها، شبکه، زیرساخت، امنیت و فضاهای ابری، دید واضحی از آنچه در سرتاسر سازمان می‌گذرد، ارائه خواهد کرد؛ بنابراین، شرکت‌ها می‌توانند با شناسایی ناهنجاری‌ها، از مشکلات مربوط به عملکرد جلوگیری کنند و تهدیدهای بلقوه را کاهش دهند.

Vaccaro، همچنین بیان کرده است که BGP یک فناوری ضروری برای اینترنت است؛ اما ماهیت پیچده آن، تشخیص و عیب یابی مشکلات را دشوار می‌کند.

 Vaccaro، اضافه کرده است که تنها در سال جاری بیش از 6000 مورد از ربودن BGP، نشت مسیر و دیگر مشکلات در هزاران شبکه اینترنت، رخ داده است.

طبق گفته او، پیشگیری از این مشکلات و محافظت از کاربران، مستلزم شناسایی و اصلاح سریع است. از این رو BGP یک قابلیت ضروری برای سازمان‌هایی محسوب می‌شود که سیستم تجاری و خدماتشان به اینترنت متکی است.

 دیگر خرید‌های سیسکو در سال جاری

در سال جاری تا کنون سیسکو علاوه بر CodeBGP  ، هفت شرکت دیگر را نیز خریداری کرده است. این کمپانی اخیرا اعلام کرده که قصد خرید استارتاپ امنیتی Oort را نیز دارد.  Oort، یک پلتفرم برای شناسایی و پاسخ به تهدیدات امنیتی سازمان‌ها است.

سیسکو همچنین قصد خرید کمپانی خصوصی SamKnows را دارد. این شرکت برای بررسی لحظه‌ای عملکرد اینترنت و تجربه مشتریان، از یک شبکه جهانی نرم افزاری در سیستم‌های خانگی، تلفن‌های همراه و شبکه‌های ارائه دهنده خدمات، استفاده می‌کند.

درواقع SamKnows با تجزیه و تحلیل داده‌ها و نتایج، عیوب و علت اصلی آن‌ها را شناسایی و به رفع آن‌ها کمک می‌کند.

یکی دیگر از معامله‌های جدید سیسکو، خرید Accedian Networks است. پلتفرم Accedian با تجزیه و تحلیل و نظارت بر عملکرد، دید شبکه را گسترش می‌دهد و به تشخیص و اصلاح مشکلات کمک می‌کند.

سیسکو همچنین در سال جاری کمپانی‌های زیر را نیز خریداری کرده است:

  • Armorblox (برای مدل‌های زبانی بزرگ)
  • Smartlook (برای نظارت بر برنامه‌های تلفن همراه)
  • Lightspin (برای امنیت فضای ابری)
  • Valtix (برای امنیت شبکه ابری)

منبع: NETWORKWORLD

مقالات مرتبط درباره سیسکو:

سوالات متداول

چرا سیسکو شرکت Code BGP را خرید؟

سیسکو، با هدف ارزیابی بهتر ترافیک اینترنت و جلوگیری از از ربودن BGP، نشت مسیر و سایر مشکلات عملکردی BGP و بهبود مسائل امنیتی، شرکت Code BGP را خریداری کرد.

سیسکو چه شرکت‌هایی را در سال 2023 خریداری کرده است؟

از جمله شرکت‌هایی که سیسکو در سال 2023 خریداری کرده است می‌توان به Code BGP، Armorblox، Smartlook، Lightspin، Valtix وAccedian Networks اشاره کرد. این کمپانی همچنین اعلام کرده است که قصد خرید SamKnows و Oort را نیز دارد.