اخبار فناوری

مقایسه اپل واچ سری 9 و 8 | در انتظار پرچم‌دار جدید اپل

مقایسه اپل واچ سری 9 و 8

مقایسه اپل واچ سری 9 و 8. انتظار می‌رود که از اپل واچ سری 9، در سپتامبر رونمایی شود؛ حال این سوال ایجاد می‌شود که سری 9 نسبت به اپل واچ سری 8 چه برتری‌هایی خواهد داشت؟ در حال حاضر، اپل واچ سری 8، بهترین ساعت هوشمند بازار است؛ اما آیا پس از رونمایی از سری 9، بازهم، ارزش خرید دارد؟

با توجه به اخبار محدودی که تا کنون به بیرون درز کرده است، احتمالا سری 9 نسبت به نسل قبلی خود، ارتقا قابل توجه‌ای نخواهد داشت. با این حال، قطعا اپل چندین به‌روز‌رسانی سخت افزاری را در پرچم دار جدید خود ارائه خواهد کرد. همچنین، سری 9، ممکن است دارای ویژگی‌های جدیدی در زمینه ارتباطات، امنیت و ردیابی سلامت باشد. در این مطلب از هنر توسعه و ارتباطات شایگان، به مقایسه کامل اپل واچ سری 9 و 8 می‌پردازیم و آخرین اخبار منتشر شده درمورد این نسل جدید را بیان می‌کنیم.

مقایسه اپل واچ سری 9 و سری 8 از نظر قیمت

کمپانی اپل، چندین سال است که سعی دارد قیمت ساعت‌های هوشمند خود را ثابت نگه دارد؛ به این ترتیب، قیمت پایه اپل واچ سری 8 با سری 7 و بیشتر نسل‌های قبلی مطابقت دارد. تا کنون هیچ خبری مبنی بر افزایش قیمت اپل واچ سری 9، منتشر نشده است؛ بنابراین احتمالا با همان قیمت سری 8 عرضه خواهد شد.

لازم به ذکر است که با توجه به نزدیک شدن به پایان دوره سری 8، می‌توانید این مدل را با تخفیف‌های بسیار خوبی از سایت‌های معتبر مانند دیجی‌کالا و تکنولایف تهیه کنید.

مقایسه اپل واچ سری 9 و سری 8 از نظر طراحی

مقایسه اپل واچ سری 9 و سری 8 از نظر طراحی

بر اساس اخبار فعلی، اپل واچ سری 9 از نظر ویژگی‌های ظاهری، هیچ تغییری نخواهد کرد. همانطور که اپل واچ سری 8 و 7 طراحی تقریبا مشابهی داشتند، انتظار می‌رود که سری 9 نیز شبیه دو مدل قبلی باشد.

تنها تفاوت در سری 8 و 7، تنوع در رنگ‌های جدید بود؛ از این رو این امکان وجود دارد که سری 9 نیز در رنگ‌های انحصاری ارائه شود. شاید رنگ جدید اپل واچ 9، متناسب با آیفون 15 عرضه گردد!

مقایسه اپل واچ سری 9 و سری 8 از نظر ویژگی ها

معمولا با رونمایی از هر سری اپل واچ، ویژگی‌های جدیدی نیز معرفی می‌شود. به طور مثال، اپل واچ سری 8 همراه با ویژگی‌های جدید سنسور دمای بدن و تشخیص تصادف ارائه گردید. همچنین، در اپل واچ سری 7 نیز صفحه کلید QWERTY معرفی شد.

پیش بینی ویژگی‌های جدید اپل واچ 9 کار آسانی نیست؛ با این وجود شایعات حاکی از آن است که نسل جدید، همراه با سنسور سنجش فشار و قند خون ارائه می‌گردد. با این وجود نمی‌توان زیاد امیدوار بود؛ زیرا طبق خبرهای موثق، این ویژگی‌ها احتمالا در چندین سال آینده اضافه می‌شوند.

یکی از تغییرات اپل واچ سری 9، پشتیبانی از watchOS 10 محسوب می‌شود. با توجه به اطلاعاتی که از نسخه بتای عمومی watchOS 10 در دسترس است، این سیستم عامل با تغییرات در طراحی، از نمایشگر و کل پنل، بهینه‌تر استفاده می‌کند. همچنین دسترسی به ویجت‌ها از طریق قابلیت جدید Smart Stacks انجام می‌شود.

به طور کلی ، WatchOS 10 ، با ارائه ویژگی‌های جدید از قبیل، واچ فیس‌های متنوع، قابلیت‌های ورزشی تازه و سایر پیشرفت‌ها، در سال‌های اخیر، یکی از اساسی‌ترین به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری در اپل واچ محسوب می‌شود.

مقایسه اپل واچ سری 9 و سری 8 از نظر عمر باتری

مقایسه اپل واچ سری 9 و سری 8 از نظر عمر باتری

اپل واچ سری 8 از نظر عمر باتری با در نظر گرفتن استفاده از ردیاب‌های تناسب اندام، ردیابی خواب و قابلیت صفحه نمایش همیشه روشن، تا 18 ساعت دوام می‌آورد. همچنین، شما می‌توانید از حالت کم مصرف استفاده کنید که در آن برخی از ویژگی‌ها غیر فعال می‌شود؛ در این صورت تا 36 ساعت نیاز به شارژ دهی مجدد ندارید.

اگرچه اپل واچ الترا در حالت کم مصرف تا 60 ساعت دوام می‌آورد؛ اما به طور کلی ازنظر عمر باتری اپل واچ نیاز به پیشرفت زیادی دارد. با این وجود نمی‌توان زیاد خوشبین بود که پرچم‌دار بعدی اپل واچ، از نظر عمر باتری، بهبود یابد!

در یک نگاه

اپل چندین سال است که پرچم دار ساعت‌های هوشمند در بازار است؛ اما نمی‌توان از پیشرفت رقبای آن غافل شد!

اگرچه خبرها حاکی از این است که اپل واچ سری 9 نسبت به سری 8 تغییر چندانی نخواهد کرد؛ اما می‌توان امیدوار بود که سری 9 با تغییرات بزرگی عرضه شود تا همچنان برتری خود را حفظ کند!

اگر اکنون قصد خرید اپل واچ را دارید، و این سوال برای شما ایجاد شده که آیا سری 9 ارزش صبر کردن دارد یا وقت خرید سری 8 است، باید به شما بگوییم که در خرید سری 8 شک نکنید؛ مگر اینکه بخواهید همیشه از جدیدترین دستگاه‌ها استفاده کنید.

چراکه سری 9 احتمالا تغییرات چندانی نسبت به سری 8 ندارد؛ از طرفی با توجه به نزدیک شدن به رونمایی از آن، تخفیف‌های بسیار خوبی برای نسل قبلی ارائه می‌شود.

منبع: tom’s guide

سوالات متداول

1. آیا اپل واچ سری 9 از نظر باتری نسبت به سری 8 بهتر است؟

احتمالا خیر! اپل واچ سری 8 از نظر باتری در حالت استفاده از قابلیت صفحه نمایش همیشه روشن و ردیاب سلامتی و خواب تا 18 ساعت دوام می‌آورد. همچنین در حالت کم مصرف تا 36 ساعت به شارژ مجدد نیاز ندارد. اپل واچ سری 9 نیز به احتمال زیاد، در بحث باتری ارتقا خاصی نداشته باشد.

2. اپل واچ سری 8 بهتر است یا سری 9؟

طبق اخبار درز کرده، اپل واچ سری 9 نسبت به نسل قبلی خود، تغییرات قابل توجه‌ای ندارد؛ بنابراین در حال حاضر با توجه به تخفیف‌های موجود، سری 8 انتخاب بهتری محسوب می‌شود.