زیر ساخت شبکه, مقالات

جعبه گشایی و بررسی سخت افزار ذخیره ساز تحت شبکه QNAP TS-431KX

جعبه گشایی و بررسی سخت افزار ذخیره ساز تحت شبکه QNAP TS-431KX

در این نوشته قصد داریم به جعبه گشایی و بررسی سخت افزار ذخیره ساز تحت شبکه QNAP TS-431KX  بپردازیم. تعداد بسیار کمی از برندهای برتر در NAS به اندازه QNAP به موضوع 10Gbe پرداخته اند. در طول حدود 3 سال گذشته شاهدبیش از 10 راه حل گیگابیتی (NAS، سوئیچ، کارت و موارد دیگر) توسط این شرکت بوده ایم. این مسئله منجر به مجموعه بسیار متنوعی از راه حل های داده شده است تا بتواند بودجه های متفاوت و سفارشی را برآورده کند. اما امروز قصد داریم در مورد دستگاه ذخیره ساز تحت شبکه TS-431KX صحبت کنیم که QNAP آن را در کنار یک سری NAS با ساختار مشابه در سطوح مختلف ذخیره سازی (سری TS-x31X و TS-x31KX) منتشر کرده است و به شما امکان می دهد بودجه خود را به سمت (10Gbe (به طور کلی فیبر / SFP+) متمرکز کنید.

برای خرید ذخیره ساز تحت شبکه QNAP TS-431KX-2G از فروشگاه شایگان کلیک کنید.

جعبه گشایی QNAP TS-431KX

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید جعبه ذخیره ساز کیونپ بسیار ساده است. بر روی جعبه قهوه ای برچسبی وجود دارد که جزئیاتی در مورد محتوا، مشخصات سخت افزاری و کمی اطلاعات در مورد پشتیبانی QNAP از این دستگاه را نشان می دهد.

جعبه گشایی QNAP TS-431KX

بسته بندی بسیار شبیه به بقیه دستگاه های NAS این شرکت است. کیفیت خوب و مقدار زیادی فوم سخت وجود دارد که دستگاه NAS را در برابر ضربه یا آسیب های ناشی از حرکت در حین حمل و نقل محافظت می کند و همچنین یک جعبه جداگانه برای لواز جانبی در آن وجود دارد.

جعبه گشایی QNAP TS-431KX

شاسی 4Bay NAS در واقع بسیار کوچک است و دارای ابعاد 219x160x169 میلیمتری است، بنابراین بخش زیادی از جعبه از محافظ ساخته شده است. جعبه لوازم جانبی شامل:

 • QNAP TS-431KX NAS (دوه!)
 • منبع تغذیه خارجی 90 وات
 • کانکتور برق منطقه ای
 • 2 عدد کابل LAN RJ45
 • راهنمای نصب شروع سریع
 • کلیدهای سینی
 • پیچ برای رسانه های 2.5 اینچی و همچنین پیچ های اختیاری برای رسانه های 3.5 اینچی

جعبه گشایی QNAP TS-431KX

همه اینها چیزهای نسبتاً استانداردی هستند و به غیر از HDD/SSD، تقریباً همه چیزهایی که برای شروع کار با سیستم ذخیره سازی 10 گیگابایتی NAS خود نیاز دارید وجود دارد. برخلاف بسیاری از دستگاه‌های تاور، QNAP TS-431KX دارای یک PSU خارجی است که می‌دانم بسیاری از کاربران کمتر به آن علاقه دارند. اما باید بدانید که PSU های خارجی در صورت بروز خرابی یا مشکل خیلی راحت تر تعیض می شوند.

جعبه گشایی QNAP TS-431KX

به همین ترتیب، یکی دیگر از مزایای PSU خارجی این است که اطمینان حاصل می شود که عملیات داخلی تحت تأثیر گرما یا لرزش جزئی تولید شده از آن قرار نمی گیرد. علاوه بر این، ارزش آن را دارد که به آرامی کابل هایی که برای اتصال اترنت در نظر گرفته شده اند را لمس کنید. دستگاه با دو کابل CaT 5e برای اتصالات مسی ارائه می شود. این کابل ها برای اتصال بیش از اندازه کافی هستند، اما به وضوح برای اتصال 10 گیگابیتی مبتنی بر SFP + فیبر مناسب نیستند. فرض بر این است که هنگام خرید TS-431KX ، مقرراتی برای اتصال مبتنی بر فیبر بین سوئیچ اصلی و شبکه به طور کلی در نظر گرفته شده است، زیرا فیبر یک سرمایه گذاری قابل توجه برای هر کسب و کاری است. از نظر فنی، مسافتی که می تواند طی کند + هزینه فرستنده گیرنده در نهایت قیمت را به طور قابل توجهی بالا می برد.

جعبه گشایی QNAP TS-431KX

لازم است توجه داشته باشید که در جعبه کابل SFP+ وجود ندارد. اگر می خواهید یک شبکه 10 گیگابیتی کوچکتر ایجاد کنید، در حالی که می خواهید از فیبر استفاده کنید، چند گزینه پیش رو دارید. اولاً کابل‌های فیبر از پیش ساخته شده 1 تا 5 متری iARE وجود دارد که دارای فرستنده گیرنده از قبل متصل شده‌اند، که به کابل‌های DAC معروف هستند. این کابل ها فقط در طول‌های محدود موجود هستند، اما یک گزینه اضافی اختیاری هستند که می‌توانید از QNAP یا مارک‌های دیگر برای ایجاد یک شبکه متصل SFP کوچک‌تر خریداری کنید.

همچنین در جعبه آداپتور SFP+ به RJ45 را پیدا نخواهید کرد. آداپتورهای فرستنده گیرنده ای وجود دارند که به شما امکان می دهند SFP+ را به RJ45 از طریق 1Gbe و 10Gbe تبدیل کنید. قیمت و سازگاری آنها متفاوت است، اما به شما امکان می دهد دستگاه TS-431KX SFP+ 10Gbe را به یک سوئیچ یا سیستم شخصی مجهز به 10GBASE-T متصل کنید.

جعبه گشایی QNAP TS-431KX

طراحی ذخیره ساز تحت شبکه QNAP TS-431KX

طراحی شاسی ذخیره ساز تحت شبکه QNAP TS-431KX حداقل به طور قابل توجهی جمع و جور است. شاسی خارجی پلاستیکی با رنگ تیره بهتر از شاسی های سفید رنگ نسل های قبلی به نظر می رسد. هیچ پنل LCD یا نمایشگر دیجیتالی  وجودندارد، اما دارای انتخاب مناسبی از LED های سیستم است.

طراحی ذخیره ساز تحت شبکه QNAP TS-431KX

روشنایی هر چراغ را می توان تنظیم کرد (در صورتی که در مجاورت دستگاه هستید و شما را آزار می دهد) اما LED ها همه چیز از دسترسی و فعالیت سیستم گرفته تا ترافیک شبکه و انتقال هر درایو در 4Bay را نشان می دهند.

طراحی ذخیره ساز تحت شبکه QNAP TS-431KX

یکی دیگر از ویژگی های خوب، تعبیه پورت USB 3.0 در جلو و دکمه  لمسی کپی است. این ویژگی حداقل یک دهه قدمت دارد و به سختی می توان آن را یک ویژگی جدید تلقی کرد با این وجود برندهای کمی وجود دارند که از این دکمه در دستگاه های خود استفاده کنند. اکثر برندهای NAS (از جمله QNAP) دارای ابزارهای بکاپ گیری هستند که به شما امکان می دهند از داده های خود نسخه پشتیبان برنامه ریزی شده/ad-hoc ایجاد کنید (از NAS-to-NAS، NAS-to-Cloud یا NAS-to-USB).

طراحی ذخیره ساز تحت شبکه QNAP TS-431KX

طراحی چهار محل اصلی ذخیره سازی پلاستیکی است. هر سینی مکانیک قفل مخصوص به خود را دارد و 2 کلید به همراه لوازم جانبی NAS شما موجود است. البته شایان ذکر است که این کلیدها بیشتر برای جلوگیری از حذف تصادفی درایوهای شما طراحی شده اند و نه حفاظتی در برابر سرقت.

طراحی ذخیره ساز تحت شبکه QNAP TS-431KX

هر جایگاه را می توان به طور مستقل یا به صورت گروهی با استفاده از پیکربندی های RAID که پشتیبانی می شوند (RAID 0، RAID 1، RAID 10، RAID 5، RAID 6 و RAID 10)، راه اندازی کرد. علیرغم جمع و جور بودن TS-431KX ، چهار جایگاه در ارتباط با جدیدترین هارد دیسک 16 ترابایتی سیگیت (هارد دیسک Ironwolf 16 ترابایت Ironwolf NAS) به این معنی است که هر انتخاب RAID می تواند گزینه های زیر را ارائه دهد:

طراحی ذخیره ساز تحت شبکه QNAP TS-431KX

RAID 0  = شصت و چهار ترابایت فضای ذخیره سازی، بدون افزونگی*

RAID 10  = سی و دو ترابایت فضای ذخیره سازی، با حداکثر 2 افزونگی دیسک

RAID 5  = چهل و هشت ترابایت حافظه، با 1 افزونگی دیسک

RAID 6  = سی و دو ترابایت حافظه، با 2 افزونگی دیسک

RAID 1 x 2 یا RAID 0 x2  = سی و دو ترابایت فضای ذخیره سازی، با 2 افزونگی دیسک که از نظر فنی (توصیه نمی شود)

* افزونگی در صورت خرابی درایو می توانید بعداً اطلاعات خود را ریکاوری کنید.

طراحی ذخیره ساز تحت شبکه QNAP TS-431KX

4 جایگاه ذخیره سازی تنها وسیله ای برای ذخیره داده های شما در طول عمر TS-431KX نیست و در واقع، اگر می خواهید درایوهای بیشتری را به ظرفیت خود اضافه کنید، تعدادی شاسی توسعه سازگار QNAP NAS در دسترس دارید.

طراحی ذخیره ساز تحت شبکه QNAP TS-431KX

بنابراین، زمانی که رسانه ذخیره‌سازی شما نزدیک به پر شدن است، می توانید از قابلیت توسعه استفاده کنید، فقط به یاد داشته باشید که همه گسترش‌های NAS برابر نیستند و برخی فقط JBOD هستند، برخی نیز تا حدی RAID سخت‌افزاری هستند و به دلیل CPU متوسط دستگاه، شما احتمالا فقط یک بار می توانید به راحتی از یک شاسی توسعه دهنده پشتیبانی کنید. خنک کننده QNAP TS-431KX نیز یکی دیگر از مواردی است که ارزش دستیابی به آن را دارد.

طراحی ذخیره ساز تحت شبکه QNAP TS-431KX

مانند اکثر سیستم های QNAP NAS، دمای داخلی TS-431KX در حالی که در حال کار است یک عامل قابل توجه در عملکرد روزانه NAS است. این سیستم دارای یک فن خنک کننده فعال است که با چندین ناحیه از دریچه های خنک کننده غیرفعال که به طور تاکتیکی در اطراف دستگاه قرار گرفته اند، کار می کند. یک نوار تهویه در یک طرف (بالای برد کنترل کننده اصلی) وجود دارد.

طراحی ذخیره ساز تحت شبکه QNAP TS-431KX

به همین ترتیب، در امتداد پایه دستگاه، خنک‌سازی بیشتری برای کمک به دفع گرما و عبور از شاسی از طریق پایه NAS وجود دارد. TS-431KX ( دوباره مانند اکثر سرورهای NAS) دارای دو ناحیه کلیدی است که خنک‌سازی در آنها بسیار مهم است (در قسمت برد کنترلر اصلی و روی رسانه ذخیره‌سازی) زیرا دستگاه احتمالاً برای روزها، هفته‌ها، ماه‌ها یا حتی سال‌ها روشن خواهد بود.

طراحی ذخیره ساز تحت شبکه QNAP TS-431KX

حذف 4 سینی درایو SATA به ما نشان می‌دهد که فن خنک‌کننده اصلی دقیقاً پشت درایوهای HDD/SSD قرار دارد. اکثر اجزای داخلی دارای هیت سینک هستند تا گرمای تولید شده خود را دفع کنند، اما جریان هوای فعال به اثربخشی این امر کمک می کند.

طراحی ذخیره ساز تحت شبکه QNAP TS-431KX

بررسی QNAP TS-431KX NAS از نظر پورت های عقب

پشت QNAP TS-431KX به ما نشان می دهد که همه چیز کمی به هم فشرده شده است. با توجه به ماهیت جمع و جور شاسی، این تعجب آور نیست. فن خنک کننده عقب (که می توان دور در دقیقه آن را تنظیم کرد) قسمت اعظم منطقه را اشغال می کند، بنابراین می تواند به راحتی کل چارچوب داخلی را خنک کند، در حالی که پورت های خارجی عمدتاً به کناری منتقل شده اند.

پورت های عقب QNAP TS-431KX NAS

فن از داخل رابط گرافیکی QNAP QTS از طریق مرورگر وب یا برنامه تلفن همراه قابل تنظیم است، بنابراین می توانید برای کاهش هر سطح سر و صدایی، دور فن را افزایش یا کاهش دهید و یا حتی از تنظیمات خودکار استفاده کند. سطح سر و صدای این NAS بالا نیست و حدود 19.5 دسیبل گزارش شده است و حتی وقتی که از هارددیسک های سازمانی خاص (10 ترابایت یا بالاتر با سرعت چرخش 7200 دور در دقیقه استفاده می کنید) صدا باز هم آزار دهنده نیست.

پورت های عقب QNAP TS-431KX NAS

دو پورت USB 3.0 Type-A دیگر که در پشت قرار گرفته‌اند برای اتصال طیف وسیعی از تجهیزات جانبی پشتیبانی شده یا دستگاه‌های ذخیره‌سازی وجود دارند. اگرچه نمی‌توانید مواردی مانند صفحه کلید یا ماوس را (به دلیل عدم وجود رابط HDMI/Visual) وصل کنید، اما همچنان می‌توانید چیزهای زیادی مانند:

 • دستگاه های UPS از APC یا CyberPower
 • درایوهای USB
 • دانگل های بی سیم
 • آداپتور QNAP QNA-UC5G1T USB 3.2 نسل 1 به 5GbE
 • دانگل بلوتوث درایوهای نوری
 • پرینترهای USB
 • و غیره

را وصل کنید. هیچ پورت USB 2.0 وجود ندارد با این وجود در برخی از دستگاه ها می توان آن را یافت.

پورت های عقب QNAP TS-431KX NAS

اتصالات شبکه QNAP TS-431KX موضوع جالبی است، با توجه به اینکه دو نوع وجود دارد. دو پورت اترنت RJ45  یک گیگابیتی که هر کدام سرعت انتقال داده حدود 100-110 مگابایت بر ثانیه را ارائه می دهند، یا 2 گیگابیت (200-220 مگابایت بر ثانیه) وجود دارد. بنابراین، اگر به دنبال NAS 4 Bay مقرون به صرفه هستید و برای جهش به 10 گیگابیت آماده نیستید، TS-431KX همچنان با سطح خوبی از اتصال 1 گیگابایتی را ارائه می دهد.

پورت های عقب QNAP TS-431KX NAS

پورت 10 گیگابیتی مبتنی بر فیبر امکان خروجی فایل بالقوه 1000 مگابایت بر ثانیه را فراهم می کند. برای به دست آوردن یک تراکنش واحد با این سرعت، باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

رسانه HDD/SSD اینترنال – حتی 4x HDD احتمالاً در RAID 0 حداکثر سرعت 600 مگابایت بر ثانیه را دارد، با 4xSSD  در RAID 0 حداکثر سرعت 1000 مگابایت بر ثانیه  وجود دارد البته به شرطی که از اس اس دی های با کیفیت بالا استفاده شود.

انواع فایل – فایل های بزرگتر (ویدئو، تصاویر دیسک، آرشیو) همیشه کندتر انتقال داده می شوند. به همین ترتیب، انواع فایل‌های کوچک‌تر سریع‌تر انتقال داده می شوند، اما تعدادشان بسیار زیاد است و فشار زیادی به CPU وارد می‌کند.

دستگاه Target/Client – همانطور که از نام آن پیداست، Read و Write یک خیابان دوطرفه است – اگر در حال نوشتن فایل ها از NAS بر روی PC/Mac محلی خود هستید (یعنی دانلود می کنید)، اگر سیستم کند یا عملکرد داخلی ضعیفی دارید ذخیره سازی انبوه، برای خودش یک گلوگاه ایجاد می کند.

با این حال، اگر TS-431KX NAS را به یک شبکه 10 گیگابیتی موجود وصل می‌کنید، که چندین کاربر با 1 گیگابیت، 2.5 گیگابیت یا 5 گیگابیت متصل می‌شوند – این منطقه‌ای است که TS-31KX بسیار بهتر عمل می‌کند و به تک‌تک کاربران امکانات بسیار بهتری ارائه می‌کند.

بررسی TS-431KX NAS : سخت افزار داخلی

مانند اکثر راه حل های مقرون به صرفه QNAP، این درایو NAS جدید با اجزای کلیدی بسیار مقرون به صرفه تر و کارآمدتر طراحی شده است. QNAP TS-431KX بسیار شبیه به TS-431X2 قدیمی تر است که با پردازنده Annapurna Labs AL-214 4 هسته ای 1.7 گیگاهرتز عرضه می شود. این CPU چهار هسته ای یک واحد پردازشی 32 بیتی مبتنی بر ARM است، بنابراین می تواند کارها را با انرژی بسیار کمتر انجام دهد. با این حال، این CPU برای تولید گرافیک و رندر مقیاس بزرگ طراحی نشده است، بنابراین باید برای کارهای کلی مدیریت فایل در نظر گرفته شود. این پردازنده با 1 اسلات حافظه DDR3 با ظرفیت 2 گیگابایت همراه می شود که می توان آن را به یک ماژول 8 گیگابایتی SODIMM ارتقاء داد.

سخت افزار داخلی

این سخت‌افزار داخلی از مصرف انرژی عمومی بسیار پایینی پشتیبانی می‌کند که طبق گزارشات در حالت بیکاری 11.65 وات و در هنگام کار 26.7 وات انرژی مصرف می کند.

در نهایت، به عامل قدیمی ارتفاع در مقابل عمق می رسیم. QNAP TS-431KX می‌تواند کارهای بسیار زیادی را تا سطح متوسطی انجام دهد، اما مهارت آن بیشتر در مورد انجام چندین کار به صورت همزمان است تا اینکه یک کار به طور استثنایی انجام شود. مطمئناً، برای مدیریت فایل، موفقیت بیشتری در اجرای بسیاری از کارهای کوچک به طور همزمان در سراسر خانه یا محیط کسب و کار خود خواهید دید.

بررسی QNAP TS-431KX NAS : نرم افزار

در هنگام خرید  QNAP TS-431KX آن را با سیستم عامل QTS دریافت می کنید. برای کسانی که با سیستم عامل QNAP آشنا نیستند، این سیستم عامل با صدها برنامه رایگان ارائه می شود، می توان از طریق مرورگر وب یا کلاینت دسکتاپ به آن دسترسی داشت، با برنامه های بسیار بسیار زیادی برای گوشی های IOS و Android ارائه می شود. QNAP QTS GUI که اغلب با بزرگترین رقیب Synology NAS و DSM مقایسه است، به گونه ای طراحی شده است که قطعا برای کاربران اندروید و ویندوز جذابیت بیشتری داشته باشد. این سیستم عامل به طور منظم برزورسانی های امنیتی را هم دریافت می کند.

Hybrid Backup Sync 3 – به شما امکان پشتیبان گیری و همگام سازی با Amazon Glacier، Amazon S3، Azure Storage، Google Cloud Storage، HKT Object Storage، OpenStack Swift، WebDAV، Alibaba Cloud، Amazon Drive، Amazon S3، BackBlaze B2، Box، Dropbox، OneDrive، Google Drive، HiDrive، hubiC، OneDrive، OneDrive For Business، ShareFile و Yandex Disk را می دهد.

QuMagie – برنامه تشخیص چهره و اشیاء به شما کمک می کند تا با استفاده از هوش مصنوعی عکس ها را بازیابی، آنها برچسب گذاری و فهرست بندی کنید تا بتوانید عس های خود را بر اساس محتوا جستجو کنید (و نه نام فایل ها).

vJBOD و Hybrid Mount – به شما این امکان را می‌دهد تا فضای ذخیره‌سازی ابری را به‌عنوان یک درایو قابل مشاهده در NAS نصب کنید یا درصدی از فضا را از NAS خود را به عنوان فضای مجازی برای دستگاه دیگری استفاده کنید.

Multimedia Console – یک پورتال برای مدیریت دسترسی به رسانه، جستجو، ایندکس کردن و رمزگذاری در دستگاه NAS شما.

Photo, Video and Music Station – برنامه‌های کاربردی متناسب با انواع فایل‌های مختلف برای دسترسی به داده‌ها به بهترین شکل ممکن که متناسب با خروجی آنها باشد  (همراه با جستجوی هوشمند، لیست‌های پخش و اشتراک‌گذاری)

Container Station – دقیقاً مانند برنامه VM، Container station به شما امکان می دهد ابزارهای مجازی و رابط کاربری گرافیکی کوچکتر را نصب کرده و به آنها دسترسی داشته باشید، سپس از طریق شبکه یا اینترنت به آنها دسترسی داشته باشید.

Surveillance Station – برنامه های نظارتی که به شما امکان می دهد چندین دوربین IP را متصل کنید و  آنها را با برنامه مدیریت می کند.

Download Station – یک ابزار مدیریت دانلود که می تواند فایل های HTTP، BT، FTP و NZB را به صورت انبوه مدیریت کند تا در درایو NAS شما دانلود شوند و ایمن بمانند. و همچنین مراقب فیدهای RSS خود باشید و دانلودهای پادکست خود را به طور خودکار با هر قسمت به روز نگه دارید.

Malware Removers and Security Councillor – همراه با آزمایش‌های نرم‌افزار ضد ویروس در مرکز برنامه، QNAP همچنین ابزارهای متعدد ضد نفوذ و حتی یک رابط برنامه کامل را برای نظارت بر انتقال‌های ورودی/خروجی با NAS ارائه  می شود. می تواند توصیه هایی برای تقویت امنیت شما و حفظ امنیت شما ارائه دهد.

در آخر از شما دعوت می کنیم مقاله مقایسه دستگاه های ذخیره ساز TS-431K با TS-431P3-4G، TS431KX-2G و TS-431X3-4G را مطالعه بفرمایید.

 نتیجه‌گیری

QNAP TS- 431KX یک NAS مقرون به صرفه 4Bay است که دقیقاً همان کاری را انجام می دهد که شما انتظار دارید و حتی از بسیاری جهات نیز فراتر از انتظارات شما است (پشتیبانی از QuMagie، 3 گزینه LAN، 80٪ از کتابخانه QTS پشتیبانی شده) و اگرچه با مشخصات نسبتاً متوسطی ارائه می شود، در بیشتر موارد، هنوز هم می تواند تمام داده های اصلی و برنامه های مدیریت ذخیره سازی را با سخت افزاری که یک کاربر تجاری به آن نیاز دارد، در اختیار شما قرار دهد. File Station، QFiling و QSirch برای مدیریت فایل ، Hybrid Backup Sync 3، Snapshots، Qsync و Cloud Sync برای ایجاد یک استراتژی پشتیبان ،. برنامه‌ها و کنسول‌های چندرسانه‌ای، QuMagie و Plex برای رسانه، سرور ایمیل، سرور VPN، QContactZ، Note Station و Office 365 برای کارهای اداری مدیریت همه در اختیار شما هستند.

منبع: nascompares