اخبار فناوری, شبکه و فناوری

آغاز تعدیل نیرو در وی ام ویر با نزدیک شدن به تاریخ تصاحب این کمپانی توسط برودکام

آغاز تعدیل نیرو در وی ام ویر با نزدیک شدن به تاریخ تصاحب این کمپانی توسط برودکام

وی ام ویر (VMware) که غولی در عرصه مجازی‌سازی و تکنولوژی‌های مرتبط با آن محسوب می‌شود، به تازگی تعدیل نیرو را در دستور کار خود قرار داده است. این مسئله با توجه به پست‌های منتشر شده در لینکدین (پتلفرم انتشار رزومه و آگهی استخدام) مشخص شده است. کمپانی برودکام (Broadcom) که از بزرگ‌ترین شرکت‌های فعال در زمینه تولید نیم‌رساناهای آنالوگ و دیجیتال است، به زودی قرارداد خود را برای تصاحب VMware را نهایی خواهد کرد. با ما برای خواندن جزئیات این خبر، همراه باشید.

تصاحب وی ام ویر توسط برودکام

کمپانی برودکام اعلام کرده که تا تاریخ ۳۰ اکتبر امسال (۸ مهر ۱۴۰۲) قرارداد خود را برای تصاحب کامل VMware، نهایی خواهد کرد. فایننشال تامیز (Financial Times) گزارش داده‌ بود که سهام‌داران بانفوذ چینی، در حال سبک و سنگین کردن شرایط بوده‌اند و به نوعی جلوی نهایی شدن معامله را گرفته‌اند. با این وجود، به زودی قرارداد خرید VMware نهایی خواهد شد. گفته می‌شود که ارزش این قرارداد، حدود ۶۱ میلیارد دلار خواهد بود.

خرید وی ام ویر توسط برودکام، برای هر دو شرکت منافع زیادی خواهد داشت. کمپانی VMware تجربه زیادی در ارائه نرم‌افزارهای مجازی‌سازی مورد استفاده در پلتفرم‌های ابری و سرورهای شبکه دارد. این تجربه، به برودکام برای سازگاری محصولاتش با تکنولوژی‌های جدید ابری کمک خواهد کرد. از طرفی، برودکام می‌تواند منابع مالی فراوان خود را به پروژه‌های در حال توسعه VMware و ارائه بهتر زیرساخت‌های مجازی‌سازی این شرکت اختصاص دهد.

اگر شما هم از VMware زیاد استفاده می‌کنید، ممکن است با خطاهای مختلفی مواجه شده باشید. در همین راستا می‌توانید مقاله «خطاهای رایج VMware: مشکلات و راه حل های ماشین مجازی» را در هنر توسعه و ارتباطات شایگان مطالعه کنید.

از کجا متوجه آغاز تعدیل نیرو در وی ام ویر شدیم؟

نایب رییس شرکت VMware، پستی را در شبکه اجتماعی لیندکین (LinkedIn) منتشر کرده و گفته که: «خطاب به تمامی خواهران و برادرانم در VMware که منتظر دریافت پیشنهاد کار و ماندن در شرکت پس از انتقال مالکیت آن بوده‌اند؛ ولی هنوز پیشنهادی را دریافت نکرده‌اند. پیامی برای شما دارم. سر خود را بالا بگیرید».

برداشت اهالی رسانه از این پست این بوده است که تعدیل نیرو در وی ام ویر، آغاز شده است. همچنین یکی از کارمندان VMware به نام نایجل هیکی (Nigel Hickey) هم در لینکدین، پستی را منتشر کرده و در آن گفته که: «من در بیش از ۲۳ سالی که در صنعت IT مشغول فعالیت هستم، از بلاتکلیفی، ادغام شرکت‌ها، ورشکستی و… در امان مانده‌ام. اما سال ۲۰۲۳ خبرهای بدی را برایم آورده است. از امروز، سرگردانی بس است و باید به دنبال یافتن موقعیت‌های جدیدی باشم». این دسته از مطالب منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، نشان از خداحافظی VMware با بعضی از کارمندان خود دارد.

با خرید وی ام ویر توسط برودکام چه بر سر کارمندان این شرکت خواهد آمد؟

با خرید وی ام ویر توسط برودکام چه بر سر کارمندان این شرکت خواهد آمد؟
با خرید وی ام ویر توسط برودکام چه بر سر کارمندان این شرکت خواهد آمد؟

قبلا اینسایدر (Insider) گزارش داده بود که برودکام در حال برنامه‌ریزی برای تعدیل نیروهای VMware است. طبق این برنامه، قرار است به تعدادی از کارمندان VMware پیشنهاد جذب شدن در برودکام داده شود، به تعدادی پیشنهاد ماندن در VMware پس از انتقال مالکیت داده شود و در نهایت، با تعدادی از کارمندان هم قطع همکاری شود.

جمع بندی

تعدیل نیرو، پدیده‌ای است که این روزها به چالش شرکت‌های بزرگ تبدیل شده است. شرکتی مثل وی ام ویر به علت انتقال مالکیت و سیاست‌های مالک جدیدش، مجبور به خداحافظی با نیروهای خود می‌شود. شرکت‌هایی هم هستند که در دوران کرونا، افراد زیادی را برای گسترش خدمات آنلاین خود استخدام کرده بودند و با فروکش کردن سونامی کرونا، دیگری نیازی به این حجم از نیرو ندارد. این مطلب را با توجه به گزارش منتشر شده در Businessinsider برای شما تهیه کردیم. نظر شما درباره تعدیل نیرو در شرکت‌های بزرگ فناوری چیست؟ نظر خود را در همین صفحه با هنر توسعه و ارتباطات شایگان در میان بگذارید!

سوالات متداول

۱. چرا برودکام، وی ام ویر را خریده است؟

خرید این کمپانی می‌تواند به سازگاری بهتر محصولات برودکام با تکنولوژی‌های جدید ابری، منجر شود.

۲. چه سرنوشتی در انتظار کارمندان VMware بعد از خرید آن توسط برودکام خواهد بود؟

تعدادی از آن‌ها جذب برودکام می‌شوند، تعدادی VMware می‌مانند و تعدادی هم اخراج می‌شوند.