اخبار فناوری

End Task کردن برنامه از تسکبار ویندوز 11

مایکروسافت روش جدیدی را برای End Task کردن برنامه ها از تسکبار ویندوز 11 پیدا کرده است و قرار است این ویژگی جدید را به زودی به ویندوز 11 اضافه کند. شما می توانید با کلیک راست کردن روی آیکن برنامه در تسکبار این ویژگی را مشاهده کنید.

عملکرد جدید در حال حاضر به عنوان یک ویژگی مخفی ویندوز 11 بیلد 25300 در حال توسعه است.

در حال که مایکروسافت در حال تلاش است تا ویژگی های بیشتری را به سیستم عامل خود اضافه کند تا نیاز کاربران حرفه ای و قدرتمند را برآورده کند، اضافه کردن این ویژگی می تواند برای برخی از کاربران دردسرساز شود. چون با کلیک کردن اتفاقی روی گزینه End Task برنامه ها بدون ذخیره شدن اطلاعات بسته می شوند. یک ایده بهتر این است که هنگام فشار دادن یک کلید مانند CTRL یا ALT (مانند آنچه که در macOS اپل برای پنهان کردن برخی از گزینه های منو زمینه استفاده می شود) این ویژگی نشان داده شود.

End Task کردن برنامه از تسکبار ویندوز 11

برای فعال کردن این ویژگی پنهان، می‌توانید از ابزار ViVe که توسط Albacore علاقه‌مند به ویندوز توسعه داده شده است برای اجرای دستور vivetool /enable /id:42592269 استفاده کنید. بعد از فعال کردن، یک گزینه جدید End Task هنگام کلیک راست کردن روی آیکن برنامه در تکسبار ویندوز 11 نشان داده می شود.

همچنین گفته شده است که مایکروسافت در حال کار بر روی اضافه کردن کنترل های نور RGG بومی ویندوز 11 با پشتیبانی از تجهیزات جانبی مانند ماوس و صفحه کلیدهای گیمینگ است.

بعد از اضافه شدن این ویژگی کاربران دیگر نیازی به نصب برنامه های جانبی تولید کنندگان تجهیزات نخواهند داشت. این کار از ایجاد باگ ها و نقص های امنیتی جلوگیری می کند.

کنترل‌های نورپردازی جدید RBG که توسط Albacore شناسایی شده‌اند، در حال حاضر به عنوان یک ویژگی پنهان بیلد 25295 ویندوز 11 در حال توسعه هستند.

همچنین گفته شده است که برنامه Notepad هم با تغییراتی مواجه خواهد شد و شما از این به بعد می توانید چندین سربرگ را در آن باز کنید. همچنین یک رکوردر صفحه نمایش داخلی به ابزار Snipping ویندوز 11 اضافه خواهد شد.

در نهایت ویژگی live kernel memory dumps به Task Manager ویندوز 11 اضافه خواهد شد که کار عیب یابی باگ ها و مشکلات عملکردی را ساده تر می کند.

منبع خبر: bleepingcomputer