اخبار فناوری

تاریخ انتشار ویندوز 12 و شایعات پیرامون آن

تاریخ انتشار Windows 12 - قیمت ویندوز 12 چقدر است؟

تاریخ انتشار ویندوز 12 و شایعات پیرامون آن؛ ویندوز همچنان محبوب‌ترین سیستم عامل دسکتاپ و لپ تاپ در جهان  است و کاربران منتظر معرفی نسخه جدید آن هستند. مایکروسافت ویندوز 11 را در 5 اکتبر 2021 معرفی کرد و اکنون انتظار می‌رود که نسخه ارتقا یافته این فناوری به سرعت در حال تغییر، در ماه‌های آینده منتشر شود. مایکروسافت از زمان معرفی ویندوز 11، در به روز رسانی‌های متعدد، ویژگی‌های جدیدی را به این نسخه افزوده و در تلاش برای رفع باگ‌های آن بوده است؛ اما قطعا ویندوز 12، با ویژگی و تغییرات بسیار مهمی همراه خواهد بود. اگرچه اطلاعات کمی در مورد این نسخه وجود دارد اما می‌توانیم حدس هایی در مورد آن بزنیم. در این مطلب از هنر توسعه و ارتباطات شایگان، همه چیز در مورد Windows 12 از تاریخ انتشار گرفته تا حدس و گمان‌های پیرامون آن را بررسی خواهیم کرد.

ویندوز 12 چه زمانی منتشر می‌ شود؟

مایکروسافت هیچ اطلاعات رسمی در مورد تاریخ انتشار Windows 12 منتشر نکرده است.  به روزرسانی ویندوز  بر خلاف اندروید، iOS و macOS به صورت سالانه انجام نمی شود. آپدیت‌های امنیتی ویندوز به صورت ماهانه منتشر می‌شود. همچنین دیگر آپدیت‌های امنیتی در هر زمان که نیاز باشد، انجام می‌شود. تغییر و ارتقا ویژگی‌های ویندوز نیز در آپدیت‌های سالانه (معمولا در نیمه دوم سال) صورت می‌گیرد. لازم به ذکر است که در آپدیت‌های امنیتی ماهانه، ویژگی‌های جدید نیز ممکن است اضافه شود.

  ویندوز با ارائه به روز رسانی‌های مداوم، در مقایسه با Google Pixel سیستم عامل بسیار بهتری محسوب می‌شود. انتشار نسخه جدید ویندوز در مدت زمان بسیار طولانی تری نسبت به چرخه آپدیت‌ها انجام می‌شود. ویندوز 11 پس از گذشت 6 سال از معرفی ویندوز 10 معرفی شد و تبدیل به یک نسخه بی نظیر و فوق العاده در دنیای پرشتاب تکنولوژی شد.

تا زمان انتشار ویندوز 10، مایکروسافت با برنامه زمانی مشخص‌تری، نسخه جدید ویندوز را معرفی می‌کرد؛ به این ترتیب که ویندوز 7 در سال 2009، ویندوز 8 در سال 2012 و سپس ویندوز 10 در سال 2015 منتشر شد. اگر مایکروسافت طبق این جدول زمانی عمل کند، انتظار می‌رود که نسخه Windows 12 در سال 2024 ارائه شود. با توجه به اینکه مایکروسافت هیچ گاه این برنامه زمانی را به صورت رسمی تایید نکرده است، این تاریخ تنها بهترین گمان بر اساس روندهای گذشته است.

ویندوز 12 چه زمانی منتشر می‌ شود؟

آیا Windows 12 منتشر خواهد شد؟

تا این لحظه مایکروسافت، خبر انتشار نسخه ویندوز 12 را نه تایید و نه رد کرده است. با توجه به محبوبیت ویندوز 11 و سهم مایکروسافت از بازار لپ تاپ و دسکتاپ، می‌توان با اطمینان گفت که Windows 12 نیز ارائه خواهد شد؛ اما سوال اینجاست که این نسخه تحت چه عنوانی و در چه تاریخی منتشر خواهد شد؟

آیا نسخه جدید مایکروسافت با نام ویندوز 12 منتشر خواهد شد؟

همانطور که گفتیم، مایکروسافت اطلاعاتی در مورد نسخه جدید خود از جمله نام آن، فاش نکرده است. با این وجود بر اساس روندهای گذشته این شرکت، می‌توان حدس زد که این نسخه تحت عنوان Windows 12 منتشر خواهد شد. از طرفی ویندوزهای XP، ویستا و … ثابت می‌کنند که مایکروسافت ترسی از کنار گذاشتن روندهای گذشته خود را ندارد. با توجه به اطلاعات در دسترس، عنوان Windows 12، بهترین حدسی است که می‌توانیم برای نسخه جدید بزنیم.

چه سیستمی برای اجرای Windows 12 نیاز است؟

چه سیستمی برای اجرای Windows 12 نیاز است؟

مایکروسافت اطلاعاتی در مورد سیستم مورد نیاز ویندوز 12 را نیز اعلام نکرده است؛ اما احتمالا حداقل سیستم مورد نیاز ویندوز 11، به عنوان کم‌ترین حد مورد نیاز برای ویندوز 12 خواهد بود. Windows 12 ممکن است الزامات بالاتری داشته باشد؛ اما اگر سیستم شما اکنون برای اجرای ویندوز 11 واجد شرایط نیست، شانس کمی برای اجرای ویندوز 12 خواهید داشت.

در این بخش، به عنوان مرجع، حداقل سیستم مورد نیاز برای ویندوز 11 را بیان کرده‌ایم:

  • پردازنده: 1 گیگاهرتز دو هسته‌ای 64 بیتی
  • رم: 4 گیگابایت
  • فضای ذخیره سازی: 64 گیگابایت
  • گرافیک: پشتیبانی از DirectX 12
  • سیستم عامل: UEFI، قابلیت بوت امن
  • TPM: v2.0
  • صفحه نمایش: HD 720p، 8 بیتی، صفحه نمایش 9 اینچی مورب
  • اتصال به اینترنت: برای راه اندازی دستگاه
آیا ارتقا ویندوز 11 به ویندوز 12 رایگان است؟

آیا ارتقا ویندوز 11 به ویندوز 12 رایگان است؟

تا این لحظه مایکروسافت اطلاعاتی پیرامون قیمت Windows 12 اعلام نکرده است. مایکروسافت اغلب به دارندگان آخرین نسخه ویندوز، امکان ارتقا رایگان نسخه جدید را می‌دهد؛ بنابراین می‌توان خوش بین بود که ارتقا ویندوز 11 به 12 به صورت رایگان برای کاربران در دسترس خواهد بود. اگر دارای لایسنس معتبر ویندوز نیستید، باید برای خرید ویندوز و نسخه 12 آن هزینه پرداخت کنید.

نسخه بتا Windows 12 چه زمانی ارائه می‌ شود؟

مایکروسافت، احتمالا قبل از انتشار ویندوز 12، یک رویداد برگزار خواهد کرد که در آن ویژگی‌های نسخه جدید را به نمایش بگذارد. انتظار می‌رود که نسخه آزمایشی یا بتا Windows 12 پس از گذشت یک هفته از این رویداد عرضه شود؛ چراکه نسخه بتا ویندوز 11 نیز به همین شکل در دسترس کاربران قرار گرفت. احتمالا نسخه بتا برای چند ماه اجرا شود تا باگ‌های مهم آن برطرف گردد و به صورت نسخه پایدار و عمومی منتشر شود.

منبع:ANDROID AUTHORITY

سوالات متداول

ویندوز 12 (Windows 12) چه زمانی منتشر می‌ شود؟

تا این لحظه مایکروسافت به صورت رسمی اطلاعاتی در مورد Windows 12 منتشر نکرده است؛ با این وجود طبق روندهای گذشته این شرکت، انتظار می‌رود که ویندوز 12 در سال 2024 عرضه شود.

قیمت ویندوز 12 (Windows 12) چقدر است؟

مایکروسافت اطلاعاتی پیرامون قیمت ویندوز 12 فاش نکرده است. با این وجود احتمالا ارتقا ویندوز 11 به 12 رایگان خواهد بود.