اخبار فناوری

پتنت جدید اپل برای ساخت گوشی‌های مقاوم و ضدخش

پتنت جدید اپل

پتنت جدید اپل برای ساخت گوشی‌های مقاوم، ثبت شده است. گوشی آیفون همواره جزو گوشی‌هایی بوده است که طراحی بسیار زیبا و ظریفی داشته است. اما همین ظرافت، در مواقعی به ضرر صاحبان این گوشی‌ها تمام شده است. هنوز ماجرای آیفون ۶ را به یاد داریم که با اندکی فشار، به راحتی خم می‌شد. البته بیشتر محصولات اپل، دوام و مقاومت بسیار خوبی دارند و نباید این حقیقت را نادیده بگیریم که این شرکت، محصولات بسیار باکیفیتی را تولید می‌کند. با این وجود، بیشتر کاربران گوشی‌های آیفون، بر سر گوشی گران قیمت خود قمار نمی‌کنند و برای آن، قاب و گلس تهیه می‌کنند تا از ضربه یا خط‌وخش افتادن در امان بماند. اما حتی انداختن قاب و گلس هم نمی‌تواند جلوی یک فشار یا ضربه کاری و خراب شدن گوشی را بگیرد. به‌تازگی اپل، پتنتی را ثبت کرده که به کمک آن می‌تواند بدنه مقاوم‌تری را برای محصولات خود بسازد.

پتنت جدید Apple چه ویژگی‌هایی دارد؟

پتنت جدید اپل، یک پنل ضدخش است که می‌توان از آن در بدنه گوشی‌های آیفون، آیپدها و مک‌بوک‌ها استفاده کرد. این پتنت توسط رییس ارشد مهندسی مواد و طراحی محصول شرکت اپل و با نام «کامپوزیت‌های فضایی، ثبت شده است. این نام‌گذاری، اشاره به استفاده اپل از سرامیک و فلزات مختلف، برای تولید محصولاتی ضدخش و مقاوم در برابر ضربه دارد.

قرار است از این نوع از کامپوزیت‌ها در سراسر بدنه محصولات اپل استفاده شود تا از این به بعد، محصولات مقاوم‌تری را از این شرکت مشاهده کنیم. البته هنوز مشخص نیست که استفاده از این مواد در بدنه گوشی‌های آیفون، چه حسی را به کاربر منتقل خواهد کرد. در دست گرفتن گوشی آیفون و سایر محصولات اپل، همواره حس مطلوبی را به کاربر منتقل می‌کرده و باید دید این حس در محصولات آینده اپل هم وجود خواهد داشت یا نه. همچنین استفاده از فلزات، می‌‌تواند باعث اختلال در انتقال امواج رادیویی شود. ولی در پتنت جدید Apple، از ترکیب سرامیک و فلزات مختلف استفاده شده است تا ‌تداخل در انتقال امواج‌، به حداقل برسد.

پتنت جدید apple

آیا به زودی شاهد استفاده از پتنت جدید اپل در محصولاتش خواهیم بود؟

شرکت‌های بزرگ دنیا، پتنت‌ها را با اهداف مختفی ثبت می‌کنند. مثلاً اگر ایده‌ای را درباره یک محصول داشته باشند، آن را ثبت می‌کنند تا حق بهره‌برداری از آن ایده، برای خودشان باقی بماند. مدت‌هاست که ما منتظر ساخته شدن گوشی‌های تاشویی که اپل پتنت آن‌ها را ثبت کرده هستیم ولی هنوز از این گوشی‌ها خبری نیست. البته هنوز گوشی‌های تاشو زیاد فراگیر نشده‌اند و شاید اپل، هنوز در حال تجزیه‌وتحلیل بازار و طراحی یک محصول مناسب باشد.

ولی در این مورد خاص، اپل دست روی موضوعی گذاشته که سال‌هاست کاربران گوشی‌های هوشمند را آزار می‌دهد. گوشی‌های هوشمند همواره در معرض خط‌وخش افتادن یا وارد شدن ضربه و آسیب دیدن هستند. پتنت جدید اپل برای ساخت گوشی‌های مقاوم، می‌تواند انقلابی را در این زمینه ایجاد کند و کاربران را از خرید قاب و گلس، بی‌نیاز کند. این که اپل قصد دارد در کدام محصول خود از این پتنت استفاده کند، هنوز معلوم نیست. آیا در آیفون ۱۵ از این پتنت استفاده خواهد شد؟‌ زمان به همه چیز پاسخ خواهد داد! اخبار فناروی را در هنر و توسعه ارتباطات شایگان دنیال کنید تا از همه ایده‌ها و حرکت‌های جدید اپل در تولید نمونه‌های بعدی مطلع شوید.

منبع: creativebloq.com

سوالات متداول

۱. پنتت جدید اپل اشاره به ساخت چه محصولی دارد؟

در پتنت جدید اپل، یک روش جدید برای ساخت بدنه محصولات الکترونیکی معرفی شده که طبق آن، بدنه محصول مورد نظر از مقاومت بیشتری برخوردار خواهد بود.

۲. پتنت جدید اپل چه ایده جدیدی را ارائه می‌ دهد؟

ایده جدید اپل شامل استفاده از ترکیب سرامیک و فلزات مختلف در ساخت محصولات، برای اضافه کردن قابلیت ضدخش بودن به آن‌ها و همچنین بالا بردن مقاومت آن‌ها است.