اخبار فناوری

80 درصد از محصولات لنوو تا سال 2025، توسط مصرف‌کنندگان قابل تعمیر خواهد بود!

80 درصد از محصولات لنوو تا سال 2025، توسط مصرف‌کنندگان قابل تعمیر خواهد بود!

در کنفرانس Canalys EMEA Forum 2023، لوکا روسی، معاون ارشد و رئیس دستگاه‌های هوشمند Lenovo، اعلام کرد که بیش از 80 درصد از محصولات لنوو تا سال 2025، کاملا قابل تعمیر خواهند بود. این تولیدکننده پیشرو لپتاب در جهان، متعهد شده است که طراحی جدید محصولات خود را بر قابلیت سهولت تعمیر توسط مصرف‌کنندگان متمرکز کند.

روسی در این سخنرانی بیان کرد که با رویکردی جدید در سرویس‌دهی، این امکان را فراهم می‌کنیم که بیشتر محصولات توسط مصرف‌کنندگان قابل تعمیر باشند. او افزود که این تغییر به این معناست که قطعاتی مانند باتری‌ها، SSD و…، در دستگاه دیگر مهر و موم نمی‌شوند؛ بلکه در دسترس کاربر قرار می‌گیرند و قابل تعویض خواهند بود.

همچنین، این شرکت قصد دارد که تا سال 2025، 80 درصد از قطعات تعمیری را مجدد تعمیر کند تا تاثیرات مخرب بر محیط زیست کاهش یابد. لازم به ذکر است که لنوو در بحث سهولت تعمیر محصولات، تا کنون ضعیف عمل نکرده است؛ اما قطعا می‌تواند در این زمینه بهبود یابد.

مزایا و معایب طرح سهولت تعمیر محصولات لنوو

آسان شدن تعمیر محصولات توسط مصرف‌کنندگان، در نگاه اول چندان به نفع کمپانی لنوو نیست؛ اما با این تغییر و بهبود خدمات رسانی، بدون شک طول عمر بسیاری از دستگاه‌ها افزایش می‌یباد و منجر به کاهش زباله‌های الکترونیکی می‌گردد. همچنین، لنوو از تجارت جدیدی که در زمینه قطعات جایگزین ایجاد می‌شود، سود خواهد برد.

شاین ذکر است که اکثر تولیدکنندگان لپتاب، با انتخاب خود، وارد بازی سهولت تعمیر محصولات نمی‌شوند؛ اما اکنون این تغییر مثبت در سرتاسر جهان آغاز شده است و شرکت‌هایی همچنون لنوو قبل از اینکه مجبور به آن شوند، فعالانه، در این زمینه فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.

در کنفرانس Canalys EMEA Forum 2023، روسی، در ارتباط با این سناریو چنین توضیح داده است:

“چنین نگاهی به این مسئله درست نیست؛ چراکه آینده برای شرکت‌های فناوری بسیار روشن و خوش بینانه است و فرصت‌های زیادی در این زمینه نیز وجود دارد. بنابراین، صادقانه باید بگویم که نگران آسیب رسیدن به کسب و کارمان نیستیم؛ زیرا این تغییر برای محیط زیست بسیار سودمند است.”

با بروزترین اخبار فناوری دنیا در هنر توسعه و ارتباطات شایگان همراه شوید.

منبع: TECHSPOT

سوالات متداول

1.     آیا محصولات لنوو تا سال 2025، توسط کاربر قابل تعمیر خواهد بود؟

بله. لوکا روسی، رئیس تیم دستگاه‌های هوشمند لنوو، در کنفرانس Canalys EMEA Forum 2023، اعلام کرد که تا سال 2025، بیش از 80 درصد محصولات توسط مصرف‌کنندگان قابل تعمیر خواهند بود.

2.     مزایا طرح سهولت تعمیر محصولات لنوو چیست؟

با انجام این طرح، طول عمر محصولات لنوو افزایش می‌یابد و تولید زباله‌های الکترونیکی نیز کاهش پیدا می‌کند؛ درنتیجه اثرات مخرب بر محیط زیست نیز بسیار کم می‌شود.