اخبار فناوری

طراحی منحصر به فرد آیفون 15

طراحی منحصر به فرد آیفون 15

ما قبلا اخباری را در مورد تولید آیفون 15 شنیدیم که از این بین می توان به طراحی جدید مدل های استاندارد، دوربین های حتی بزرگتر، عملکرد عالی و حتی لایتنینگ اشاره کرد اما حالا باید بدانید که این ویژگی ها حتی رکوردها را هم می شکنند.

طبق توییت جدیدی که از طرف Ice Universe منتشر شده است، آیفون 15 پرو مکس باریکترین حاشیه ها را در بین گوشی های هوشمند خواهد داشت. گفته می شود که این حاشیه ها فقط 1.55 میلی متر خواهند بود و رکورد ثبت شده توسط شیائومی 13 (با حاشیه های 1.81 میلی متر) را می شکند. این دسته از گوشی های اپل همچنین تقریبا 20 تا 30 درصد نازکتر از قاب های Galaxy S23 و iPhone 14 Pro هستند.

طراحی منحصر به فرد آیفون 15

این قاب کوچکتر اجازه می دهد تا یک صفحه نمایش بزرگتر در شاسی با همان اندازه نصب شود یا یک دستگاه جمع و جورتر با همان اندازه صفحه نمایش قبلی خود داشته باشد. بر اساس ابعاد آیفون 15 و آیفون 15 پرو که اخیرا فاش شده است، اپل دومی را با ابعاد کوچکتری تولید کرده است.

تنها نکته ای که در مورد این خبر خوب وجود دارد این است که Ice Universe قبلاً CAD های آیفون 15 پرو را فاش کرده است که متفاوت است. نکته قابل توجه این است که گرچه ابعاد کلی با کدهای قبلی مطابقت دارند، اما کدهای جدید Ice Universe دوربین پشتی صاف تری را نشان می دهد در حالی که سایر رندرها بزرگترین دوربین پشتی اپل را تا به امروز نشان می دهند.

برای مدت طولانی اپل به خاطر استفاده از حاشیه های ضخیم آیفون به ویژه آیفون های 6، 6S، 7 و 8 مورد شماتت قرار می گرفت و حالا به راحتی رکورد سایر برندها را می شکند و این را ثابت می کند که چسزهای خوب نصیب کسانی می شود که صبر می کنند.

دیکسون به نقل از منبع خود فاش می کند که گوشه های صفحه نمایش خمیده خواهد بود. بنابراین شیشه معمولی استفاده شده در صفحه نمایش آیفون 15 دارای لبه سفید خواهد بود. صفحه نمایش های سری 12/13/14 مسطح بودند در حالی که صفحه نمایش آیفون جدید 2.5 بعدی خواهد بود. آیفون 15 دارای طراحی جدید و خیره کننده خواهد بود.

منبع خبر: forbes