اخبار فناوری

همه چیز در مورد حلقه هوشمند اپل!

همه چیز در مورد حلقه هوشمند اپل

حلقه هوشمند اپل به شما این امکان را می‌دهد تا تنها با چند لمس ساده، گوشی و لپتاب خود را کنترل کنید! کمپانی اپل، حق اختراع حلقه هوشمند لمسی، برای کنترل دیگر دستگاه‌ها را، به نام خود به ثبت رسانده است. از آخرین باری که خبر جدیدی در مورد آن منتشر شد، زمان زیادی می‌گذرد. آخرین اخبار در سال 2020 ارائه گشت که بیان می‌کرد اپل حق ثبت اختراع حلقه هوشمند را جهت کنترل‌های حرکتی دریافت کرده است. اکنون به نظر می‌رسد که این ایده تقریبا منتفی شده است.

بر اساس مدارک موجود در وب سایت اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده، حلقه هوشمند اپل، یک باند بیرونی متحرک دارد. این بخش چرخان، در واقع، به عنوان یک روش کنترلی بی سیم عمل می‌کند؛ به عنوان مثال، شما می‌توانید با چرخاندن این باند، مرورگر آیفون خود را اسکرول کنید. همچنین، در این مدارک اطلاعاتی در مورد قابلیت‌ها و طراحی فعلی این حلقه هوشمند آورده شده است. برای جزئیات بیشتر با هنر توسعه و ارتباطات شایگان همراه باشید.

قابلیت‌های حلقه هوشمند اپل

مدارک موجود نشان می‌دهد که این حلقه هوشمند، می‌تواند به انواع مختلفی از سخت افزارها شامل ساعت‌های هوشمند، هدفون، دسکتاپ، تبلت و لپ تاپ متصل شود. تصور کنید که تنها با چرخاندن حلقه، مک خود را کنترل کنید!

در مدارک منتشر شده، طرح اولیه، جزئیات درونی حلقه هوشمند را نشان می‌دهد. همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، سیستم الکترونیکی به عنوان بخش اصلی حلقه، در قسمت بالایی قرار دارد. همچنین، این گجت دارای باند چرخان بیرونی، حسگر لمسی، فضای ذخیره ساز و ژنراتور لمسی است.

 هر زمان که گوشی هوشمند اعلان دریافت کند، ژنراتور لمسی حلقه فعال می‌شود و شما آن را به صورت لرزش حس خواهید کرد. همچنین، به نظر می‌رسد که حلقه هوشمند اپل، طراحی باریک و ظریفی دارد.

اگرچه طرح اولیه جاه طلبانه و چشمگیر به نظر می‌رسد، اما هیچ تضمینی وجود ندارد که محصول نهایی تمامی این ویژگی‌ها را داشته باشد.

منبع: techradar

سوالات متداول

1.     حلقه هوشمند اپل چه قابلیت‌هایی دارد؟

احتمالا قابلیت اتصال به دستگاه‌های مختلفی مانند گوشی، هدفون، ساعت هوشمند، لپتاب و… را دارد؛ بنابراین شما می‌توانید با چند لمس ساده این ستگاه‌ها را کنترل کنید. همچنین، اعلان‌های گوشی هوشمند را به صورت لرزش نیز بر روی انگشت خود حس خواهید کرد.

2.     حلقه هوشمند اپل چه زمانی رونمایی می‌شود؟

اپل به تازگی حق اختراع حلقه هوشمند برای کنترل دیگر دستگاه را به نام خود ثبت کرده است. هنوز خبری مبنی بر زمان رونمایی از آن منتشر نشده است.