اخبار فناوری

دل خط تولید محصولات حفاظت از داده خود را گسترش می دهد

دل خط تولید محصولات حفاظت از داده خود را گسترش می دهد

Dell Technologies محصولات و خدمات جدیدی را برای حفاظت از داده ها به عنوان بخشی از سبد امنیتی خود معرفی کرده است. حفاظت فعال از داده ها اغلب در مقایسه با ریکاوری داده ها به عنوان یک اقدام بعدی تلقی می شود. با این حال مطمئناً برای شرکت ها مشکل ایجاد می کند. بر اساس تحقیقات اخیر Dell’s Global Data Protection Index (GDPI)، سازمان‌ها نسبت به سال‌های گذشته سطوح بالاتری از بلایا را تجربه می‌کنند که بسیاری از آنها ساخته دست بشر هستند. در سال گذشته، حملات سایبری عامل 48 درصد از کل بلایا بوده است که نسبت به 37 درصد سال 2021 افزایش پیدا کرده است و عامل اصلی اختلال در داده ها است.

یکی از موانع اصلی در به کارگیری قابلیت‌های حفاظت از داده، پیچیدگی است. در اکثر شرایط تخصص لازم است و حتی هایپراسکالرها برای ارائه خدمات حفاظت از داده های ابری به چالش کشیده می شوند.

نظرسنجی GDPI دل همچنین نشان داد که 85 درصد از سازمان‌ها با چندین فروشنده حفاظت از داده‌ها می‌خواهند تعداد فروشندگانی که استفاده می‌کنند را کاهش دهند. سازمان‌هایی که از یک فروشنده حفاظت از داده استفاده می‌کنند، نسبت به سازمان‌هایی که از چندین فروشنده استفاده می‌کنند، برای بازیابی به 34 درصد هزینه کمتری نیاز است.

حالا Dell به دنبال این است که تنها ارائه دهنده باشد. با معرفی دستگاه PowerProtect جدید، بهبود سرویس‌های ذخیره‌سازی APEX Dellو استفاده از Google Cloud برای بازیابی سایبری دل سعی کرده جایگاه بالاتری را از آن خود کند.

Dell PowerProtect Data Manager Appliance برای ارائه حفاظت از داده‌های مبتنی بر هوش مصنوعی در یک محیط IT سازمانی، از جمله عملکردهای پشتیبان‌گیری و بازیابی مداوم، با پشتیبانی از محیط‌های ابری هیبریدی Kubernetes و VMware طراحی شده است. هدف این دستگاه کمک به تسریع در پذیرش معماری‌های بدون اعتماد است.

نظرسنجی GDPI نشان داد که 91 درصد از سازمان‌ها یا از معماری بدون اعتماد آگاه هستند یا در حال برنامه‌ریزی برای استقرار آن هستند. تا کنون، تنها 12 درصد به طور کامل مدل اعتماد صفر را به کار گرفته اند.

دل با ابزار PowerProtect Data Manager خود، ویژگی‌های امنیتی را در سخت‌افزار، سیستم عامل و نقاط کنترل امنیتی تعبیه کرده است تا پیچیدگی استقرار بدون اعتماد را ساده‌تر کند. Dell ادعا می کند که می تواند در کمتر از 30 دقیقه مستقر شود، 12 ترابایت تا 96 ترابایت فضای ذخیره سازی ارائه می دهد، VMware یکپارچه شده است، و آماده برای ابر و بازیابی سایبری است.

دل همچنین اعلام کرد که خدمات ابری APEX خود را گسترش خواهد داد تا حفاظت از داده های اعلام شده را نیز در بر گیرد. اوایل سال جاری، این شرکت خدمات پشتیبان‌گیری و پشتیبانی بازیابی را برای مدل مصرف ذخیره‌سازی پرداخت به ازای استفاده معرفی کرد.

علاوه بر این، Dell رویکرد حفاظت از داده خود را گسترش داده است تا Google Cloud را به عنوان گزینه ای برای بازیابی سایبری در نظر بگیرد. در حال حاضر از خدمات وب آمازون و Microsoft Azure پشتیبانی می کند.

PowerProtect Cyber ​​Recovery برای Google Cloud به مشتریان این امکان را می دهد تا یک صندوق سایبری ایزوله را در Google Cloud مستقر کنند تا با امنیت بیشتری داده ها را از یک حمله سایبری ایزوله کرده و از آنها محافظت کنند. دسترسی به رابط‌های مدیریتی PowerProtect توسط کنترل‌های شبکه قفل شده است و می‌تواند برای دسترسی به اعتبارنامه‌های امنیتی جداگانه و احراز هویت چند عاملی نیاز داشته باشد.

سازمان‌ها می‌توانند از اشتراک Google Cloud موجود خود برای خرید PowerProtect Cyber ​​Recovery از طریق Google Cloud Marketplace استفاده کنند، یا این سرویس را می‌توان مستقیماً از Dell و شرکای آن دریافت کرد.

منبع خبر: networkworld