اخبار فناوری

با تجهیزات Dell Recertified در هزینه صرفه جویی کنید!

با تجهیزات Dell Recertified در هزینه صرفه جویی کنید!

Dell Recertified بخرید و در هزینه‌ها‌یتان صرفه‌جویی کنید. در دنیای فناوری، سازمان‌ها همواره به دنبال راهی برای کاهش هزینه‌های خود با حفظ کارایی و عملکرد دیتا سنتر هستند. یکی از معضل‌های سازمان‌های IT، همین امر است که بتوانند با کمترین کار بیشترین بازده را کسب کنند. طرح Dell Recertified، می‌تواند به شما کمک کند! این طرح نوآورانه به مشتریان کمک می‌کند تا محصولات مختلف را متناسب با بودجه خود تهیه کنند.

در سال 2018، Synergy Associates به عنوان اولین توزیع کننده مجاز طرح Dell Recertified، شروع به فعالیت کرد. با استفاده از تجربه Synergy در زمینه CTO (Configure-to-Order)، شرکت‌ها می‌توانند مشتریان جدید جذب کنند و هزینه‌های CAPEX IT، خود را کاهش دهند.

این طرح که توسط Dell ارائه می‌شود شامل سرور، شبکه و سخت افزار‌های ذخیره ساز است. همچنین، با توجه به بازار پر از رقابت و متغیر سخت افزار، طرح Dell Recertified با پشتیبانی جدید Dell ProSupport عرضه می‌شود.

طرح Dell Recertified چیست؟

محصولات طرح Dell Recertified توسط GDO (Global Dell Outlet) از کالاهای تامین می‌شود که هرگز استفاده نشده‌اند یا پروسه تولید آن‌ها متوقف شده است. این محصولات شامل کالاهایی است که در نمایشگاه‌های تجاری، تست‌های POC (proof-of-concept)، آزمایشگاه‌های تحقیق و توسعه Dell و دمو استفاده می‌شوند. همچنین، سفارش هایی که پس از پیکربندی توسط مشتری لغو می‌شوند نیز در این طرح عرضه می‌شوند. هیچ یک از این موارد نمی توانند به عنوان محصولات جدید Dell، به فروش برسند؛ بنابراین به عنوان محصولات Dell Recertified، در یک پروسه تولید مجدد، تست و بررسی می‌شوند تا تمامی ویژگی‌های محصولات جدید Dell را برآورده کنند. به عبارت دیگر، این محصولات، به صورت‌های مختلف مورد بررسی و آزمایش قرار می‌گیرند، تا اطمینان حاصل شود که واجد شرایط هستند. پروسه تایید مجدد، این امکان را ایجاد می‌کند که محصولات، مشابه سخت افزارهای جدید، با گارانتی OEM عرضه شوند.

بیشتر بخوانید: سرور دل یا سرور HP کدام یک بهتر است؟

تفاوت محصولات Recertified با Refurbished

تفاوت محصولات Recertified با Refurbished

خیلی از افراد به اشتباه تصور می‌کنند که محصولات Recertified با Refurbished مشابه هستند؛ اما تمایز قابل توجه ای میان آن‌ها وجود دارد.

تجهیزات تعمیر شده (Refurbished)، معمولا شامل محصولاتی می‌شود که به دلیل نقص، آسیب یا نارضایتی مشتری برگشت خورده‌اند. همچنین، محصولاتی که به صورت موقت مورد استفاده قرار می‌گیرند نیز در این گروه قرار دارد.

این تجهیزات ، مجددا تعمیر و بررسی می‌شوند و سپس به عنوان Refurbished به بازار عرضه می‌گرددند. همچنین، آن‌ها با گارانتی مشابه محصولات جدید ارائه نمی شوند؛ اما ممکن است گارانتی 90 روزه داشته باشند.

محصولات Refurbished، چندان گزینه قابل اعتمادی برای خرید نیستند؛ زیرا از منابع نامشخصی تامین می‌شوند و شما نمی دانید که چه مشکلاتی داشته یا چه مدت استفاده شده‌اند. این در حالیست که محصولات Dell Recertified، کاملا مشابه شرایط تجهیزات جدید به فروش می‌رسند؛ به این ترتیب شما می‌توانید آن‌ها را مستقیما از Dell.com به همراه گارانتی و برچسب خدمات تهیه کنید.

Dell Recertified، به طور 100 درصد در کارخانه OEM، باسازی و بسته بندی می‌شوند و با همان گارانتی OEM ارائه می‌شوند. همچنین، Dell Technologies کیفیت و اصالت این طرح را تایید کرده است.

لازم به ذکر است که سرورهای Dell Recertified ارائه شده توسط Synergy، به طور استاندارد داری ضمانت پایه 5 ساله Dell (NBD) هستند و از تمامی ارتقاهای Dell ProSupport که برای سرورهای جدید عرضه می‌گردد، پشتیبانی می‌کنند.

محصولات Dell Recertified

محصولات Dell Recertified

در طرح Dell Recertified، طیف گسترده ای از محصولات مانند سرورهای Dell PowerEdge Rack و PowerEdge Tower، حافظه ذخیره ساز و Dell Networking ارائه می‌شود. در ادامه به تجهیزاتی که در حال حاضر توسط Synergy ارائه می‌شوند، اشاره می‌کنیم:

1.     سرور

 • سرورهای PowerEdge Tower و Rack
 • سرور PowerEdge

2.     زیرساخت ماژول

 • MX7000 Chassis
 • MX740C Compute Sleds
 • MX840c Compute Sleds

3.     MX Network

 • اترنت MX
 • ماژول‌های I/O
 • ماژول‌های کانال فیبر

4.     حافظه ذخیره سازی

 • سری ME4
 • سری ME5

محصولات سفارشی Dell Recertified

Synergy، خدمات CTO یا Configure-to-Order را نیز ارائه می‌دهد. این سرویس، امکان سفارشی سازی تجهیزات را مطابق با اجزا یا ویژگی‌های خاص مد نظر مشتری فراهم می‌کند.

به این ترتیب محصولات بر اساس نیازهای منحصر به فرد مشتری مونتاژ و پیکربندی می‌شوند؛ بنابراین شما می‌توانید سرورها، حافظه ذخیره ساز و تجهیزات شبکه را با انواع مختلف حافظه، پردازنده و سایر ویژگی‌ها سفارش دهید.

همچنین، با توجه به پتانسیل بی نظیر Synergy در زمینه CTO، سفارشی سازی بسیار سریع‌تر از تجهیزات جدید Dell انجام می‌شود. تیم فروش Synergy نیز بسیار حرفه ای هستند و از جدیدترین فناوری برای ارائه و ساخت محصولات مطابق با مشخصات OEM استفاده می‌کنند. پس از ریست شدن تجهیزات به تنظیمات کارخانه، تمامی گزارش‌ها نیز پاک می‌شود و محصول با برچسب سرویس Dell ارائه می‌گردد.

محصولات سفارشی Dell Recertified

 مزایا خرید محصولات Dell Recertified

سخت افزارهای Recertified مستقیما از توزیع کننده یا سازنده به دست مشتری می‌رسد؛ به این ترتیب می‌توانید اطمینان داشته باشید که محصولات از نظر کیفیت، با استاندارد‌های دقیق مطابقت دارند و مورد آزمایش و بررسی دقیقی قرار می‌گیرند.

این تجهیزات، از نظر عملکرد انتظارات شما را در سطح بالایی برآورده خواهد کرد. همچنین، سرورهای Recertified، معمولا جزو آخرین مدل‌ها با سیستم عامل به روز هستند و دسترسی به جدید ترین ویژگی‌ها و سطح بالا امنیت را فراهم می‌کنند. علاوه بر این، از آنجایی که این سرورها معمولاً جز نسل جدید هستند، عمر طولانی تری نسبت به تجهیزات Refurbished دارند و قابل به روز رسانی هستند.

بررسی Dell Recertified PowerEdge R750

برای درک بهتر کیفیت ساخت، برچسب خدمات و گارانتی محصولات Dell Recertified، در ادامه به بررسی PowerEdge R750 می‌پردازیم:

ویژگی‌های اصلی Dell Recertified PowerEdge R750

 • 2 x Intel Xeon Gold 6330 CPUs (2.0GHz x 28 cores)
 •   8 x 32GB DDR4 RAM
 • 2 x 1GbE Onboard LAN
 • 4 x 1GbE Integrated NIC
بررسی Dell Recertified PowerEdge R750

 آنباکسینگ Dell Recertified PowerEdge R750

از نظر بسته بندی و ویژگی‌های ظاهری، PowerEdge R750، کاملا مشابه دیگر محصولات Dell است و هیچ چیز غیر عادی در کیفیت ساخت آن مشاهده نمی‌شود؛ حتی از نظر جزئیات نیز با دیگر محصولات کاملا جدید شباهت دارد .

پس از باز کردن شاسی سرور، مشاهده خواهید کرد که تمامی پانل‌ها به درستی نصب شده‌اند و ساخت بسیار مناسبی دارند؛ بنابراین احساس نمی کنید که قطعات گمشده باشند! با بررسی کامل شاسی و سیم کشی‌ها، بازهم متوجه خواهید شد که هیچ تفاوت قابل‌توجهی با سیستم‌های جدید Dell، به چشم نمی خورد.

برای اطمینان از ساخت و گارانتی محصول نیز می‌توانید برچسب خدمات Dell را وب سایت رسمی آن چک کنید. ما همچنین این محصول را از نظر به روز بودن مورد بررسی قرار دادیم که مطابق انتظاراتمان در آخرین و جدید ترین سطح قرار داشت. همچنین، از نظر عملکرد نیز، این سرور در تست‌های مختلف سربلند شده و در بنچمارک y-cruncher امتیاز خوبی کسب کرده است.

سخن پایانی

سرورهای recertified، انتخاب مقرون به صرفه ای برای زیرساخت شرکت‌های IT محسوب می‌شوند. در واقع سازمان‌ها می‌توانند با سرمایه گذاری در این سرورها، از جدیدترین فناوری‌ها و تراشه‌های پیشرفته با قیمتی بسیار مناسب استفاده کنند.

همچنین، Synergy برای شما امکان سفارشی سازی محصولات را در زمان بسیار کم فراهم می‌کند. این محصولات دارای گارانتی و پشتیبانی یکسان با دیگر محصولات Dell هستند.

در مجموع، با خرید این محصولات علاوه بر استفاده از گزینه‌های سفارشی سازی می‌توانید نسبت به محصولات دسته اول ، 20 تا 80 درصد در هزینه‌های خود صرفه جویی کنید.

کیفیت این محصولات به قدری هست که حتی افراد متخصص نیز شاید متوجه تفاوت آن‌ها با محصولات کاملا جدید نشوند. برای اطلاعات بیشتر درباره این محصولات و دیگر محصولات مشابه، وبلاگ هنر توسعه و ارتباطات شایگان را دنبال کنید.

منبع: StorageReview

سوالات متداول

تفاوت تجهیزات Dell Recertified با Refurbished چیست؟

محصولات Dell Recertified شامل تجهیزاتی می‌شود که هرگز استفاده نشده‌اند یا به دلایلی پروسه تولید آن‌ها متوقف شده است. در حالی که محصولاتRefurbished (تعمیر شده)، تجهیزاتی هستند که به دلایل مختلف برگشت خورده‌اند یا مدتی مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

محصولات Dell Recertified چیست؟

تجهیزات Dell Recertified، شامل محصولاتی می‌شود که مورد استفاده قرار نگرفته‌اند یا پروسه ساخت آن‌ها متوقف شده است. این تجهیزات مجددا مورد بررسی و تست‌های مختلف قرار می‌گیرند و پس از مطابقت با استانداردهای مشخص و آخرین به روز رسانی‌ها، با گارانتی اصلی و با قیمتی بسیار کمتر به بازار عرضه می‌شوند.